Wyprawy krzyżowe. Bizancjum okładka

Średnia Ocena:


Wyprawy krzyżowe. Bizancjum

Już od III wieku dzielono imperium rzymskie, jednak ostatecznego podziału dokonał w 395 roku cesarz Teodozjusz I Wielki. Cesarstwo wschodniorzymskie, zwane z czasem bizantyjskim objęło wtedy Półwysep Bałkański, Azję Mniejszą, element Armienii, Syrię z Palestyną, Egipt i Cyrenajkę a także wyspy Morza Egejskiego, Kretę i Cypr. Stolicą państwa od czasów Konstantyna Dużego (330) był Konstantynopol (poprzednia nazwa Bizancjum, która potem przeszła na cesarstwo). W wielonarodowym kraju czynnikiem zespalającym były: rzymska administracja i prawo a także dominująca tu kultura grecka i mowa grecki. Przez tysiąc lat wyjątkowe imperium broniło wschodniej flanki Europy, dzięki czemu mogła stać się tym, czym jest obecnie. Autor ukazuje ten okres dziejów Bizancjum, w którym na wojskowość miała wpływ religijność. Zamierzchłe wzorce antyczne się nie sprawdzały, względem czego powstały nowe. Ich głównym wyróżnikiem było to, że chrześcijanie, opętani ideą "świętej wojny", sami potyczki unikali, a do obrony imperium angażowali barbarzyńców. Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Szczegóły
Tytuł Wyprawy krzyżowe. Bizancjum
Autor: Michałek Andrzej
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Bellona
Rok wydania: 2024
Tytuł Data Dodania Rozmiar
Porównaj ceny książki Wyprawy krzyżowe. Bizancjum w internetowych sklepach i wybierz dla siebie najtańszą ofertę. Zobacz u nas podgląd ebooka lub w przypadku gdy jesteś jego autorem, wgraj skróconą wersję książki, aby zachęcić użytkowników do zakupu. Zanim zdecydujesz się na zakup, sprawdź szczegółowe informacje, opis i recenzje.

Wyprawy krzyżowe. Bizancjum PDF - podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby podgląd był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

promuj książkę

To twoja książka?

Wgraj kilka pierwszych stron swojego dzieła!
Zachęcisz w ten sposób czytelników do zakupu.