Upload dokumentów - promocja książek - darmowy hosting pdf - czytaj fragmenty
Czy mózg czeka przyśpieszony kurs technologii. Jak korzystać z najwieższych aplikacji, by służyły naszemu dobru i nie były źródłem frustracji ani lęku? Książka ebook szwedzkiego psychiatry i autora wieloletnich badań ponad internetem odkrywa sekrety działania mózgu w zderzeniu z świeżymi technologiami i daje konkretne wskazówki. Wyłącz telefon komórkowy na jedną albo dwie godziny w ciągu dnia. Nawet kilka minut ruchu dziennie pozwoli ci zredukować stres i poprawić koncentrację, Wieczorem zmień obraz w telefonie na czarno-biały, ograniczy to wyzwalanie dopaminy i chęć przewijania wiadomości. Nie sprawdzaj służbowego maila tuż przed pójściem spać. W mediach społecznościowych staraj się obserwować tylko te osoby, z którymi naprawdę pragniesz wchodzić w interakcję. To tylko przykłady skutecznych rad zawartych w tej książce. Dlaczego korzystanie z Instagrama uruchamia w mózgu te same obszary co niegdyś polowanie na egzotyczne zwierzęta? Co się losy z naszą pamięcią, kiedy podczas jazdy samochodem zdajemy się wyłącznie na GPS-a? Na czym polega cyfrowa zazdrość i czy internet może pozbawić nas empatii? Każdego dnia musimy wytrzymać informacyjne tsunami, a nasze neurony lustrzane w kontakcie z mediami społecznościowymi pobudzają mózg do ciągłego porównywania się z innymi. Poznaj ostatnie odkrycia naukowe i dbaj o zdrowie własnego mózgu! Szwedzki bestseller nagrodzony prestiżową nagrodą The Health Award of the Year. Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
Szczegóły | |
---|---|
Tytuł | Wyloguj swój mózg. Jak zadbać o swój mózg w dobie nowych technologii |
Autor: | Hansen Andres |
Rozszerzenie: | brak |
Język wydania: | polski |
Ilość stron: | |
Wydawnictwo: | Społeczny Instytut Wydawniczy Znak |
Rok wydania: | 2020 |
Tytuł | Data Dodania | Rozmiar |
---|
PDF Upload - Zapytania o Książki - Dokumenty © 2018 - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Recenzje
Uwielbiam tą książkę. Nie przestaję o niej gadać. Zaskakująca, interesująca i idealnie napisana. Prezentuje jak funkcjonuje nasza głowa w obliczu świeżych technologii. Tak naprawdę nie wiemy jeszcze jak realnie wpływają na nasz mózg fale radiowe, wi-fi i smartfony dlatego tym bardziej kluczowe jest, aby śledzić wszelkie pojawiające się na świecie info i efekty badań. Jestem wstrząśnięta tym, co przeczytałam, a jednocześnie zachwycona ogromem pracy jaką twórca włożył w jej powstanie. Mam nadzieję, że w Polsce tak jak w Szwecji stanie się bestsellerem i jak najwięcej osób dowie się o tym jak nowe technologie wpływają na naszą pamięć, koncentrację, kontakty międzyludzkie, empatię, naukę i dużo innych ważnych dla rozwoju indywidualnego, lecz również rozwoju ludzkości faktów. Must Read!
Proszę o skorygowanie imienia autora, który nazywa się Anders Hansen, a także imienia tłumaczki, która nazywa się Emilia Fabisiak
Bardzo niezła książka ebook tłumacząca dużo faktów z naszego życia. Czytając ją zrozumiałam dlaczego tak nierzadko siedzę w telefonie… Z czego to wynika i skąd ta ciągła potrzeba, skoro jeszcze niedawno nikt nie potrzebował komórki… Dzięki niej zrozumiałam nie tylko jak funkcjonuje mój mózg, lecz również jak technologie oddziałują na mnie. Jestem tak samo zszokowana jak i zachwycona, ponieważ czuje, że dzięki niej ruszył proces.. hm, głębszej swiadomości moich zachowań, a to pozwala widzieć więcej. Czuję, że nastąpił we mnie jakiś przełom i zdecydowanie częściej będę nie tylko wyłączać głos, lecz również nie brać ze sobą telefonu. To niesamowite jak prosto poddaliśmy nasze mądre, silne mózgi hipnozie niebieskiego światła. Każdy powinien przeczytać!
"Wyloguj własny mózg" to książka ebook popularnonaukowa, która zwiększa świadomość czytelnika na zjawiska i zachowania dotyczące m.in. internetu a także mediów społecznościowych, skłania do refleksji i może przyczynić się do wielu korzystnych zmian w naszym życiu w zakresie korzystania z urządzeń cyfrowych. To idealna lektura dla każdego, kto ma komputer, telefon komórkowy albo konto na facebooku;), a także dla rodziców i nauczycieli. Pochłonęłam ją w ekspresowym tempie z wielkim zainteresowaniem.
"Wyloguj własny mózg" to książka, która otwiera oczy na to, jak olbrzymią rolę odgrywa technologia w naszym życiu. Ile czasu poświęcamy ekranom i jak one wpływają na nasz mózg i samopoczucie. Jest to książka ebook popularno-naukowa o prostym języku, a więc dla czytelnika wszystko jest zrozumiałe i wytłumaczone. Wszystkie opisywane fakty są podparte wieloma badaniami na przełomie lat, a efekty są zatrważające. Jak bardzo portale społecznościowe zawładnęły naszym życiem? Oj bardzo. Ja nawet nie byłam świadoma jak to daleko zabrnęło. Książka ebook odpowiada m. in. Na pytanie, dlaczego ludzi tak "ciągnie" do przeglądania Facebooka. Co wówczas wydziela się w mózgu? Dopamina odpowiedzialna za zajęcie się tym, na czym musimy się skoncentrować. Daje to też poniekąd szczęście, dlatego tak nierzadko dotykamy telefonu, ponieważ dzięki niemu wydziela się ona w większych ilościach. Książka ebook ukazuje jak bardzo nasz mózg nie jest przystosowany do świata technologii. Porównuje reakcje naszego najważniejszego organu kiedyś i dziś. Jak funkcjonuje mózg, do czego był przystosowany kiedyś, a także jak to wygląda we współczesnym świecie. Ile ludzi jest uzależnionionych i ile amerykańscy nastolatkowie spędzają codziennie czasu na przewijanie Facebooka (😱!) Objaśnia jak technologia funkcjonuje na nasze samopoczucie, na nasz nastrój. Jak wpływa na nasz sen i dlaczego ilość ludzi chorych na depresję wzrasta z roku na rok w zatrważającym tempie. Co się losy z naszą pamięcią i koncertacją? Jak firmy prowadzące portale społecznościowe manipulują ludźmi wykorzystując "lukę w zabezpieczeniach ludzkiej psychiki"? Książka ebook jest obowiązkowa. Nie myślcie sobie, że są tam zawarte tylko negatywne informacje. Prawdą jest, że ona nie ma rozśmieszać czy pozytywnie zachęcać do sięgania po smartfony. Nie. Ona otwiera oczy i uświadamia kłopot współczesnego świata.
Twórca przedstawia w zrozumiały sposób zagadnienie. Dzisiejsze czasy sprawiły, że nie potrafimy obejść się bez smartfonu , a jak to na nas oddziałuje? Książka ebook traktuje o tym właśnie zagadnieniu, udowadnia, że technologie w ostatecznym rozrachunku szkodzą. Znajdziemy tam również porady jak " wylogować własny mózg". Dzięki tym Radom poprawiłam własną efektywność, zadania wykonuję z większą precyzją. Tą publikację zaliczamy do popularnonaukowych, jest niesamowicie interesująca. Wciąga bez reszty, podczas lektury nie napotykamy niuansów, wszystko jest klarowne, zrozumiałe i ciekawe. Polecam!
Książka ebook „Wyloguj własny mózg” ukazuje jak wielki wpływ ma zbyt częste korzystanie z telefonów i jak nieźle dbać o własny mózg w dobie świeżych technologii. Książka ebook zawiera szereg pytań , które musimy sobie zadać- Czy potrafimy odłożyć telefon na parę godzin? Czy spotkanie w gronie bliskich bez telefonu jest możliwe? Dlaczego nadmierne korzystanie z urządzeń mobilnych może odciągać nasza uwagę od otaczającego nas świata ? Możemy w niej znaleźć dobre porady dla ludzi z epoki cyfrowej np. jak poprawić własne samopoczucie, a przy tym poprawić koncentracje i ograniczyć negatywne skutki współczesnego cyfrowego stylu życia. Książka ebook szwedzkiego psychiatry jest oparta na badaniach i pokazuję kłopot dzisiejszych czasów. Szczerze zalecam
Uważasz, że jesteś osobą, której nałogi nie dotyczą? Ja od dawna wiem, że jest jeden nałóg z którym sobie nie radzę – telefon komórkowy. Lecz do tej pory nie miałam pojęcia jak bardzo negatywnie wpływa on na mnie, moją koncentrację, sen, relacje. Twórca książki, uznany lekarz psychiatra, w własnej najwieższej książce pdf objaśnia dlaczego ewolucyjnie nie radzimy sobie z najnowocześniejszą technologią, dlaczego nasze mózgi tak prosto jej ulegają i poddają się jej jak nałogowiec heroinie. Dowiadujemy się skąd człowiek dzisiaj jest zestresowany, ma skłonności do depresji, niełatwo się koncentruje, źle śpi, z czego czerpie przyjemność i co najmocniej na niego wpływa, skąd bierze się jego obojętność, zazdrość i malejąca liczba najbliższych relacji. Samo uświadomienie sobie jaki wpływ mają na nas urządzenia elektroniczne czy media społecznościowe to tylko element plusów tej książki. Twórca podaje nam jak na tacy receptę na nasze złe nawyki i już tylko od nas samych zależeć będzie czy pragniemy poprawić jakość własnego życia nadrabiając to z czym ewolucja nie zdążyła się uporać. Dla kogo jest ta książka? Na pewno dla tych, którzy są najczęstszymi użytkownikami Internetu i wszelakich urządzeń – młodych ludzi. Ponadto spoglądając ze własnej perspektywy jest to idealna pozycja dla świeżo upieczonych i tych bardziej zaawansowanych rodziców, których warto uświadomić jakie błędy mogą popełnić dając swoim dzieciakom nieograniczony dostęp do wirtualnego świata. Jeśli Ty sam nie wyobrażasz sobie doby bez telefonu komórkowego, zasięgu, dostępu do Internetu, jeśli łapiesz się na bezmyślnym „scrollowaniu” przy wykonywaniu pracy czy nauce, odruchowemu sprawdzaniu co chwilę powiadomień – ta książka ebook jest przede wszystkim dla Ciebie! Zapraszam na: https://wezmnieczytaj.pl/
Czytając tę książkę myślałam, że mnie to nie dotyczy. Skoro potrafię zrobić sobie detoks i odłożyć telefon na dzień albo nawet kilka. Tymczasem zagłębiając kolejne rozdziały, uświadomiłam sobie jak bardzo się mylę. Łapałam się na małych rzeczach, które nigdy wcześniej nie postrzegałam w ten sposób. Jesteśmy pokoleniami uzależnionymi od świeżych technologii. I to przeraża. Dlaczego? Ponieważ większość z nas niegdy nie wnikało jakie małe manipulacje są na nas wywierane. Nie jesteśmy tego świadomi. Zwróćcie uwagę czy podczas oglądania filmu czy czytania książki siegacie po telefon? Czy sygnał przychodzącej wiadomości wywiera na Was konieczność sprawdzenia jej już? To czasem odruchowe, prawda? Czy dodając świeży post obserwujecie rosnącą ilość lajków? Zastanawialiście się dlaczego macie na to tak nieodpartą chęć? Wiecie dlaczego tak się dzieje? Ta książka ebook Wam te wszystkie procesy wyjaśni. Mnie naprawdę otworzyła oczy. Rosnąca zazdrość, brak empatii, ciągły zastrzyk dopaminy, stres, kłopoty ze snem, zmęczenie, depresja, złość. Uwierzycie, że na swoje życzenie wraz z nadużywaniem współczesnej technologii fundujemy to wszystko sobie sami? Książka ebook ta opiera się na wielu badaniach, które są wytłumaczone w bardzo łatwy sposób. Znajdziecie w niej również kilka prostych porad, jak ograniczyć ich wpływ na nasz organizm. Książka ebook jest świetna! I to najlepszy tutorial jaki kiedykolwiek wpadł mi w ręce. Co więcej, spoglądając na dzisiejsze dzieciaki myślę, że powinien być obowiązkową pozycją w szkołach. Pozycja warta przeczytania!
To jest książka,którą powinien przeczytać KAŻDY rodzic,zanim da dzidziusiowi do ręki smartfona. Co ja mówię! To jest książka,którą powinien przeczytać KAŻDY Z NAS. Idealnie napisana,naprawdę przystępnym językiem,bardzo genialna pozycja,która odpowiada na dużo niełatwych pytań. *dlaczego nadwaga jest tak wielkim kłopotem naszego społeczeństwa??? *czym są emocje i dlaczego je odczuwamy? *w czym przeszkadza a w czym pomaga nam lęk i stres? *dlaczego telefon komórkowy jest w tej chwili pępkiem naszego świata,a reklamodawcy zatrudniają psychologów behawioralnych i badaczy mózgu? *czemu negatywne plotki są takie ważne? *co to jest multistalking? *w jaki sposób jesteśmy sterowani przez media społecznościowe i dlaczego telefony powinny być zakazane w szkołach. *jaki mają one wpływ na nasze dzieci i na nas samych. *i w końcu dlaczego ruch to zdrowie. Książka ebook będzie miała własną premierę 15 stycznia 2020 i naprawdę ogromnie Wam polecam. Myślicie zapewne,że jak genialna to nie dla mnie. Nic bardziej mylnego!!! Nawet taka blondynka jak ja nie zagubiła się w tej naukowej,bądź co bądź,pozycji,a wręcz zachwyciła i przeraziła. Ta książka ebook nie tylko pozostanie na długo w mojej pamięci,ale sięgnę po nią zapewne niejeden raz.
Jak stwierdził jeden z czołowych pracowników Google: Bóg jeden wie, co technologia robi wewnątrz mózgów naszych dzieci. Skok tej dziedziny w ciągu ostatnich dziesięciu lat jest tak duży, że nie nadążamy z badaniem towarzyszących mu zjawisk. Najwcześniejsze badania pojawią się za trzy lata, lecz wówczas będą już mocno nieaktualne. Lecz wstępnie możemy już oszacować straty. Problemy z koncentracją i z dlugotrwałym zapamiętywaniem. Bezsenność czy idąca z nią nierzadko w parze otyłość. Spadek nastroju. Obniżenie poczucia swojej wartości. A to chyba tylko przygrywka. Odłóżcie sprzęt, na którym to czytacie. Idźcie na spacer ze swoim Szarikiem. Zagrajcie z rodziną w Scrabble. Popatrzcie na drzewko, na listek. Ponownie na całe drzewko. Odetchnijcie. Przeczytajcie książkę Hansena 😉. Sięgnąć po nią możecie także dlatego, że sposób, w jaki opowiada Hansen budzi szacunek i zaufanie. "Wyloguj własny mózg" jest dowodem na to, że neurobiologia może być olbrzymią pasją może i że można o niej opowiadać równie ciekawie co w „Było sobie życie”. Całość recenzji: http://bibliotekara.pl/wyloguj-swoj-mozg-anders-hansen/
Jeśli zastanowić się ile czasu w ciągu dnia, poświęcamy na wpatrywanie się w ekran telefonu i laptopa, można dojść do druzgocącego wniosku, że to małe urządzenie stało się centrum naszego wszechświata. Czy o smartfonie i mediach społecznościowych, możemy powiedzieć że są narkotykiem naszych czasów? Smartfon wykorzystujemy do pracy (służbowe telefony i maile), do nauki (wikipedia, wręcz nieograniczony zasób informacji z całego świata), do realizowania własnych pasji (przepisy kulinarne, wzory szydełkowe, recenzje filmowe, pozycje jogi, wszelkiego rodzaju porady), wreszcie do podtrzymywania i nawiązywanie relacji i kontaktów. Jeszcze do niedawna, żeby skontaktować się z najbliższymi, należało lub ich odwiedzić, ew. zadzwonić. Obecnie, wysyłamy esemesa, wiadomość na messengerze, lub w odsłony społecznościowej tweeta, posta na FB, fotografia na Insta czy tzw. “snapa”. Co więcej, przyzwyczailiśmy się do faktu, że nasz przekaz budzi określony rodzaj reakcji, a ta reakcja budzi określony mechanizm w naszym mózgu, który sprawia że czujemy się lepiej (wszystko to przez wydzielanie dopaminy). A co jeśli reakcji nie ma? Albo następuje ona w okresie dłuższym niż oczekiwaliśmy? Zaczyna pojawiać się stres, a gdy ten przyjmuje formę chroniczną, dynamicznie może doprowadzić do depresji… Jeśli dołożymy do tego coraz normalniejszą dla nas wielozadaniowość (oglądam film i scrolluje nowości z IG, odpisuj na służbowe maile jednocześnie tweetując do znajomych…) ograniczenie i pogorszenie jakości snu (niejednokrotnie spowodowane zerkaniem w nocy na ekran smartfona, czy długim wieczornym czytaniem na czytniku ebooków) czy coraz mniejszy odsetek czasu poświęcanego na jakąkolwiek aktywność fizyczną (oczywiście poza graniem na playstation), to okazuje się że wpadliśmy w pułapkę nieuchronnej cyfryzacji. W swej książce pdf Anders Hansen, (autor “W zdrowym ciele zdrowy mózg”), opierając się na efektach rozlicznych badań, a jednocześnie odwołując się do tak zwanych przykładów wziętych z życia wyjaśnia, jak rozwój technologii i cyfryzacji, może wpłynąć na życie współczesnych ludzi. Skupia się także na dzieciach, które nie będą znały świata innego niż ten wypełniony smartfonami, laptopami i wiadomościami ze snapchata. Na szczęścia autor, nie zostawia nas całkowicie samotnych, w naszych próbach podjęcia walki, ze skutkami życia przed ekranem smartfona i laptopa. W książce pdf znajdziemy zatem odpowiedź na pytanie, co może nam pomóc, żeby oddziaływanie sprzętu elektronicznego nie było tak destrukcyjne dla naszych mózgów i osobowości. Odnośnie zaś samej książki, bardzo zalecam jako przystępnie napisany przewodnik, po ludzkim mózgu, sposobach percepcji, a także zagrożeniach wynikających ze zmian które funduje nam współczesność, a jakie odczuwamy na swojej skórze. Twórca zadbał o słuszne naukowe zaplecze, jednocześnie posługując się przystępnym mową i życiowymi przykładami. Polecam, zwłaszcza dla osób, które podobnie jak ja, aktywnie działają w świecie internetu i mediów społecznościowych.
Jeśli zastanowić się ile czasu w ciągu dnia, poświęcamy na wpatrywanie się w ekran telefonu i laptopa, można dojść do druzgocącego wniosku, że to małe urządzenie stało się centrum naszego wszechświata. Czy o smartfonie i mediach społecznościowych, możemy powiedzieć że są narkotykiem naszych czasów? Smartfon wykorzystujemy do pracy (służbowe telefony i maile), do nauki (wikipedia, wręcz nieograniczony zasób informacji z całego świata), do realizowania własnych pasji (przepisy kulinarne, wzory szydełkowe, recenzje filmowe, pozycje jogi, wszelkiego rodzaju porady), wreszcie do podtrzymywania i nawiązywanie relacji i kontaktów. Jeszcze do niedawna, żeby skontaktować się z najbliższymi, należało lub ich odwiedzić, ew. zadzwonić. Obecnie, wysyłamy esemesa, wiadomość na messengerze, lub w odsłony społecznościowej tweeta, posta na FB, fotografia na Insta czy tzw. “snapa”. Co więcej, przyzwyczailiśmy się do faktu, że nasz przekaz budzi określony rodzaj reakcji, a ta reakcja budzi określony mechanizm w naszym mózgu, który sprawia że czujemy się lepiej (wszystko to przez wydzielanie dopaminy). A co jeśli reakcji nie ma? Albo następuje ona w okresie dłuższym niż oczekiwaliśmy? Zaczyna pojawiać się stres, a gdy ten przyjmuje formę chroniczną, dynamicznie może doprowadzić do depresji… Jeśli dołożymy do tego coraz normalniejszą dla nas wielozadaniowość (oglądam film i scrolluje nowości z IG, odpisuj na służbowe maile jednocześnie tweetując do znajomych…) ograniczenie i pogorszenie jakości snu (niejednokrotnie spowodowane zerkaniem w nocy na ekran smartfona, czy długim wieczornym czytaniem na czytniku ebooków) czy coraz mniejszy odsetek czasu poświęcanego na jakąkolwiek aktywność fizyczną (oczywiście poza graniem na playstation), to okazuje się że wpadliśmy w pułapkę nieuchronnej cyfryzacji. W swej książce pdf Anders Hansen, (autor “W zdrowym ciele zdrowy mózg”), opierając się na efektach rozlicznych badań, a jednocześnie odwołując się do tak zwanych przykładów wziętych z życia wyjaśnia, jak rozwój technologii i cyfryzacji, może wpłynąć na życie współczesnych ludzi. Skupia się także na dzieciach, które nie będą znały świata innego niż ten wypełniony smartfonami, laptopami i wiadomościami ze snapchata. Na szczęścia autor, nie zostawia nas całkowicie samotnych, w naszych próbach podjęcia walki, ze skutkami życia przed ekranem smartfona i laptopa. W książce pdf znajdziemy zatem odpowiedź na pytanie, co może nam pomóc, żeby oddziaływanie sprzętu elektronicznego nie było tak destrukcyjne dla naszych mózgów i osobowości. Odnośnie zaś samej książki, bardzo zalecam jako przystępnie napisany przewodnik, po ludzkim mózgu, sposobach percepcji, a także zagrożeniach wynikających ze zmian które funduje nam współczesność, a jakie odczuwamy na swojej skórze. Twórca zadbał o słuszne naukowe zaplecze, jednocześnie posługując się przystępnym mową i życiowymi przykładami. Polecam, zwłaszcza dla osób, które podobnie jak ja, aktywnie działają w świecie internetu i mediów społecznościowych.