Czytaj więcej:
Wygrałem z księdzem pedofilem okładka

Średnia Ocena:Wygrałem z księdzem pedofilem

„Wygrałem z księdzem pedofilem” to nie tylko pierwszy w Polsce wywiad rzeka z pokrzywdzonym przez księdza, lecz inspirująca historia młodego człowieka, który rozprawia się z przeszłością i „doprowadza do stanu, w którym chce się żyć”! Bartłomiej Pankowiak w rozmowie z red. Kornelią Chojecką opowiada, jak udało mu się zwyciężyć z księdzem pedofilem, dlaczego dzisiaj nie czuje się już ofiarą i jaki wpływ na jego wiarę miało odejście z Kościoła… Bartek jest jedną z nielicznych osób, które przed ukończeniem 30. roku życia zgłosiły do prokuratury sprawę molestowania. W marcu tego roku ks. Arkadiusz H. został skazany m.in. na trzy lata bezwzględnego pozbawienia wolności. Wyrok jest nieprawomocny. Po apelacji Sąd Okręgowy w Kaliszu 28 października orzekł o umorzeniu postępowania karnego z powodu przedawnienia. "Szczera do bólu wypowiedź Bartka Pankowiaka prezentuje nam, że względem zbrodni pedofilii, która go dotknęła, nie można być obojętnym." Janusz Szymik, pokrzywdzony przez księdza pedofila, bohater reportażu „Don Stanislao. Druga twarz kardynała Dziwisza” Marcina Gutowskiego. "Pankowiak, wypytywany przez dociekliwą, lecz wrażliwą i subtelną dziennikarkę, w prostych i tym mocniej dotykających czytelnika słowach omawia system ukrywania kościelnego zła." Mariusz Sepioło, reporter zajmujący się od 10 lat sytuacją w Kościele katolickim, twórca książek, m.in. „Klerycy”. "Macie niepowtarzalną okazję zajrzeć za zamknięte zazwyczaj drzwi i chwała Bartkowi, że postanowił je uchylić, że odważył się (dokładnie tak: odważył się!) mówić o tym, co go spotkało." Robert Wiktor Fidura-Porycki, pokrzywdzony przez dwóch duchownych pedofilów. "Ten wywiad wywołał u mnie silne emocje. Pojawiły się w łzy w oczach. Postać księdza H. jest mi też bardzo nieźle znana, sam byłem jedną z wielu jego ofiar. Książka ebook jest mocnym dowodem na to, że kłopot pedofilii w szeregach księży, biskupów jest ukrywany i zatajany. Wielu zostało skrzywdzonych przez duchownych, ale nie mieli tyle odwagi i wsparcia, żeby o tym głośno powiedzieć, jak zrobił to Bartek." Tomasz Szaramowicz, pokrzywdzony przez ks. Arkadiusza H.

Szczegóły
Tytuł Wygrałem z księdzem pedofilem
Autor: Chojecka Kornelia
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Pod Prąd
Rok wydania: 2021

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Wygrałem z księdzem pedofilem pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Wygrałem z księdzem pedofilem Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Wygrałem z księdzem pedofilem PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • Marcin Palimąka

  Postawa Bartka daje nadzieję . Zalecam

 • Weronika

  Przełomowa książka. Bardzo kluczowa w kontekście przełamywania milczenia odnośnie pedofilii w Kościele Katolickim.

 • Michał

  Bartek opowiada jak skrzywdzenie przez diabła w sutannie wpłynęło na jego życie: relacje z kobietami, przyjaciółmi, czy zmieniło to jego samoocenę, czy to miało wpływ także na jego życie zawodowe, jak nabrał obrzydzenia do Polski z powodu przewlekłych procesów i niskich kar, jak odnalazł Boga, dopiero kiedy odszedł od kościoła katolickiego. Redaktor Kornelia pyta Bartka także o sprawy ogólne, czasem nawet filozoficzne: Czy człowiek jest niezły z natury? Jak uleczyć kosciol z pedofilii? Czy w Polsce utrzyma się mit JPII? Książka ebook jest bardzo wciągająca, a Bartek jest przykładem jak walczyć z przeciwnościami, które spotykają nas w życiu.

 • Anonim

  kluczowa pozycja na polskiej scenie wydawniczej!

 • Dominika

  Ten wywiad to głos, którego brakowało już od dawna! Po pierwsze Bartek szczerze do bólu opowiada zarówno o własnych przeżyciach i emocjach, które towarzyszyły mu wówczas kiedy był jeszcze uczestnikiem tamtych traumatycznych zdarzeń jak i o tym w jaki sposób wpłynęło to na jego obecne życie. Autorka książki zadaje bardzo trudne i odważne pytania. Choć temat ciężki ,to książkę czyta się jednym tchem. Zalecam !

 • Wara

  Książka ebook prezentuje jak w naszym państwie purpuraci tuszują pedofilię, jak pedofile są bezkarni, jak prokuratura i sądy są bezradne lub też to tuszują. Sprawiedliwości nie znajdziesz. Lecz jest nadzieja i ona jest pokazana w książce. Zalecam do końca ją przeczytać Wydawnictwo i Telewizja Idź Pod Prąd zrobiły świetną robotę wydając tą książkę! Zalecam

 • Anonim

  Doświadczanie sprawiedliwości, poczucia prawdziwego bezpieczeństwa i wewnętrznego spokoju są głębokimi pragnieniami wbudowanymi w każdego z nas. Niebywale przejmująca pozycja... Mam też nadzieję, że inspiracja, wena, argument... Bartkowi gratuluję wielkiej siły, autorce ogromnego wyczucia sprawy.

 • zbina1

  Przeczytaj tę książkę, tam poznasz historię człowieka skrzywdzonego przez pedofila i to pedofila w sutannie. Dla mnie to najcięższa zbrodnia którą popełnia ksiądz na dzidziusiowi (wtedy Bartek był dzieckiem). Najgorsze jest to że sąd w Polsce to umarza, ponieważ ponoć się przedawniło! #WkurzeniNaKościół

 • Anonim

  Bartkowi gratuluję wielkiej siły, autorce ogromnego wyczucia sprawy. Poruszająca.

 • Eressiel

  Zalecam każdemu! Temat niełatwy i z olbrzymim kalibrem obciążenia psychicznego, lecz książkę czyta się "jednym tchem". Wbrew tematowi książka ebook jest lekka w odbiorze, co mnie bardzo pozytywnie zaskoczyło. Wywiad jest idealnie poprowadzony przez red. Kornelię Chojecką, moim zdaniem, dzięki jej empatii i taktowi. Bartek Pankowiak prócz odwagi jest też szczery "do bólu" w mówieniu zarówno o własnej przeszłości, jak i planach na przyszłość. Podejrzewam, że ta pozycja da nadzieję nie tylko ofiarom skrzywdzonym przez pedofilów w sutannach, lecz również przez pedofilów tzw. świeckich. Bartek własną postawą pokazuje, że można zawalczyć o siebie i wygrać. Nawet jeśli nie w sądzie (sic!) to we swojej głowie. Moim zdaniem taka zwycięstwo jest równie ważna. Dziękuję serdecznie redakcji i wydawnictwu Idź Pod Prąd za tę pozycję!

 • Anonim

  Jest to pozycja którą powinien przeczytać każdy Polak , bez względu na wyznanie. Fałsz i obłuda , kościoła katolickiego przebiła już szambo , hierarchowie i księża krk czują się w Polsce bezkarni ,kryci przez wszelkie układy. Duży szacun dla Bartka ,ze odważył się głośno powiedzieć o własnej krzywdzie. Gorąco zachęcam do lektury ,jest to prawdziwy rarytas w RP. Michael.

 • eczapka

  Wywiad "rzeka" o tym co czuje mały chłopczyk gdy molestuje go tzw. "przyjaciel domu" a do tego ksiądz obdarzony bezwarunkowym zaufaniem; o tym jak stanął na nogi i co zdecydowało o tym że nie czuje się już ofiarą pedofila, zachęcam wszystkich zainteresowanych tematem pedofilii wewnątrz kościoła katolickiego

 • Piotr

  Książka ebook petarda. Wielki szacunek dla Bartka za opór i wytrwałość w potyczce ze swoim oprawcą. Jego postawa jest bardzo inspirująca, żeby nigdy się nie poddawać

 • Magdalena

  Idealna książka, materia pełen prawdy , o zakłamaniu w strukturach KRK i cierpieniu niewinnych dzieci.

 • lechforever

  Bardzo niezła pozycja na długie zimowe wieczory. Dzielny bohater książki opowiada o własnych traumatycznych przeżyciach z dzieciństwa i zwycięstwie. Jestem pełen podziwu, że po tym wszystkim Bartek znalazł Boga i się nawrócił. W KK nie odnajdziesz Boga za to w Biblii na pewno 🙂

 • Anonim

  Przerażająca historia bólu i cierpień poszkodowanego dzidziusia i bezduszna instytucja kościoła katolickiego ,brak słów ,pozostawiam do oceny czytelnika

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!