Czytaj więcej:
Wszystko, tylko nie mięta okładka

Średnia Ocena:Wszystko, tylko nie mięta

Lekko napisana, dowcipna debiutancka opowieść jednej z najbardziej słynnych pisarek dla młodzieży! Jej bohaterowie – wyjątkowo barwna, lekko zakręcona rodzina Gwidoszów podbiła serca tysięcy młodych czytelników: przesympatyczna mama (z kilkunastoma wyjątkowymi pomysłami na minutę, a wszystkie zgodne z najnowszymi trendami), która po czterdzieste postanowiła zająć się psychologią, tata, który wziął sprawy we swój ręce i zamiast dalej być nauczycielem postanowił zająć się ubezpieczeniami, kot o imieniu Pies i pies Łata, który nie lada zaskoczy własnych państwa... A przede wszystkim nazywany przez koledzy szkolnym casanową morderczo męski maturzysta Kuba, jego dwa lata młodsza siostra Malwina (w oczach starszego brata – ot, siostra jak siostra) i wielbiona przez najbliższych przesympatyczna Marysia – nierzadko najtrzeźwiej z rodziny myśląca... pięciolatka. Aż chciałoby się pomieszkać trochę z Gwidoszami w ich niewielkim warszawskim mieszkaniu, gdzie od czasu do czasu czegoś brakuje, lecz miłości – nigdy. I myślenia o miłości. I marzeń Malwiny, by wreszcie mieć chłopaka. I zaskoczenia Kuby, który w końcu pozna dziewczynę, która nie spogląda na niego z uwielbieniem. I na każdy temat ma inne zdanie... Na szczęście z rodziną Gwidoszów nie trzeba się rozstawać na zawsze – powraca bowiem w kolejnych ebookach autorki. Ewa Nowak z charakterystycznym dla niej poczuciem humoru daje nam wszystkim – jakby mimochodem – uśmiechniętą lekcję empatii.

Szczegóły
Tytuł Wszystko, tylko nie mięta
Autor: Nowak Ewa
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Prószyński Media
Rok wydania:

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Wszystko, tylko nie mięta pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Wszystko, tylko nie mięta Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Wszystko, tylko nie mięta PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

  • Pinko

    Witajcie, Moi Mili, w malutkim mieszkanku. zajmowanym przez rodzinę Gwidoszów: psycholożkę- amatorkę Joannę, "szyję kręcącą głową rodziny", a zarazem przesadnie dbającą o zdrowe odżywanie najbliższych panią Gwidosz. Pana Gwidosza, lepiej słynnego jako "tatę", który dla posady ubezpieczyciela porzucił nauczycielski fach. No i oczywiście pociechy- maturzystę Kubę, największego casanovę w szkole, dwa lata najmłodszą Malwinę a także Marysię- ponad wyraz rozwinięte pięcioletnie dziecko. Plus jeszcze Łata, pies, który miał być suką i kot o wdzięcznym imieniu Pies. Odnośnie mojego sentymentu do utworów pani Nowak, język była już przy Bardzo białej wronie. I jako że mam okazję ponownego spotkania się z ebookami naszej rodaczki, wykorzystuję tę szansę na tyle, na ile jest mi dane. I trwam bezpiecznie w tej mojej literackiej miłości. Jak już wspominałam przy poprzedniej recenzji, autorka ma niebywały talent do omawiania ciężkich tematów w lekki, przyswajalny sposób. Czytając o pewnych zawirowaniach w życiu np. Malwiny nie mamy wrażenia, że siedzimy na jakimś przydługim i ogromnie nudnym wykładzie. Chłoniemy całą historię z dużym zapałem. W rodzinie Gwidoszów po prostu nie można się nie zakochać; jej członkowie są w pewien sposób zwariowani, i choć wyjątkowo do siebie podobni, różnią się od siebie w wielu elementach. A i tak tworzą razem naprawdę zgraną drużynę. Z ich słów czy gestów po prostu emanuje miłość i mimo że nie istnieją w świecie rzeczywistym, a my możemy poznać ich wyłącznie dzięki zapisanym kartkom, to wszelakie (dobre czy złe) emocje czuć. Tak po prostu. Pani Ewa Nowak w bardzo przystępny sposób przedstawia problemy, z jakimi najczęściej boryka się młodzież- nieszczęśliwa, nieodwzajemniona miłość, zaburzenia odżywiania, zazdrość czy oczernianie innych. Porusza tematy istniejące w latach wydania książki, lecz i nieobce nam, teraz. Choć zakładam, że od pojawienia się na rynku literackim pierwszego wydania Wszystko, tylko nie mięta tych młodzieżowych kłopotów narosło jeszcze więcej. Twórczość pani Ewy Nowak zdecydowanie polecę każdemu rodzicowi, który ma pewne problemy z porozumieniem się ze własną pociechą. Na pewno są to też książki skierowane do czytelników, którzy wchodzą w niełatwy okres, nie mogą się dogadać z otoczeniem.

  • Wkp

    KOMEDIA FAMILIJNA Z okazji piętnastolecia pierwszego wydania, debiutancka opowieść cieszącej się olbrzymią popularnością Ewy Nowak powraca na księgarskie półki. Jak w najlepszych ebookach autorki, tak i tu czeka na czytelników dużo życiowych, choć nierzadko absurdalnych sytuacji, prawd i humoru. A wszystko to w znakomicie, choć lekko napisanej opowieści nadającej się idealnie dla całej rodziny. „Wszystko, tylko nie mięta” przedstawia nam dzieje rodziny Gwidoszów mieszkających na warszawskim osiedlu. Jak każda rodzina, tak i oni mają własne wzloty i upadki, smutki i radości, i dziwactw także mają trochę. Może nawet więcej niż trochę. Przede wszystkim jednak przeważa u nich miłość, choć nieidealna i niepozbawiona zgrzytów. Głową rodziny jest ojciec, który porzucił posadę nauczyciela i teraz zajmuje się ubezpieczeniami. Jego żona, Joanna, mistrzyni w składaniu obietnic, których najczęściej nie dotrzymuje, w wieku średnim postanawia zająć się psychologią. Pod ich opieką pozostaje trójka dzieci. Męski maturzysta Kuba idealnie radzi sobie w rozkochiwaniu w sobie dziewczyn. Jak to w takich przypadkach bywa, ta kosa trafia w końcu na własny kamień. Jego młodsza siostra, buntowniczka, jak na jej wiek przystało – i jak na jej wiek przystało, romantyczka marząca o wielkiej miłości, znajduje nie do końca klasyczny obiekt westchnień, co prowadzi ją tylko do kompleksów, które mogą nawet zaszkodzić jej zdrowiu. Wreszcie jest również malutka Marysia, która, jak to dzieci, potrafi być kłopotliwa na różnorakie sposoby. Wszyscy oni starają się wieść własne życie i przetrwać to, co im serwuje, robiąc to na własny bardzo sympatyczny sposób, w towarzystwie kota o imieniu Pies i psa Łaty. Rzadko, ponieważ rzadko, lecz jednak tak się zdarza, że debiut literacki po latach okazuje się być najlepszym z całego dorobku danego pisarza. Czy tak jest w przypadku Ewy Nowak, trudno jednoznacznie ocenić – ja osobiście jednak wolę wczesne powieści autorki i śmiało mogę powiedzieć, że „Wszystko, tylko nie mięta” należy do najlepszych, jakie wyszły spod jej ręki. Co jest w niej takiego dobrego? Bardzo wiele. Czy jest kwintesencją pisarstwa Nowak? Nie, lecz stanowi zapowiedź wszystkiego tego, czym autorka miała nas raczyć przez kolejne półtorej dekady. Rodzina, problemy, trudne miłości i trudne pytania. Z tym że, w przypadku „Mięty” wszystko to jest świeże i podane z lekkością, której brak najwieższym dokonaniom pisarki. Dzięki temu książka ebook bardziej nadaje się dla najmłodszych odbiorców, nawet kiedy porusza trudne tematy – także te związane z seksualnością. Jeśli więc jeszcze nie znacie „Mięty”, teraz macie okazję nadrobić ten błąd i poznać znakomitą powieść, która wciągnie zarówno nastolatków, jak i ich rodziców – i wszystkich tych, którzy nie zapomnieli jak to jest mieć kilkanaście lat. Nieźle napisana, uczy poprzez zabawę – i to uczy rzeczy głębszych i ważniejszych. A jednocześnie dostarcza tak dużo niezobowiązującej literackiej przyjemności. Polecam.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!