Czytaj więcej:
Wszystko jest lekko dziwne okładka

Średnia Ocena:Wszystko jest lekko dziwne

„Nie miałem nigdy kłopotów z popularnością, bo mnie jakoś mało rozpoznają. Nawet nie wiem, czy to powinno mnie drażnić czy cieszyć” – mówi w charakterystyczny dla siebie sposób Jerzy Radziwiłowicz. Ciężko w te słowa uwierzyć, wszyscy bowiem zapamiętaliśmy Radziwiłowicza  choćby z dwóch ról: Mateusza Birkuta w Człowieku z marmuru i Macieja Tomczyka w Człowieku z żelaza Andrzeja Wajdy. Dzięki nim przeszedł przecież do legendy. Inna rzecz, że konsekwentnie odmawiał wywiadów czy to gazetom, czy kolorowym pismom, czy telewizjom – „Nie bywam w talk-shows, ponieważ to nie jest mój żywioł”. Zawsze małomówny, skryty. Ostatecznie dał się jednak namówić na rozmowę Łukaszowi Maciejewskiemu. I całe szczęście.Wyłania się z niej portret wrażliwego artysty, świadomego, intelektualnego, precyzyjnego. Radziwiłowicz zajmująco opowiada o własnych teatralnych doświadczeniach – współpracy ze Swinarskim, Wajdą, Jarockim, Grzegorzewskim („lubię wiedzieć, w jakich rejonach się poruszam, kim jest mój bohater, do jakiego świata przynależy. Wydaje mi się, że tę cechę przejąłem od Jerzego Jarockiego, który szuka sensów wokół adaptowanego tekstu. Tropi apokryfy, inedita, precyzyjnie analizuje konteksty. I od Konrada Swinarskiego”). Wspomina również role i pracę na planie ze Stanisławem Różewiczem, Kazimierzem Kutzem, Jacques’em Lasalle’em, Michelem Piccolim („Piccoli chodzi, chodzi i niespodziewanie zaczął się przypieprzać, zaczyna robić mi awanturę, zaczyna mnie wyzywać od marnych aktorów, że co ja sobie wyobrażam, ja – słaby polski aktor. I tak na mnie wrzeszczy”).Sporo dowiadujemy się również o pasjach Radziwiłowicza – miłości do literatury, do Francji, o podróżach. Lecz nie tylko. Aktor uważnie śledzi polską politykę i ujawnia wyraziste poglądy.Jest wreszcie w tej książce pdf Radziwiłowicz osobisty – opowiadający z nostalgią o swoim dzieciństwie na warszawskim Grochowie, zakładzie fryzjerskim ojca, studiach – pełen autoironii, dystansu do siebie i świata.Mądra, głęboka, najbliższa rozmowa. Warto było na nią poczekać.

Szczegóły
Tytuł Wszystko jest lekko dziwne
Autor: Radziwiłowicz Jerzy, Maciejewski Łukasz
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wielka Litera
Rok wydania: 2012

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Wszystko jest lekko dziwne pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Wszystko jest lekko dziwne Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Wszystko jest lekko dziwne PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • Ewa Cierniak

  książka- rozmowa , przybliżająca postrzeganie aktorstwa Pana Jerzego Radziwiłowicza. Pokazująca czym jest doświadczenie artystyczne, proces tworzenia. Wybitny aktor -ujmujący skromnością i wyjątkową umiejętnością zadawania życiu pytań.

 • nyna

  Przy całej tej medialnej pulpie, która wylewa się zewsząd (telewizora, komputera, smartfona i o zgrozo też z tak zwanych "książek-poradników") jedną z odtrutek są książki takie jak te. Gdzie facet z przeszłością rozmawia o sobie, życiu i ludziach, którzy go otaczali i otaczają a także o kulturze w szerokim tego słowa znaczeniu. Lecz co równie ważne to sposób w jaki Panowie rozmawiają. Inteligentnie, kulturalnie i z klasą. Cudowna rozmowa osób, które notabene coś o sztuce wiedzą.

 • Guś

  Przeczytałem książkę z zainteresowaniem. Jerzy Radziwiłowicz nie jest komercyjnym aktorem dzisiejszych czasów, których pełno wszędzie. on udziela wywiadów w niszowych pismach tematycznych, stricte aktorskich i teatralnych. To wybitny aktor, pełen pasji i szacunku dla innych. Wywiad z Łukaszem Maciejewskim wyszedł bardzo dobrze. Można się o kinematografii dowiedzieć bardzo dużo przydatnych rzeczy!

 • Ekspert Empiku

  Wybitny charyzmatyczny aktor po raz pierwszy udzielił tak obszernego wywiadu, z którego mogła powstać książka. Rzesze jego fanów zapewne odnotują ten fakt z niekłamaną radością, bowiem obcowanie z ludźmi tej klasy co Jerzy Radziwiłowicz, słuchanie (czytając ma się wrażenie, że słyszy się jego niepowtarzalny głos) tego, co mówi i jak mówi - to celebrowanie wysokiej kultury, erudycji i pięknej polszczyzny. Zachęcam zatem do skosztowania i rozsmakowania się w tej rozmowie będącej kwintesencją mądrości i skromności jej głównego bohatera.Beata Adler, Empik Toruń

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!