Czytaj więcej:
Współuzależnieni. Jak zatroszczyć się o siebie i budować zdrowe relacje z osobami uzależnionymi okładka

Średnia Ocena:Współuzależnieni. Jak zatroszczyć się o siebie i budować zdrowe relacje z osobami uzależnionymi

Lepszy pijący mąż niż żaden. To ja jestem winna, że nadużywa alkoholu. Gdybym była lepszą żoną, przestałby pić. Muszę wszystko znieść i wytrzymać, ponieważ dzieci powinny mieć matkę. Gdy mój syn mi obiecuje, że więcej nie będzie ćpać, wierzę mu i odpuszczam. Do kolejnego razu… Kiedy rodzice pili, byłam odpowiedzialna za własne najmłodsze rodzeństwo. To przecież naturalne, że o rodzinę trzeba zadbać w każdej sytuacji. To jedne z najczęstszych przekonań osób współuzależnionych. Jeśli choć jedno kojarzy ci się z swoją sytuacją, koniecznie musisz przeczytać tę książkę. Bliskimi osób uzależnionych, którzy postanawiają odwiedzić terapeutę, kierują przede wszystkim rozpacz, złość i lęk. Najczęściej ludzie przychodzą po pomoc, radę i wsparcie w konfrontacji z chorobą, na którą nie mają wpływu. Tymczasem jedyne, co można zrobić, to zawalczyć o siebie. Niewiele jest narzędzi, które pozwolą realnie wpłynąć na uzależnienie najbliższej ci osoby. Jednak jest dużo takich, dzięki którym uzyskasz wpływ na swoje życie. Autorka przedstawia ćwiczenia praktykowane podczas sesji terapeutycznych. Poznasz profesjonalne, przystępne info z konkretnymi poradami, które z łatwością będziesz mógł sam zastosować i w końcu zacząć żyć tak, jak chcesz. Joanna Flis, specjalista psychoterapii uzależnień, zapewnia bezpieczną przestrzeń, w której zajmiesz się przede wszystkim sobą i wszystkimi aspektami własnej relacji z osobą uzależnioną. To jedyny sposób, żeby przerwać ciąg nieudanych prób i zwyciężyć walkę, którą toczysz być może od lat. „Świat osób współuzależnionych jest bezlitosny. Pora przyjrzeć mu się z bliska. Ta książka ebook jest o tym, jak będąc w takiej relacji, nie zgubić siebie i znaleźć właściwą drogę. Polecam!”. Martyna Wojciechowska „Polecam tę lekturę. Akceptacja choroby kogoś bliskiego to przede wszystkim akceptacja zmian, jakich trzeba dokonać w sobie. Wyrusz w tę drogę, jeżeli nie lubisz życia w cieniu czyjegoś nałogu. I nie oglądaj się za siebie...”. Ewa Woydyłło-Osiatyńska Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Szczegóły
Tytuł Współuzależnieni. Jak zatroszczyć się o siebie i budować zdrowe relacje z osobami uzależnionymi
Autor: Flis Joanna
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Społeczny Instytut Wydawniczy Znak
Rok wydania: 2022

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Współuzależnieni. Jak zatroszczyć się o siebie i budować zdrowe relacje z osobami uzależnionymi pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Współuzależnieni. Jak zatroszczyć się o siebie i budować zdrowe relacje z osobami uzależnionymi Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Współuzależnieni. Jak zatroszczyć się o siebie i budować zdrowe relacje z osobami uzależnionymi PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

  • Bez książki w tytule

    „Współuzależnieni” to tutorial dla osób mających w najbliższym otoczeniu uzależnionych. To książka ebook bardzo uniwersalna, ponieważ autorka nie starała się skupić tylko na np. alkoholiźmie, tylko zawrzeć w publikacji własną wiedzę, z której skorzystać mogą współuzależnieni (i idealnie się jej to udało). Pierwsza element książki zawiera krótkie kompendium wiedzy o tym, co trzeba wiedzieć o uzależnieniu. Dowiemy się czym jest nałóg i jak możemy skutecznie pomóc osobom współuzależnionym, nie szkodząc przy tym choremu. W dalszej części autorka przechodzi do sedna tematu. Dowiemy się, jak sobie radzić w relacji z osobą uzależnioną, by jej nie zaszkodzić i nie zniszczyć sobie życia w tej niełatwej relacji. „Współuzależnieni” to nie tylko sucha wiedza. Publikacja zawiera szereg ćwiczeń i różnego rodzaju testów (np. test przesiewowy na depresję), które skutecznie pomogą nam ocenić stan naszego zdrowia i sytuację w jakiej się znajdujemy i odnaleźć rozwiązanie problemów. Książka ebook jest bardzo dobrym poradnikiem. Jest wyjątkowo praktyczna, nie starczy jej przeczytać, trzeba z nią pracować, wprowadzać w życie zalecenia i ćwiczenia, których w książce pdf nie brakuje. Wówczas istnieje szansa, że nałóg najbliższej osoby nie będzie dla nas niszczący. Zalecam osobom, mającym w swoim otoczeniu uzależnionych, ponieważ nawet z najtrudniejszych życiowych sytuacji można wyjść i wyprowadzić własne życie na prostą. Starczy tylko umiejętnie dobrana pomoc, i czymś takim może być ta publikacja.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!