Czytaj więcej:
Wojny szpiegów. Krety, tajemnice i śmiertelnie niebezpieczne rozgrywki okładka

Średnia Ocena:Wojny szpiegów. Krety, tajemnice i śmiertelnie niebezpieczne rozgrywki

W tej pasjonującej książce pdf Tennent H. Bagley, były agent CIA, szef kontrwywiadu w Wydziale Rosji Sowieckiej, usiłuje rozwikłać tajemnicę losu oficera KGB, Jurija Nosenki, który w 1964 roku uciekł do Stanów Zjednoczonych. Afera Nosenki, stale pozostająca wyjątkowo kontrowersyjnym epizodem w historii szpiegostwa okresu zimnej wojny, wywoływała dyskusje przez nad czterdzieści lat: czy Nosenko był istotnie zdrajcą dostarczającym prawdziwych informacji o pobycie Lee Harveya Oswalda w Związku Sowieckim, czy może lojalnym funkcjonariuszem KGB, prowadzącym skomplikowaną grę pozorów?Kierujący w tamtym okresie operacjami CIA przeciwko KGB Tennent H. Bagley osobiście prowadził sprawę Nosenki. Zdobyta wówczas wiedza a także info uzyskane w trakcie dziesiątków wywiadów z zamierzchłymi przeciwnikami z KGB czynią Bagleya wyjątkowo wiarygodnym ekspertem. Krok za krokiem prowadzi czytelnika przez gąszcz skomplikowanych operacji związanych z aferą Nosenki i obala komfortową dla CIA wersję zdarzeń zaprezentowaną opinii publicznej. Bagley odsłania nie tylko historię bezlitosnych i krwawych zdrad KGB, lecz także istnienie niewykrytych zdrajców w amerykańskim obozie. Rzucając nowe światło na szpiegowskie wojny pomiędzy CIA i KGB, zachęca do głębszego zastanowienia się ponad historią szpiegostwa i jego wpływów na dzisiejsze kręgi wywiadu. „Oparte na faktach z pierwszej ręki Wojny szpiegów nie tylko stanowią olbrzymi wkład w badania ponad działalnością wywiadu, lecz także opisują fascynującą, prawdziwą historię szpiegowską”. Edward Jay Epstein, twórca „Podstęp. Niewidzialna wojna pomiędzy KGB a CIA”Wojny szpiegów Bagleya są wciągającą opowieścią o jednej z najbardziej kontrowersyjnych operacji z okresu zimnej wojny. Jego żywa narracja i wiadomości z pierwszej ręki, które uzyskał jako były kierownik sekcji kontrwywiadu CIA do spraw bloku wschodniego, skłaniają do trzeźwego spojrzenia na naszą niebezpieczną skłonność do samooszukiwania się”. Frederick Kempe, były redaktor i korespondent „Wall Street Journal”„Tennent Bagley po raz pierwszy ujawnia prawdziwą historię jednej z najdziwniejszych spraw w dziejach kontrwywiadowczych operacji CIA. W pierwszym czasie zimnej wojny Bagley był najlepiej zorientowanym w sprawach sowieckiego wywiadu funkcjonariuszem CIA i brał bezpośredni udział w tych wydarzeniach”. David Murphy, były szef placówki CIA w Berlinie i twórca książki „Co wiedział Stalin”

Szczegóły
Tytuł Wojny szpiegów. Krety, tajemnice i śmiertelnie niebezpieczne rozgrywki
Autor: Bagley Tennet H.
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Zysk i S-ka
Rok wydania:

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Wojny szpiegów. Krety, tajemnice i śmiertelnie niebezpieczne rozgrywki pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Wojny szpiegów. Krety, tajemnice i śmiertelnie niebezpieczne rozgrywki Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Wojny szpiegów. Krety, tajemnice i śmiertelnie niebezpieczne rozgrywki PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • Antoni Wrega

  Angielskojęzyczna odsłona jest książką doskonałą; polskojęzyczna - tylko przeglądałem. Lecz pewno również robi wrażenie, jak widać z poniższych wpisów; oczywiście dla Kena & Barbie - książka ebook może być nudna.

 • siemieniec

  mało ciekawa, monotematyczna. jedyny temat w tej książce pdf to temat Nosenki...jest tylko kilka interesujących momentów. i to w pierwszej połowie książki.....

 • Jonas

  Dla wszystkich zainteresowanych tą tematyką ta książka ebook będzie skarbnicą wiedzy. Szczerze powiedziawszy czytając czasem tę pozycję aż ciary przechodziły mi po plecach. Całe szczęście są to już minione dzieje, niemniej i tak uważam, że warto ją przeczytać aby chociażby, ot wiedzieć jak kiedyś ścierali się szpiedzy dużych mocarstw.

 • Gabro

  Próba rozwikłania przez byłego agenta CIA Tennenta Bagleya zagadki agenta KGB Jurija Nosenki, który uciekł do USA. Twórca w interesujący sposób przedstawia skomplikowaną grę podwójnych agentów, zdrad w KGB, wojny wywiadów w czasach zimnej wojny. Jest to pozycja, która idealnie prezentuje historię szpiegostwa po obu stronach barykady.

 • Boszczak

  W temacie wywiadu i szpiegostwa pewną rzeczą jest tak naprawdę prawdopodobnie tylko to, że nic nie jest pewne.. Dużo dwuznaczności, tajemnic, nierozwiązanych historii. Książka ebook autorstwa T. H. Bagleya jest rewelacyjną pozycją, można rzec, że info mamy z pierwszej ręki, ponieważ twórca był zaangażowany w opisywaną historię. Ciężko czytać bez ciarek na plecach, choćby wówczas kiedy lektura dotyczy działań KGB...

 • Henrykas

  Historia szpiegostwa, tajne operacje i funkcjonowanie wywiadu to tematy, które od lat budzą dużo dyskusji, sporów, lecz jednocześnie stają się przedmiotem dociekań i licznych prac. Dla wszystkich zainteresowanych problematyką książka ebook Tennenta H. Bagleya będzie wyjątkowo pasjonującą lekturą. Temat kontrowersyjny, lecz wciągający i opisany ponad wyraz rzetelnie.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!