Czytaj więcej:
Wojciech Kilar. Takie piękne życie okładka

Średnia Ocena:Wojciech Kilar. Takie piękne życie

Najbardziej osobisty portret znanego kompozytora po jego śmierci. Autorka jest dziennikarką, która przeprowadziła z Kilarem najwięcej wywiadów prasowych. Ich znajomość wybiegała jednak poza spotkania zawodowe. Słynna i nagradzana poetka, autorka wspaniałych reportaży, wielokrotnie odwiedzała dom Kilarów, także za życia małżonki kompozytora. Łączyła ich wyjątkowa więź, której wynikiem jest znajomość domu, inspiracji i najgłębszych motywów działalności autora nie tylko muzyki filmowej. Szczególnie przejmująca jest opowiadanie o umieraniu pana Wojciecha – nieznane do tej pory fakty z ostatnich chwil przed śmiercią to prawdziwa lekcja pokory względem tajemnicy życia. Mocna, poruszająca literatura faktu.

Szczegóły
Tytuł Wojciech Kilar. Takie piękne życie
Autor: Gruszka-Zych Barbara
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Niecałe
Rok wydania: 2015

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Wojciech Kilar. Takie piękne życie pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Wojciech Kilar. Takie piękne życie Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Wojciech Kilar. Takie piękne życie PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • hannibalek

  Idealna ksiazka biograficzna.lekki styl pisania porywa czytelnika od samego początku i zacheca do zapoznania sie z jego twórczością muzyczna nie tylko filmowa

 • Michał Żelechowski

  Piękna, wzruszająca momentami, biografia człowieka genialnego! Zalecam

 • Zdzisława Maleńczak

  Idealna książka, poruszająca. Wracałam do wielu momentów po kilka razy, aby nie tylko je przeczytać, lecz również przemyśleć.

 • Anna Wolny

  Książka ebook wyjątkowo poruszająca. Tak jak wskazuje tytuł książki jest to opowiadanie o pięknym, dużym CZŁOWIEKU. Znam jego przepiękne utwory tylko filmowe. Lecz po przeczytaniu książki muszę poznać jego duże dzieła. Dziękuję Panu Bogu za takich Świadków!!!!!!!!

 • Jevera

  Ciekawie napisana biografia niezwykłego człowieka. Miałam okazję poznać mądrala tego kompozytora, lecz i jego skromność, normalność. Wojciech Kilar miłował życie i to bardzo przejawiało się w jego muzyce. Teraz jeszcze bardziej doceniam osobę i kompozycje Wojciecha Kilara. Warto przeczytać.

 • piotromi

  Te ksiazke czyta sie jednym tchem. Rzeczywiscie o prawdziwym i pieknym zyciu

 • sen

  Czym jest muzyka, z czego się rodzi, dokąd zmierza, jak oddziałuje...? Pytania, tylko z pozoru muzykologiczne, rozpatrywano w tej książce pdf poprzez opisywanie sekwencji doświadczeń egzystencjalnych: narodziny, wychowanie, ekspatriacja, edukacja, odkrycie talentu, wybór preferencji, studia, pobyt we Francji, wino, kobiety, samotność, awangarda, lekcje pokory, korepetycje pilności, piękne zbiegi, ożywcze powroty, małomówność, cichość, popularność - doświadczenie egzystencji wypełnionej ciężką pracą, cierpliwą, wytrwałą dłubaniną. Odkrycie Boga - ostentacyjne otwieranie się na łaskę, szukanie źródeł i wyrażanie ich muzyką. I jeszcze coś: rozpoznawalna obecność osobnego wyrazu muzycznego w postaci ścieżek dźwiękowych nad stu pięćdziesięciu filmów. Gigantyczna bibliografia, potężne dokonanie, Księga psalmów przełomu wieków. Psalmów eksponujących akustyczny wyraz. W biografii osobnej, portrecie Wojciecha Kilara odnajdujemy Bohatera codzienności, odświętności, zwyczajności. Kilar - absolutnie wierny i oddany muzyce - jawi się także jako osoba ciepła, cicha i pokorna. Powszechnie słynna dokumentalistka perypetii życiowych dużych postaci stworzyła dzieło spełniające kryteria ciekawego, pisanego z ciepłem i sympatią kompendium życia i twórczości. W czasach religijnej ospałości, bałwochwalstwa i uległości muzyka Wojciecha Kilara - muzyka przenikająca najbardziej sekretne rejony duszy - uniosłaby duchową obolałość wiernych pozostających poza bezpośrednim wpływem przeżycia liturgicznego. Mam na myśli przede wszystkim społeczeństwo francuskie, któremu w takiej czy innej postaci Kilar podziękował. Mam na myśli Hiszpanów, Włochów, Anglików, Niemców, Skandynawów. W tych państwach Kilar obecny jest przede wszystkim jako współtwórca filmów, któremu powierzono odpowiedzialność za wywoływanie i umacnianie nastrojów. Najwyższa pora, niech trafi do kościołów, sal koncertowych. Postulatu tego ta książka, pewne przez skromność, nie formułuje; czytając, czułem jednak, że zawiera go implicite. Takie cudowne życie, taka cudowna książka. Taka cudowna muzyka.

 • Mateusz

  Wspaniałe życie: mocne, rzeczywiste, wielkie. Idealna książka, godna wyróżnienia narracja, dyskretny, przenikliwy styl, przezroczysty, stonowany. Czytałem jednym tchem. Polecam!

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!