Wizerunki podwójnego krzyża w kulturze Polski okładka

Średnia Ocena:


Wizerunki podwójnego krzyża w kulturze Polski

W kulturze chrześcijańskiej krzyż jest znakiem symbolizującym narzędzie i miejsce śmierci Jezusa Chrystusa a także symbolem jego samego, najistotniejszym znakiem zbawczej śmierci Chrystusa. Obok najstarszego przedstawienia w formie dwóch przecinających się pod kątek prostym linii w ciągu wieków wykształciło się dużo jego wyobrażeń, m.in. krzyż o podwójnej licznie ramion poziomych (crux bipatibulata), który stał się przedmiotem zainteresowania dr. Marka Kołyszki z Instytutu Archeologii UMK w Toruniu. (…) Ustosunkowuje się on do hipotez innych twórców i daje swój wykład, zastrzegając, że niektóre jego tezy mogą być dyskusyjne, a równocześnie wskazuje kierunki dalszych badań. (…) po raz pierwszy tak szeroko i wyczerpująco opisuje podjęty problem, wykorzystując źródła i bogatą literaturę. (…) Książka będzie ważnym osiągnięciem historiograficznym w dziedzinie staurologia. Z recenzji wydawniczej ks. Prof. dr. hab. Anastazego Nadolnego

Szczegóły
Tytuł Wizerunki podwójnego krzyża w kulturze Polski
Autor: Kołyszko Marek
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe UMK
Rok wydania:
Tytuł Data Dodania Rozmiar
Porównaj ceny książki Wizerunki podwójnego krzyża w kulturze Polski w internetowych sklepach i wybierz dla siebie najtańszą ofertę. Zobacz u nas podgląd ebooka lub w przypadku gdy jesteś jego autorem, wgraj skróconą wersję książki, aby zachęcić użytkowników do zakupu. Zanim zdecydujesz się na zakup, sprawdź szczegółowe informacje, opis i recenzje.

Wizerunki podwójnego krzyża w kulturze Polski PDF - podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby podgląd był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

promuj książkę

To twoja książka?

Wgraj kilka pierwszych stron swojego dzieła!
Zachęcisz w ten sposób czytelników do zakupu.