Czytaj więcej:
Wilkozacy. Księżycowy sztylet okładka

Średnia Ocena:Wilkozacy. Księżycowy sztylet

Po pierwszym rozbiorze Polska liże rany, a Sicz Zaporoska jest o krok od zagłady. Krwawa Katarzyna, przez Rosjan zwana Wielką, nie daruje Kozakom ostatniego powstania, ani ich umiłowania wolności. Nie wybacza nigdy i nikomu, nie toleruje wolnej myśli i wolnej woli. W efekcie dawni konfederaci barscy i mężni mołojcy muszą zjednoczyć siły przeciwko odwiecznym wrogom. Zagrożenie ze strony imperium moskiewskiego zmusiło Wilkozaków do osiedlenia się z dala od ludzkich siedzib. Jednak świat nie chce o nich zapomnieć. Nieoczekiwanie pojawia się artefakt, który jest śmiertelnie groźny dla walecznych Wilków... Rafał Dębski z wprawą kreśli wojenne zmagania i polityczne intrygi. W opowieści nie brakuje również gorącej miłości i skrajnie grzesznych namiętności. Jest tu miejsce na płacz i śmiech, na honor i zdradę, przyjaźń i zawiść a także na wszystko, co znajduje się pomiędzy pojęciami przyzwoitości i podłości. Oprócz pełnowymiarowych i fascynujących bohaterów w "Księżycowym sztylecie" ważną rolę odgrywają postacie historyczne, pomiędzy innymi Stanisław August Poniatowski, marszałek Małachowski, caryca Katarzyna czy ambasador von Stackelberg. Fani serii znowu spotkają atamana Wilkozaków Micheja i jego wiernego druha Kiryła, starszych, mocniejszych i jeszcze bardziej interesujących. Następny raz ich wrogowie przekonają się, że nigdy nie wolno doprowadzać Wilka do ostateczności...

Szczegóły
Tytuł Wilkozacy. Księżycowy sztylet
Autor: Dębski Rafał
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Fabryka Słów Sp. z o.o.
Rok wydania: 2015

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Wilkozacy. Księżycowy sztylet pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Wilkozacy. Księżycowy sztylet Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Wilkozacy. Księżycowy sztylet PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

  • Triskel

    "Wilkozacy 3. Księżycowy sztylet" to porywająca książka ebook opisująca burzliwe dzieje Wilkozaków. Rafał Dębski umieścił w swoim cyklu dużo postaci historycznych i nieźle omówił sytuację na Kresach Wschodnich. Wojenne zawirowania emocjonują, sprawiając dużo frajdy z czytania. Uraczymy tu uniesienie bitwy, płomienną miłość a także spiski i intrygi. Drogi Czytelniku nie odnajdziesz tu miejsca na ani chwilę nudy.Wilkozacy uwikłani w okrutne knowania są zmuszeni do ucieczki przed zemstą ze strony imperium moskiewskiego. Polska nie może się jeszcze pozbierać po pierwszym rozbiorze, a Katarzyna Wielka musi zmagać się z powstaniem wznieconym przez Jemieliana Pugaczowa. Rosja musi pokazać swą siłę i zmieść z powierzchni ziemi słabszych od siebie. Dzielni mołojcy i dawni konfederaci będą musieli zjednoczyć się przeciwko wspólnym nieprzyjaciołom. Podczas gdy Sicz Zaporoska chyli się ku upadkowi. Sytuacja okazuje się trudniejsza niż się spodziewano, a śmierć czyha niemalże na każdym kroku.Rafał Dębski idealnie napisał się pisząc tą książkę, dzięki czemu mamy możliwość spędzić przyjemnie czas z powieścią. Postacie historyczne potrafią zwrócić uwagę czytelnika i wzbudzić wielkie emocję. Marszałka Małachowskiego, Stanisława Augusta Poniatowskiego czy choćby carycę Katarzynę, twórca nakreślił je z krwi i kości. Sprawiając, że bohaterowie są wyjątkowo prawdziwi i przekonujący. Fani serii powinni poczuć się usatysfakcjonowani, a wielbiciele powieści awanturniczych też powinni znaleźć coś dla siebie. Postacie Micheja i Kiryła najbardziej przypadły mi do gustu, nie mogłem się wręcz oderwać od ich burzliwych losów. Dębski omówił Wilkozaków z pasją i lekkim piórem, pokazując realia tamtych groźnych czasów. Twórca posługuje się bardzo ciekawym i bogatym językiem, porywając czytelnika w własny groźny świat."Wilkozacy 3. Księżycowy sztylet" przepełniona jest wojennymi potyczkami, podstępnymi spiskami i płomiennymi uczuciami. Honor miesza się ze zdradą, a przyjaźń z nienawiścią. Twórca nieźle skonstruował postacie historyczne, choćby ambasadora von Stackelberga, który wypadł wyjątkowo przekonująco na kartach powieści. Dla fanów serii jest to pozycja obowiązkowa, sprawiając, że po raz następny będą mogli się przenieść w groźny i nieprzewidywalny świat Wilkozaków. Jest porządną powieścią awanturniczą z nieźle zarysowanymi bohaterami jak i wątkami historycznymi. Fabuła powieści jest dynamiczna, nie raz powodując ciarki na plecach. Lekturę kończymy w emocjonującym momencie, pozostawiając niedosyt i ochotę na dalszą element czytania. Liczę na kolejną dawkę epickich przygód Wilkozaków, Micheja i jego wiernego kompana Kiryła. Jak najbardziej polecam.

  • evenhys

    Idealna opowieść Rafała Dębskiego. Cała seria wzbudziła we mnie spore uznanie dla sprawnego warsztatu tego autora, lekkości wyrażania przez niego myśli, plastyczności przekazu a także barwności boahaterów. Księżycowy sztylet też polecam, ponieważ to kawał udanej pisarskiej roboty.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!