Czytaj więcej:
Wielki Szlak Himalajski. 120 dni pieszej wędrówki przez Nepal okładka

Średnia Ocena:


Wielki Szlak Himalajski. 120 dni pieszej wędrówki przez Nepal

Kolosy za 2015 rokWyróżnienie w kategorii WYCZYN1700 km, 120 dni, 2 ludzi, 64 kg bagażu, 1 celBez wsparcia tragarzy, kucharzy i przewodnikówBartosz miał marzenie — początkowo szalone i zupełnie nierealne — przejście Dużego Szlaku Himalajskiego. Temat powracał w domowych rozmowach tak często, że pewnego dnia Bartosz i Joanna postanowili iść razem i przejście szlaku stało się ich wspólnym celem.Zanim marzenie przeszło w fazę realizacji, były miesiące przygotowań, mnóstwo formalności, żmudne pakowanie, potyczka z nepalską biurokracją i trzęsienie ziemi, które zrujnowało dużo regionów Nepalu i postawiło całą wyprawę pod znakiem zapytania. W końcu Joanna i Bartosz wystartowali 6 września 2015 z Taplejung na wschodzie Nepalu i tak rozpoczęła się ta wielka przygoda — mieszanka stresu i radości, tropikalnych upałów w rejonie Kanczendzongi, i wysokogórskich mrozów w rejonie Rolwaling. Odległe osady, zielone doliny a także suche płaskowyże. Długie tygodnie bez prysznica pod namiotem i wymarzony pączek w kawiarni w Katmandu. Życzliwi i gościnni Nepalczycy a także dzieciaki rzucające kamieniami.Były rozmowy, byli ciekawi gospodarze hotelików i była lokalna kuchnia. Kontuzje, trudne chwile i momenty zwątpienia. Były zapierające dech w piersiach widoki na każdym kroku, dzika przyroda i w końcu radość z ostatnich kilometrów. 4 stycznia 2016 roku w Simikot na dalekim zachodzie Nepalu zakończyła się trwająca 120 dni wędrówka.Joanna Lipowczan i Bartosz Malinowski jako pierwsi Polacy przeszli Duży Szlak Himalajski.Poznaj kulisy wyprawy i przejdź wraz z autorami jednym z najdłuższych i najtrudniejszych szlaków, położonym pod najwyższymi szczytami świata.

Szczegóły
Tytuł Wielki Szlak Himalajski. 120 dni pieszej wędrówki przez Nepal
Autor: Lipowczan Joanna, Malinowski Bartosz
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Bezdroża
Rok wydania:
Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Wielki Szlak Himalajski. 120 dni pieszej wędrówki przez Nepal pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Wielki Szlak Himalajski. 120 dni pieszej wędrówki przez Nepal Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Wielki Szlak Himalajski. 120 dni pieszej wędrówki przez Nepal PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

  • Paulina Naumczyk

    Miła lektura - niezobowiązująca, interesująca nawet dla osób które same przeszły cześć szlaku

  • Northman1984

    Nepal pokazany od podszewki :) ... i, rzecz jasna, na szlaku ;) Ta książka, oprócz walorów podróżniczych, jest także pozycją o czymś więcej: o sile marzeń i o odwadze tych, którzy poważyli się te marzenia zrealizować. Nie zawsze bowiem marzenia udaje się przekuć na rzeczywistość... autorom tej książki ta sztuka się udała. W brawurowy, godny podziwu sposób. Przemierzenie bowiem we dwójkę 1700 km w 120 dni nepalskimi szlakami, bez pomocy osób trzecich... to robi wrażenie. Nie do liczb sprowadza się ta książka, lecz pozwolę sobie do nich wrócić (do czego zresztą zachęca sam opis na okładce): 1700 km, 120 dni, 2 ludzi, 64 kg bagażu, 1 cel... Wymowne, prawda? Region świata także, pod kątem podróżniczym, nie najłatwiejszy... Dodam w tym miejscu, że wyprawa twórców miała miejsce tuż po dramatycznym w skutkach trzęsieniu ziemi w Nepalu, a jego skutki, choćby z wiadomości, kojarzymy pobieżnie wszyscy... Panu Bartoszowi i Pani Joannie jednak się udało. Dopięli swego - Duży Szlak Himalajski mogą uznać za przebyty... Sama zresztą historia jego wytyczenia jest bardzo ciekawa, ale o tej idei i historii jej powstania odsyłam już do samej książki ;) "Wielki Szlak..." czyta się bardzo przyjemnie. To książka ebook w rodzaju reportażu, skupiająca się na całokształcie opisanego świata: zarówno na kwestiach czysto podróżniczych, jak i na tym, co mnie osobiście interesuje w takich ebookach najbardziej: na ludziach, kulturze, na charakterze danych miejsc i regionów... To udało się bardzo fajnie. Podobnie jak oddanie ducha potyczki z przeciwnościami na trasie (niewiele spraw poszło zgodnie z założeniami podróżników) i pokazanie, że, jak pisałem na wstępie... warto jest marzyć :) Naprawdę warto. Nigdy bowiem nie wiadomo, kiedy marzenia przestaną być abstrakcją, a staną się czymś dostępnym na wyciągnięcie ręki. Polecam. Serdecznie dziękuję Wydawnictwu Bezdroża i całej Grupie Wydawniczej Helion za egzemplarz recenzencki. Recenzja znajduje się także na moim blogu: http://cosnapolce.blogspot.com/2017/07/wielki-szlak-himalajski-120-dni-pieszej.html

  • Ósemkowy Klub Recenzenta

    Autorzy Joanna Lipowczan i Bartosz Malinowski, a zarazem bohaterowie książki, przedstawiają jedną z tych wypraw, które określa się mianem podróży życia. W pierwszej części ukazują własny sen o szlaku i kłopoty związane z przygotowaniem wyjazdu do Nepalu, zwracając uwagę czytelnika na dużo niezauważanych na co dzień formalności i szczegółów. Najbardziej rozbudowana element Film w odcinkach relacjonuje wyprawę od pierwszego spojrzenia na Katmandu po drogę do domu. Można poznać mieszkańców Nepalu, ich codzienne czynności, przeżyć zmagania podróżników z olbrzymimi górami i licznymi, niespodziewanymi problemami. Książkę wzbogacają liczne kolorowe zdjęcia dokumentujące podróż, a zarazem utrwalające obrazy codziennego życia mieszkańców górskiego kraju. "Wielki Szlak Himalajski" zaciekawi wszystkich fanów oryginalnych wyzwań, natury i najwyższych gór świata. ZJ źródło: osemkowyklubrecenzenta.blogspot.com

 O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!