Widok cudzego cierpienia okładka

Średnia Ocena:


Widok cudzego cierpienia

Rozwinięcie a także uzupełnienie "O fotografii". Autorka skupia się na przedstawieniach obrazów rozpaczy w mediach, zwłaszcza w fotografii wojennej. Historyczny kontekst, w jakim powstawała książka ebook (niedługo po ataku na World Trade Center), nie pozostał bez wpływu na charakter i temperaturę wywodu. W świecie, w którym codziennie jesteśmy zalewani potokiem obrazów pełnych okrucieństwa i w którym technika umożliwia prowadzenie wojny na odległość, przedstawianie obrazów rozpaczy rodzi nowe zapytania i kłopoty etyczne. Sontag bezlitośnie tropi hipokryzję Zachodu i stosowanie podwójnych standardów w ukazywaniu nieszczęścia, bólu i śmierci. Zastanawia się ponad rolą fotografii w kształtowaniu tak zwanej zbiorowej pamięci i stosunku do historii. W centrum rozważań stawia tym razem nie fotografa, ale widza; żadne spojrzenie nie jest niewinne. Napisany w 2003 roku "Widok cudzego cierpienia" to ostatnie dzieło amerykańskiej autorki.

Szczegóły
Tytuł Widok cudzego cierpienia
Autor: Sontag Susan
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Karakter
Rok wydania: 2017
Tytuł Data Dodania Rozmiar
Porównaj ceny książki Widok cudzego cierpienia w internetowych sklepach i wybierz dla siebie najtańszą ofertę. Zobacz u nas podgląd ebooka lub w przypadku gdy jesteś jego autorem, wgraj skróconą wersję książki, aby zachęcić użytkowników do zakupu. Zanim zdecydujesz się na zakup, sprawdź szczegółowe informacje, opis i recenzje.

Widok cudzego cierpienia PDF - podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby podgląd był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

promuj książkę

To twoja książka?

Wgraj kilka pierwszych stron swojego dzieła!
Zachęcisz w ten sposób czytelników do zakupu.

Recenzje

  • Joanna Kałwińska

    Bardzo przyjemnie się ją czyta, idealne uzupełnienie "O fotografii". Choć momentami wszystko, co omawia wydaje się być przerażające i wręcz absurdalne. Oczywiście polecam, dla fanów fotografii, jak i dla każdego.

  • Ekspert Empiku

    Niewielka książeczka poruszająca ważki temat. Kłopot rozpaczy i jego przekazu medialnego to zagadnienie szczególnie ważne w dobie zanikania norm i barier etycznych.Głos wybitnej pisarki jest więc niezmiernie liczącym się wkładem w dyskusji ponad granicą wystawiania ludzkiego bólu na widok publiczny. Język tu przede wszystkim o obrazie, jako wiodącym dzisiaj środku przekazu. Im bardziej szokujący, tym bardziej na sprzedaż. Sontag wskazuje piekło nikczemności, od nas zależy, czy potrafimy się z niego wyrwać.Beata Adler, Empik Toruń

  • fotoimona

    Miałam możliwość przeczytania książki "O fotografii", która jest wstępem do kolejnej książki Sontag "Widok cudzego cierpienia". Obie pozycje są warte uwagi. Rewelacyjne przemyślenia autorki, wątki mają charakter etyczny.