Czytaj więcej:
Whistleblower okładka

Średnia Ocena:Whistleblower

Młoda reporterka chce ujawnić prawdę, nawet jeśli może utracić wszystko, co dla niej najważniejsze. Laurel Cates wcale nie zależy na tym, by być w centrum uwagi. Studiuje dziennikarstwo na Uniwersytecie Garland i cieszy się z każdego zgrabnie napisanego tekstu do gazetki studenckiej. Lecz kiedy podczas pisania artykułu o trenerze futbolu, uczelnianym ulubieńcu, odkrywa powtarzający się schemat nadużyć i trafia na ślad zacieranych kłamstw, wie, że musi ujawnić prawdę. Bodie St. James, zawodnik ekipy uniwersyteckiej, chłopak o złotym sercu, którego kariera wisi teraz na włosku, będzie robił wszystko, by ją przekonać, że to niemożliwe. Trener, który jest dla niego jak ojciec, na pewno nie może być złoczyńcą, za którego uważa go Laurel.  Kiedy ona i Bodie robią wszystko, by udowodnić, że to drugie z nich się myli, ich relacja zaczyna się komplikować: pomiędzy nimi rodzi się uczucie, a przeciw trenerowi pojawia się coraz więcej dowodów. Laurel będzie musiała dokonać wyboru: odpuścić i pozostać w cieniu czy zrobić to, co uważa za słuszne… nawet jeśli cena będzie wyższa, niż mogłaby przypuszczać. "„Whistleblower” przedstawia moralne dylematy, a także wybory pomiędzy tym co dobre, a tym co łatwe. Historia trzyma czytelnika w napięciu aż do ostatniej strony. Umiejętnie wpleciony wątek romantyczny pomiędzy główną bohaterką a kapitanem ekipy futbolowej tylko podsyca ciekawość i chęć poznania zakończenia tej wyjątkowej opowieści. Bawiłam się idealnie podczas lektury i zdecydowanie mogę ją polecić wielbicielkom wartkiej akcji." Weronika Ancerowicz "Jeśli jeszcze nie wiecie, czy sięgnąć po tę książkę, podpowiem: zdecydowanie tak! „Whistleblower” to nie tylko lekka historia o dociekliwej dziennikarce i popularnym futboliście, lecz przede wszystkim opowiadanie z ważnym przesłaniem, o którym nigdy nie powinniśmy zapominać. W dodatku Laurel i Bodie to wspaniali bohaterowie, z którymi mogłabym się zaprzyjaźnić i myślę, że wy także ich pokochacie. Dlatego nie zwlekajcie i jak najszybciej poznajcie tę parę!" Agata Polte Dla historii Laurel i Bodiego zarwałam noc i absolutnie było warto! „Whistleblower” to dokładnie taka książka, jakie uwielbiam: lekka, momentami zabawna, wywołująca mnóstwo emocji, a równocześnie poruszająca kluczowe tematy. Zalecam ją zarówno zwolennikom ruchu #metoo, jak i tym, którzy chcą po prostu zrelaksować się przy dobrym Powyższy opis pochodzi od wydawcy. 

Szczegóły
Tytuł Whistleblower
Autor: Kate Marchant
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Insignis
Rok wydania: 2023

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Whistleblower pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Whistleblower Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Whistleblower PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

  • Mysilicielka

    Autorka na samym początku zaprasza nas do śledztwa, przez co trudno się oderwać od lektury. Epizody są tak skonstruowane, że można czytać bez przerwy. Czy podejrzany nauczyciel jest tak naprawdę niewinny? Jeśli nie, to w jaki sposób zdobyć dowody obciążające bez ryzykowania własnej kariery na uczelni i bez utraty przyjaciół? Kiedy w grę wchodzi bardzo słynny i poważany mężczyzna, który trzyma w szachu dużo osób, można się spodziewać wyłącznie ciężkiej przeprawy i zwątpienia. Ponieważ czy prawda w ogóle jest tyle warta? Fakt, że bohaterka jest młodą studentką, a nie np. doświadczonym przez lata policjantem, sprawił, że bardzo prosto było mi z nią sympatyzować. Autorka jednocześnie potrafi pobawić się różnorakimi schematami, widać, że dokładnie przemyślała własne wybory. Czy to przypadek, że Laurel spotyka się z chłopakiem, który jej się podoba, akurat podczas wykładów na temat zdrowia seksualnego człowieka? Rozmawiają, a w tle profesor tłumaczy, jak chronić się przed chorobami wenerycznymi. Trochę to zabawne, lecz również daje nam do zrozumienia, że bohaterowie są młodzi i ich hormony buzują. No i łączy ich oczywiście śledztwo w sprawie molestowań. „Whistleblower” stoi trochę w rozkroku, osadza się na niepewności i to jest w tej książce pdf najlepsze. Koniecznie chciałam czytać dalej, żeby dowiedzieć się, jak cała sprawa się zakończy. Wypada czy nie wypada? Żart czy molestowanie? Swobodne beztroskie życie czy poruszanie bolesnych tematów? On jest moim przyjacielem czy wrogiem? Jak to w życiu, nie zawsze można czy powinno się zachować neutralność i nierzadko trudno znaleźć złoty środek. Jednocześnie opowieść czyta się dynamicznie i prosto jest się wczuć w studencki klimat. Autorka w posłowiu przyznaje, że zaczęła pisać z zamiarem stworzenia lekkiej i przyjemnej powieści, która pozwoli czytelniczkom i czytelnikom na chwilę wytchnienia. Z czasem okazało się jednak, że dotknęła czubka góry lodowej. Ostatnie epizody były bardzo emocjonujące, wszystkie wątki cudownie się domknęły, a ja odkładałam książkę ze łzami w oczach. Zalecam bardzo jako świetną, wciągającą, dostarczającą rozrywki, lecz również pożyteczną lekturę.

  • wieczor_ksiazkowy

    Whistleblower to książka, której akcja losy się właśnie na studiach. Autorka idealnie oddała rzeczywisty klimat uczelni i spraw, z jakimi musieli mierzyć się studenci. Laurel Cates wielbi pisać, dlatego studiuje dziennikarstwo i pisze artykuły do uniwersyteckiej gazetki. To naprawdę miła, spokojna dziewczyna, która dla wielu jest niewidzialna. Muszę przyznać, że jej postać, została wspaniałe wykreowana. Laurel była naturalna i prawdziwa we wszystkim, co robiła. Zdecydowała się poruszyć niełatwy i bolesny tamat nadużyć – jakich dopuścił się trener ekipy fotbulowej, lecz w tym wszystkim cały czas czuła obawę przed tym, co ją czeka. Były momenty, gdy zastanawiała się ponad własnymi wyborami, jednak ani razu nie żałowała zaczęcia tematu, ponieważ wiedziała, że ofiary po raz pierwszy zostały wysłuchane, właśnie przez nią. Temat przemocy i wykorzystywania seksualnego to wyjątkowo kluczowe tematy i uważam, że autorka idealnie poradziła sobie z przeprowadzeniem czytelnika przez tak poruszające i mroczne ścieżki. Gdy myślę o tej książce, go głowy przychodzi mi słowo „prawdziwa”, bo Laurel nie nieustanna się bohaterką, której uwierzył każdy. Kobieta utraciła wszystko, co było dla niej ważne, bo uwierzyła ofiarom. Jej trud, zaangażowanie i ciężka praca były wspaniałe i poruszające. Było mi jej ogromnie żal, jednak cały czas towarzyszyłam jej podczas odkrywania kolejnych sekretów a także konfrontacji z całą uniwersytecką społecznością. Wątek romantyczny jest tłem w tej historii i uważam, że Kate Marchant doskonale poradziła sobie z połączeniem tego łagodnego i młodzieżowego tematu, z tym, co mroczne i bolesne. Dzięki temu jeszcze bardziej zaangażowałam się w akcje i miałam momenty, które pozwoliły mi wziąć oddech. Naprawdę nie mogłam oderwać się od tej książki, będąc niesamowicie ciekawa, jak skoczy się ta niełatwa przeprawa. I muszę przyznać, że jestem ogromnie zadowolona. Książka ebook była lustrzanym odbiciem naszej rzeczywistości, bez zbędnej idealizacji. Lektura pokazała, jak ważne są pieniądze i pozycja - ważniejsze od ludzi i ich uczuć. Nikt nie chciał słuchać Laurel, jednak ona wysłuchała wszystkich, którzy tego potrzebowali. Laurel jest głosem tych, którzy boją się mówić. I ogromnie zalecam wam tę książkę, bo jest ona niesamowicie kluczowa i inspirująca. Prezentuje każdemu, że warto bronić własnych przekonań i potwierdza, że każdy z nas może mieć wpływ na otaczającą nas rzeczywistość.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!