Czytaj więcej:
Walet Pik okładka

Średnia Ocena:Walet Pik

Co może się wydarzyć, kiedy normalny, miły człowiek dopuści do głosu mroczną stronę własnej osobowości? Andrew J. Rush jest autorem słynnych powieści kryminalnych. Odniósł pisarski sukces, jego książki idealnie się sprzedają, są tłumaczone na dużo języków. Jego życie rodzinne także należy do udanych –  otaczają go kochająca małżonka i trójka dorosłych dzieci. Andrew ma jednak mroczną tajemnicę, której istnienia nie domyśla się nikt z jego bliskich. Pod pseudonimem „Walet Pik” publikuje zgoła inne, brutalne, pełne przemocy powieści. W dodatku dużo przerażających szczegółów czerpie ze własnego życia… Kolejna idealna opowieść autorki od lat typowanej do literackiej Nagrody Nobla.

Szczegóły
Tytuł Walet Pik
Autor: Oates Joyce Carol
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo W.A.B.
Rok wydania:

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Walet Pik pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Walet Pik Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Walet Pik PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • Sadame

  http://slowemczytane.blogspot.com/2017/01/walet-pik-szatany-prostych-sow.html

 • JAN PRZYBYSZ

  Śmiało mogę stwierdzić, iż Stephen King stał się „wyrocznią” dla wielu twórców książek. Chociaż sobie cenię jego dorobek a także warsztat literacki, to jednak „co za dużo, to nie zdrowo”. Stephen King jest ideałem wśród własnego gatunku /horror, thriller/. To autorytet, który zainspirował niejednego pisarza. Zastanawiacie się na pewno do czego dążę. Dlaczego ponownie pojawił się te znany King. Tym razem na okładce książki „Walet Pik” nie występuje jego rekomendacja. Nie zachwala jej. Nie jest jej promotorem. Natomiast, jego nazwisko wielokrotnie występuje na kartach tej powieści.Joyce Carol Oates to amerykańska pisarka, która stworzyła niebanalną, pełną napięcia książkę. „Walet Pik” to wielowymiarowa opowieść psychologiczna, w której głównej mierze poddany został analizie bohater książki – Andrew J. Rush. Czytając „Waleta Pik”, przez pewien czas miałem przed oczyma drugi obraz, który poprzez podobne wydarzenia, niejednokrotnie nakładał się. Mam tu na myśli opowieść „Proces” Franza Kafki. Andrew J. Rush to odbicie lustrzane Józefa K. Jednostka ludzka kontra społeczeństwo. Kto wygra w tej potyczce a kto będzie dużym przegranym?Wydawałoby się iż ceniony twórca kryminałów Andrew J. Rush ma wszystko. Małżonkę, córkę – kochającą się rodzinkę a także sławę i pieniądze. W rzeczywistości tak nie jest. Ukrywa prawdę. Andrew posiada drugą tożsamość. Tytułowy „Walet Pik” to pseudonim Andrew J. Rush. Twórca słynący z mrocznych, mocnych, mrożących krew w żyłach powieści /wielokrotnie porównywany do samego Stephena Kinga/. Żyje w dwóch podobnych światach aczkolwiek różniących się treścią wydawanych książek. To taka schizofrenia literacka, która niestety doprowadza do obłędu głównego bohatera. Jedn upadek doprowadza do kolejnych. Mamy tu obraz człowieka, który stawia wszystko na jedną kartę. Chce być idealnym pisarzem mimo wszystkich trudności. W pewnym momencie zatraca się. „Gubi” własne prawdziwe „ja”.Z twórczością Joyce Carol Oates spotkałem się po raz pierwszy. Autorka w sposób stopniowy, krok po kroku, nadaje jej charakteru. Z wątków typowo obyczajowych przechodzi w mroczne, kryminalne obrazy, które nadają książce pdf kolorytu. Klimat, który stworzyła jest niesamowity. Zachęcam do przeczytania„Waleta Pik”. Opowiadanie z suspensem, o której tak dynamicznie nie zapomnisz.Zapraszam na blog: https://passionforbooksblog.wordpress.com/

 • kitty

  Walet Pik jest moją drugą książką tej autorki, jaką przeczytałam. Joyce Carol Oates jest fenomenalna! Jest styl pisania zadowoli najwybredniejszego czytelnika a także takiego, który oczekuje czegoś nad to, co się nazywa talentem. Autorka ma swoisty dar pisania, który hipnotyzuje, wciąga z każdym zdaniem, z każdym epizodem aż do końca powieści, trzymając w napięciu i niepewności, co wydarzy się dalej aż do samego końca fabuły. Joyce Carol Oates swoim pisaniem potrafi wywołać karuzelę uczuć: wzbudzić strach, doprowadzić do śmiechu, a nawet do obrzydzenia. Walet Pik jest mroczny, a zarazem ujmujący. Autorka godna polecenia, a jej książki przeczytania.

 • Stanisław Pietrzak

  Opowieść Walet Pik nie przypomina wcześniejszych powieści J.C. Oates. Jest lżejsza, skupiona głównie na wydarzeniach nie psychologii bohaterów i przede wszystkim dużo krótsza niż inne powieści. Spokojnie można porównać ją do ""Doktor Jekyll i Mr Hyde"", bo oparta jest na tym samym motywie dwoistości człowieka. Prezentuje jasną i dobrą stronę, kontrastując ją z tą mroczną, złą twarzą. Wykorzystanie słynnego motywu nie umniejszyło jednak wspaniałości książce. Oates pokazuje, że można bawić się konwencją, a oryginalność powieści nie musi przejawiać się w jej całokształcie, lecz najmniejszych szczegółach.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!