W poszukiwaniu uniwersytetu idealnego okładka

Średnia Ocena:


W poszukiwaniu uniwersytetu idealnego

„Współczesny uniwersytet rozwojowy musi być powiązany z państwem i biznesem w ramach partnerstwa, lecz jednocześnie musi być od nich niezależny. Uczelnia nie może stać się zarówno urzędem państwowym, jak i przedsiębiorstwem. Dlatego również powinna korzystać z różnorakich źródeł finansowania, pamiętając o tym, że żadne z nich nie może mieć pozycji jednoznacznie dominującej, tak jak jest to obecnie w Polsce. Misja uniwersytetu liberalno-przedsiębiorczego to prowadzenie służących społeczeństwu badań naukowych a także świadczenie usług edukacyjnych poprzez przesyłanie prawdziwej wiedzy tworzonej przez uniwersytety i inne jednostki badawcze do otoczenia, do interesariuszy wewnętrznych i zewnętrznych uczelni. Szkoła wyższa, pełniąc bardzo ważną funkcję kulturotwórczą, powinna służyć społeczeństwu, brać udział w rozwiązywaniu kłopotów społecznych i ponosić społeczną odpowiedzialność w ramach służby publicznej w państwie i na świecie. Zrównoważony rozwój polskiego uniwersytetu nie ma granic, musi mieć charakter międzynarodowy i dokonywać się w przestrzeni kraju, Europy i świata współczesnego w ramach rozwijającej się integracji europejskiej i postępującej globalizacji. W ostatnich dziesięciu latach Uniwersytet Jagielloński stał się bardzo liczącym się ośrodkiem badań ponad funkcjonowaniem, rozwojem i zarządzaniem szkołami wyższymi, uznawanym w państwie i za granicą. Jednocześnie UJ jest nie tylko najstarszym i najbardziej szacownym uniwersytetem w Polsce, lecz także należy do najmocniej zaangażowanych spośród polskich uczelni w realizację projakościowej restrukturyzacji funkcjonowania, w tym zarządzania a także doskonalenia, procesu dydaktycznego i rozwoju badań naukowych. Na uwagę zasługują również jego osiągnięcia w realizacji tzw. trzeciej misji. Oczywiście dużo jest jeszcze do poprawienia i udoskonalenia, dlatego prowadzone są liczne badania, organizowane konferencje i seminaria naukowe. W UJ rozwijana jest twórcza, interdyscyplinarna, nieskrępowana ogólnopolska dyskusja w poszukiwaniu prawdy na temat funkcjonowania szkół wyższych, czego przykładem jest niniejsza monografia”. autor Tadeusz Wawak – element monografii

Szczegóły
Tytuł W poszukiwaniu uniwersytetu idealnego
Autor: Opracowanie zbiorowe
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
Rok wydania: 2016
Tytuł Data Dodania Rozmiar
Porównaj ceny książki W poszukiwaniu uniwersytetu idealnego w internetowych sklepach i wybierz dla siebie najtańszą ofertę. Zobacz u nas podgląd ebooka lub w przypadku gdy jesteś jego autorem, wgraj skróconą wersję książki, aby zachęcić użytkowników do zakupu. Zanim zdecydujesz się na zakup, sprawdź szczegółowe informacje, opis i recenzje.

W poszukiwaniu uniwersytetu idealnego PDF - podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby podgląd był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

promuj książkę

To twoja książka?

Wgraj kilka pierwszych stron swojego dzieła!
Zachęcisz w ten sposób czytelników do zakupu.