Czytaj więcej:
W pogoni za nazistą. Tom 2 okładka

Średnia Ocena:W pogoni za nazistą. Tom 2

Rok 1946. Oficer amerykańskiego wywiadu, młoda Polka, niemiecki dziennikarz, zaufany człowiek Martina Bormanna i żołnierz SS to ludzie z różnorakich światów, których łączy jeden cel... Każdy z nich chce dopaść nazistowskiego zbrodniarza wojennego. Nikt nie jest tym, za kogo się podaje, a każdy z bohaterów coś ukrywa. Intrygi, zagadkowe morderstwa, a w tle złoto nazistów ukryte w alpejskich grotach i jeziorach, brudne sprawki Watykanu, a wreszcie tajne enklawy w Argentynie. Pełna zwrotów akcji i trzymająca w napięciu do samego końca opowiadanie o zdradzie, chciwości i hipokryzji, w której nie ma miejsca na sentymenty i uczciwą grę, a finał tej rozgrywki zaskakuje wszystkich jej uczestników. Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Szczegóły
Tytuł W pogoni za nazistą. Tom 2
Autor: Jax Joanna
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwa Videograf S.A.
Rok wydania: 2022

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd W pogoni za nazistą. Tom 2 pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. W pogoni za nazistą. Tom 2 Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

W pogoni za nazistą. Tom 2 PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

  • Nie tylko oksiążkach

    RECENZJA PATRONACKA Joannie Jax udaje się niezmiennie zaskakiwać czytelnika. W swoim literackim dorobku zrobiła to wielokrotnie, lecz tym razem to zaskoczenie przybrało wymiar innego kalibru – Autorka sięgnęła po świeży gatunek: opowieść sensacyjno-przygodową z wątkami kryminalnymi. Nie tylko nieznana do tej pory wersja pisarskich zdolności spowodowała to miłe zaskoczenie, lecz też historyczne fakty, których się nie porusza, o których się nie mówi, które wręcz zostały „zamiecione pod dywan”. Z pomocą przybywa niezawodna Joanna Jax, żeby odkryć to co zakryte i na kartach blisko osiemsetstronicowej powieści, udzielić nam lekcji historii. Tytuł W pościgu za nazistą, tak naprawdę mówi nam wszystko wokół czego skupiają się dwa tomy tej historii. Koniecznie trzeba przeczytać je razem, jeden po drugim, ponieważ w przeciwnym razie odczuwalny jest niedosyt, a przerwa pomiędzy pierwszą, a drugą częścią może nie być korzystna dla Waszego zdrowia psychicznego. Nie musicie się bać twardych faktów, szeregu dat i masy postaci historycznych – wszystkie fragmenty składające się na tę dylogie przedstawione zostały w bardzo lekki, zrozumiały i przyjemny sposób – właśnie tak, jak wyglądać powinna pasjonująca i wartościowa lektura. Za sprawą książki przenosimy do 1944 roku, kiedy żołnierze Niemieccy wypatrując końca przegranej wojny, wywożą ciężarówkami zagrabione kosztowności. Najbardziej łasym na złoto jest Franz Schulze, mający na swoim sumieniu śmierć tysięcy ludzkich istnień. O wyrządzonych krzywdach nie zapominają bliscy ofiar, wręcz przeciwnie potęguje się w nich uczucie zemsty i wymierzenia swojej sprawiedliwości. Paradoksalnie Schulze zjednoczył sobie ludzi z różnorakich światów (amerykańskiego agenta, syna zamordowanego esesmana, dziennikarza, kompana z oddziału, czy pewną zagadkową kobietę) do tropienia najbardziej poszukiwanego nazisty – siebie. Akcja pędzi w szalonym tempie, napędzana przez siatkę kłamstw, knutych intrygach i zmian tożsamości, przemierza przez Austrię, Niemcy, Watykan, Hiszpanię – zaskakuje i porywa czytelnika w własną machinę. Trzymacie w ręku opowiadanie mistrzyni historycznej prozy, gwarantującą długie godziny nieprzewidywalnej i zaskakującej lektury, osadzonej u schyłku drugiej wojny światowej. Sięgając po dylogię W pościgu za nazistą, będziecie świadkami poszukiwania najbardziej brutalnego zbrodniarza wojennego, który nie cofnie się prze niczym, by zapewnić sobie dostatnie życie za oceanem. Pragnienie wymierzenia sprawiedliwości i determinacja pokrzywdzonych przez Franza Schulza osób zaprowadzą Was do szokującego finału. Serdecznie polecam!

  • czytanie.na.platanie

    Słysząc opowieść historyczna, myślicie: nuda? Nie z ebookami Joanny Jax! Tym bardziej że najwieższa opowieść autorki „W pościgu za nazistą”, choć wsparta rzetelnym tłem historycznym jest przede wszystkim wciągającą przygodą! Z jednej strony fascynującą faktami z przeszłości, których może nie każdy z nas jest świadomy, z drugiej tak pasjonującą rozrywką, że nie sposób się od niej oderwać. Na szczęście wydawnictwo Videograf oszczędziło czytelnikom frustracji wynikającej z oczekiwania na dalszy ciąg zdarzeń wydając oba tomy jednocześnie. "Czy istnieje jakiś nadrzędny cel, dający prawo wypuszczenia zbrodniarza?" Gdy wojna się kończy, zaczyna się transfer majątku Rzeszy i nazistów uciekających do Ameryki Południowej. Wiedza o szeroko zakrojonej pomocy Watykanu w tym procederze nie była mi obca, jednak ogrom hipokryzji przytłoczył mnie i totalnie zniesmaczył. Tu o wszystkim decydują pieniądze i układy. Poczucie moralności okazuje się przereklamowane. Bohaterów mądrze wykreowanych przez autorkę różni motywacja, lecz łączy jeden cel – dopaść zbrodniarza wojennego. W jakim momencie ich drogi się przetną? Kto zwycięży w tej pościgu i co czeka na mecie? Tu nikt nie jest tym za kogo się podaje, każdy przywdziewa owczą skórę skrywając pod nią naturę wilka. Fenomenalna „parada oszustów”, dla których koniec wojny jest początkiem potyczki o ukaranie winnych popełnionych zbrodni. Jedni kłamią, by uniknąć sprawiedliwości, inni, by ich dopaść. Czy w tę pajęczynę kłamstw złapie się najbardziej poszukiwana mucha, „potwór z Majdanka”? Trzyma w napięciu, zachwyca akcją, szokuje faktami. Czytajcie!

  • Lady Margot

    Ależ to była pasjonująca lektura, jakie wyborne przeżycie! Lubicie przygodowe/sensacyjne powieści z wątkiem historycznym, takie w stylu Macieja Siembiedy czy Dana Browna? Ja wprost przepadam! Tracę dla nich głowę. I właśnie premierę ma seria, która doskonale wpisuje się w gust fanów wspomnianych gatunków. „W pościgu za nazistą” tom 1 i 2, autorstwa cudownej Joanny Jax, to dwutomowa, absolutnie fascynująca literacka przygoda. Autorka po raz następny udowodniła, że opowieść historyczna to jej bajka. Po raz następny zachwyciła mnie skrupulatną znajomością tematyki, wokół której zbudowała własne najwieższe dzieło. Jest znakomitą researcherką i potwierdza to w każdej kolejnej pozycji. Jednak tym razem Joanna Jax zaskoczyła mnie. Przyzwyczajona do pięknych, romantycznych historii, które wychodzą spod pióra pisarki, spodziewałam się książki podobnego rodzaju. Tymczasem otrzymałam coś zgoła innego, absolutnie fenomenalnego: porywającą opowieść sensacyjno-przygodową, naszpikowaną historycznymi smaczkami. Przepadłam totalnie!

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!