W młodych latach okładka

Średnia Ocena:


W młodych latach

Autentyczna, zajmująca, pełna napięcia opowiadanie o Polce, która w latach sześćdziesiątych wyszła za Niemca. Przeżyli dużo sytuacji, które zniszczyłyby niejeden związek. Wieloletnie życie na odległość, codzienna potyczka z innością kulturową partnera. A dla Polki, która żyje wśród Niemców, z innością całego otoczenia. Oboje są dumni, że wytrwali.

Szczegóły
Tytuł W młodych latach
Autor: Sar Krystyna
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Atut
Rok wydania:
Tytuł Data Dodania Rozmiar
Porównaj ceny książki W młodych latach w internetowych sklepach i wybierz dla siebie najtańszą ofertę. Zobacz u nas podgląd ebooka lub w przypadku gdy jesteś jego autorem, wgraj skróconą wersję książki, aby zachęcić użytkowników do zakupu. Zanim zdecydujesz się na zakup, sprawdź szczegółowe informacje, opis i recenzje.

W młodych latach PDF - podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby podgląd był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

promuj książkę

To twoja książka?

Wgraj kilka pierwszych stron swojego dzieła!
Zachęcisz w ten sposób czytelników do zakupu.

Recenzje

  • Agnieszka

    Lektura wydaje mi się interesująca i ważna, nie tylko dla tych, którzy są ciekawi świata, ponieważ Krystyna Sar żyła w czterech państwach ( a może i w pięciu, jeśli NRD i zjednoczone Niemcy można potraktować jako dwa kraje) i na dwóch kontynentach, lecz i dla wszystkich, którzy są, byli albo będą konfrontowani z możliwością albo koniecznością dokonywania wyborów życiowych, w czasach, kiedy wolność wyboru jest nieograniczona i tym samym trudna.

  • agata cywka

    Książka ebook Krystyny Sar „W młodych latach” wzruszyła mnie i skłoniła do myślenia. Autorka zabrała mnie w podróż do jej lat dziecinnych, spędzonych w Łodzi, za czasów okupacji, kiedy miasto nazywało się Litzmannstadtem, i do lat jej młodości po wyzwoleniu, przy czym obdarzyła mnie ciekawymi i mało słynnymi detalami historycznymi o jej mieście rodzinnym, później pozwoliła zanurzyć się w codzienność rodzinną i zawodową, by zatrzymać się ponad refleksjami o czasach minionych i dzisiejszych. Zawsze na tle właśnie zachodzących zdarzeń historycznych. Przy czym przez całą książkę przewija się wątek życia poza krajem, który z czasem wydaje się autorce „nostalgicznie i magicznie pięknym”, ale jak dodaje żartobliwie, że w odróżnieniu od niemieckiego filozofa Hölderlina, który na starość wrócił na pieszo z francuskiego Bordeaux do rodzinnego Stuttgartu, takiego zamiaru nie ma.