Czytaj więcej:
W domu innego okładka

Średnia Ocena:W domu innego

Prowokacyjna opowieść o zakazanej miłości w powojennych czasach, gdy już nikt nie był bohaterem.Hamburg, 1946 rok. Do zniszczonego wojną miasta przyjeżdża brytyjski pułkownik Lewis Morgan, który ma nadzorować odbudowę zdewastowanego Hamburga. Bo jest na uprzywilejowanej pozycji zwycięzcy, rekwiruje piękną posiadłość ponad brzegiem Łaby, gdzie ma zamieszkać z żoną i jedynym synem, który przeżył wojnę. Lewis, którego poczucie sprawiedliwości jest silniejsze od nienawiści, nie chce wyrzucać z domu jego właściciela - niemieckiego wdowca z córką. Choć okrucieństwa minionych lat zmieniły serca ludzi, pod gruzami wojny budzi się nadzieja, że znów będzie można żyć jak kiedyś. Podczas gdy dwie rodziny mieszkają pod jednym dachem, wrogość i strach stopniowo ustępują miejsca jeszcze bardziej groźnemu uczuciu - namiętności.

Szczegóły
Tytuł W domu innego
Autor: Brook Rhidian
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wielka Litera
Rok wydania: 2014

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd W domu innego pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. W domu innego Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

W domu innego PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • karolina

  Już po pierwszych stronach książki można ocenić ze jest to prawdziwy hit!!!. Jestem nauczycielką niemieckiego z tego względu interesuje mnie literatura związana z tym obszarem. Jest to wyjątkowa opowiadanie która idealnie ilustruje ówczesny świat. Wpleciony dodatkowo wątek miłosny nadaje książce pdf wyrazisty klimat. Zalecam każdemu jako lekturę na wieczór :)

 • Celinell

  Opowieść niesamowita, wciągająca ze względu na tło akcji, charakterystyczne postaci.. W domu innego jest też bardzo poruszająca, mnie na przykład niejednokrotnie wzruszyła ta historia, ale i sprowokowała do pewnych refleksji. To właśnie warstwa psychologiczna jest dla mnie jedną z głównych plusów tej powieści.

 • Agnieszka Biczynska

  W skrócie: historia osnuta wokół powojennego Hamburga wśród Niemców i Anglików. Opowieść obyczajowa cudownie ukazująca dzieje zwycięzców i zwyciężonych bez faworyzowania żadnej grupy, za to ze zrozumieniem i współczuciem. Fakt, że trwają prace ponad ekranizacją tej publikacji w produkcji Ridleya Scotta, tylko potwierdza wyjątkowość tego dzieła. Jest to książka, która ukazuje tragedia zagubionego człowieka w powojennej niemieckiej rzeczywistości. To opowiadanie o ludziach, którzy zmagając się z przeciwnościami losu i historii, poznają siebie i nierzadko dokonują zaskakujących wyborów. Nie stronią przy tym od przemocy, nałogów czy namiętności. Rhidian Brook udowadnia, że życie nie jest czarno-białe, a człowiek niezależnie od obywatelstwa popełnia błędy. Zawsze jednakże ma szansę czegoś się na nich nauczyć. Czy wyciągnie wnioski z tej nauki, zależy jedynie od jego samego. Świetni bohaterowie, doskonale oddany klimat miasta. Klasa pod każdym względem, polecam!

 • Cecyli

  Książka ebook porusza bardzo niełatwy temat i bardzo ciekawy. Trudne czasy, dramatyczne przeżycia i wielka namiętność, rodząca się miłość... Rzadko czytam książki tego typu, ponieważ bardzo mnie poruszają. Ta niezwykle mnie wzruszyła i skłoniła do refleksji. Już nie mogę się doczekać ekranizacji, zwłaszcza że podjął się jej Ridley Scott. Mam nadzieję, że film będzie równie niezły co książka. Zdecydowanie zalecam przeczytać.

 • aassiikk

  Idealna książka! Idealnie skonstruowana solidna powieść! W książce pdf przedstawiony jest niesamowicie precyzyjnie obraz Niemiec pohitlerowskich, po drugiej wojnie światowej, wstrząsający a także bardzo mocny! W powieści nie zabrakło też wątku romansowego. Całość czyta się naprawdę rewelacyjnie! Bardzo polecam!

 • Weronika

  "W domu innego" to wyjątkowa książka, tak bardzo dająca do myślenia i zapadająca w pamięć. Prezentuje dogłębne studium psychologiczne ludzi dotkniętych jarzmem dopiero co zakończonej wojny. Dramat wojny na każdym z bohaterów tej książki odcisnęła własne piętno, a z tym piętnem przychodzi dalej żyć... ku refleksji... zalecam

 • Patina

  Książka ebook jest o tyle interesująca, że można rozpatrywać ją z perspektywy wygranych po wojnie, lecz także przegranych. To musiało stworzyć obraz niemalże fascynujący: ludzie targani są różnorakimi emocjami.. a konflikty są nieuniknione. Czyta się znakomicie, także za sprawą wątku romansowego który dodaje smaczku fabule. Bardzo mocno polecam.

 • Joanna40

  Czasy powojenne, jeden dom pod którego dachem zamieszkuje rodzina niemiecka i brytyjska, różnorakie tragedie, połączone w jedną namiętność. "W domu innego" to książka, która zniewala od pierwszej strony. Napisana z olbrzymią klasą i idealnym wyczuciem stylu, choć bicie serca nie raz przyspieszy tempa. Polecam.

 • xrayofbooks

  Małżonka Morgana, Rachel, stale opłakuje śmierć starszego syna. Młodszy, Edmund, wbrew ojczystej propagandzie brata się z niemieckimi sierotami (o których można powiedzieć wiele, lecz na pewno nie to, że są bezbronne), natomiast Lubert i jego córka Claudia nie mogą się pogodzić z utratą dóbr i pozycji, a przede wszystkich z utratą ukochanej małżonki a także matki, której ciała nigdy nie odnaleziono. Podczas, gdy Lewis Morgan usiłuje pomóc hamburskiej ludności w porządkowaniu życia po wojnie, w zaciszu domowego ogniska cierpienie Rachel zostaje ukojona przez innego mężczyznę.

 • Elsa

  Uwielbiam literaturę powojenną, jeśli jeszcze wpleciony jest tam wątek miłosny to jest kapitalnie. Dlatego z olbrzymią niecierpliwością oczekuję premiery. O autorze słyszałam same pozytywy, a i książka ebook na świecie zdobyła rzesze fanów. Książka ebook zamówiona, a ja nie mogę się doczekać dnia, kiedy zasiądę do tej historii.

 • Baryś

  Jest to pierwsza tłumaczona na mowa polski opowieść Rhidiana Brooka. Pisarz podejmuje tematykę ciekawą, aczkolwiek trudną. są to czasy powojenne, kiedy Brytyjczycy niezbyt pałali sympatią do Niemców, a twórca zestawił ze sobą dwie rodziny tych narodowości w jednym domu. Zapewne będzie to mieszanka wybuchowa.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!