Czytaj więcej:
W cieniu Śląska okładka

Średnia Ocena:W cieniu Śląska

„W cieniu Śląska" to historia niespełna siedemdziesięcioletniej tradycji największego klubu w regionie, nad tysiąca dwustu piłkarzy reprezentujących jego barwy a także kilkudziesięciu trenerów, którym przyszło pracować na chwałę wrocławskiego futbolu. Poznacie kulisy najistotniejszych meczów i przeczytacie barwne komentarze a także niepublikowane anegdoty, które precyzjyjnie oddają atmosferę tamtych lat, nie tylko na Dolnym Śląsku, lecz w całej piłkarskiej Polsce.Jak piłkarze spędzali partyjne święta?Dlaczego Śląsk wylądował w Indonezji?Czy Pawłowski i spółka upili Gordona Banksa?Oprócz momentów wesołych i godnych przypomnienia, nie brakuje tu także mrocznych historii niespełnionych talentów: uzależnień od alkoholu i hazardu znamiennych dla kariery wielu sportowców w socjalistycznej Polsce.Historia Śląska Wrocław pełna jest wzlotów i upadków, parcia do przodu na przekór trudnościom, ale przede wszystkim chwały – na zawsze wpisanej w oblicze polskiego futbolu.

Szczegóły
Tytuł W cieniu Śląska
Autor: Wyrwa Michał
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo SQN
Rok wydania: 2013

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd W cieniu Śląska pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. W cieniu Śląska Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

W cieniu Śląska PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

  • FCBTVpl

    Wydawnictwo Sine Qua Non pokazuj książkę Michała Wyrwa, który w niecałych 350 stronach w interesujący sposób omówił historię Śląska Wrocław.Książka zaczyna się epizodem "Od autora", w którym Michał opowiada ciekawą historię dotyczącą jego pierwszych kontaktów z dziennikarstwem, jak był jeszcze studentem. Chodzi o spontanie na konferencji prasowej, na której zadał zapytanie ówczesnemu trenerowi. Orest Lenczyk potem zaprosił go na kilka słów do własnego gabinetu. Po rozmowie twórca przeprosił za pytanie, zaś trener odpowiedział mu słowami: "Nie ma pan za co przepraszać. Wszyscy jesteśmy Śląskiem Wrocław."Po anegdocie przychodzi czas na krótki wstęp autorstwa Sebastiana Mili, który przedstawia przygotowania do ostatniego meczu Mistrzowskiego sezonu 2011/2012.Pierwsza element książki dotyczy historii powstania Śląska Wrocław. Twórca przedstawia losy polskiego klubu i w ogóle początku piłki nożnej na Śląsku. Wszystko w dokładny chronologiczny sposób.W części drugiej twórca postanowił omówić życiorys najbardziej zasłużonych osób klubu, trenerów i piłkarzy. Książkę kończy wywiad z Waldemarem Kastą - raperem, który spisał utwór o Śląsku Wrocław.Książka warta polecenia przede wszystkim dla sympatyków Śląskiego zespołu. Jednak każdy kibic polskiej piłki nożnej nie będzie żałował jej przeczytania.

  • zaczytanamarzycielka8

    " W cieniu Śląska " twórca omawia nam losy ekipy Śląsk Wrocław. Twórca postanawia podzielić ją na trzy części. W pierwszej części przedstawia nam chronologiczne wydarzenia z historii ekipy , w następnej omawia nam sylwetki piłkarzy jak i trenerów , a w ostatniej możemy przeczytać wywiad z raperem panem Waldemarem Kastą twórcą piosenek o Śląsku Wrocław. Główną częścią książki oczywiście jest cała pierwsza element , reszta to tylko dodatek :)Michał Wyrwa zaczyna książkę od przedstawienia tego jak rodził się sport we Wrocławiu. Całe szczęście ta element jest najkrótsza i mieści się tylko na 10 stronach , jest to najbardziej nużąca element w tej książce. Lecz wiadomo musiała sie tam znaleźć , żeby książka ebook nabrała wyrazu i charakteru.Jeśli chodzi jeszcze o epizod pierwszy , to naprawdę zaciekawił mnie jeden tytuł "o dwóch takich , co poszli w miasto " tam właśnie Michał Wyrwa omawia historię dwóch dużych talentów Michała Pękali i Dariusza Marciniaka. Którzy niestety przez skłonności do alkoholu zaprzepaścili olbrzymią karierę.Myślę , że książka ebook powinna zainteresować nie tylko kibiców Śląska , lecz również wszystkich wielbicieli piłki nożnej . Dlatego książkę w cieniu Śląska , śmiało mogę polecić wszystkim których interesują losy polskich klubów piłkarskich.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!