Czytaj więcej:
Violet robi mostek na trawie okładka

Średnia Ocena:



Violet robi mostek na trawie

Debiutancki tomik poezji Lany Del Rey, który odnalazł się na liście bestsellerów „New York Timesa”. Niezwykle intymna i pełna emocji książka ebook Lany ugruntowuje jej pozycję „nieodzownej pisarki własnych czasów” („The Atlantic”). Tomik zawiera nad trzydzieści wierszy, a element z nich można znaleźć wyłącznie na kartkach tej książki. Pisany na maszynie manuskrypt Lany, przeplatany fotografiami jej autorstwa tworzy wyjątkowy krajobraz poetycki, odzwierciedlający nieskrępowanego ducha własnej twórczyni. Violet robi mostek na trawie to tytułowy wiersz z tego tomiku i zarazem pierwszy z wielu, które napisałam. Jedne przyszły do mnie w całości, podyktowałam je, a później napisałam na maszynie; ponad innymi mozolnie pracowałam, rozkładając na części każde słowo, by uzyskać idealny efekt. Wszystkie są eklektyczne i szczere, niczego nie udają i dlatego jestem z nich dumna, zwłaszcza że powstawały w duchu wielkiej autentyczności. Lana Del Rey

Szczegóły
Tytuł Violet robi mostek na trawie
Autor: Rey Lana Del
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo SQN
Rok wydania: 2021

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Violet robi mostek na trawie pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Violet robi mostek na trawie Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Violet robi mostek na trawie PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

  • bookoholik27

    Nie mogę się nazwać wielbicielem twórczości Lany Del Ray znając jedynie kilka utworów jej autorstwa. Trudno jest mnie też nazwać wielbicielem filozofii, zważając na to, że rzadko sięgam do twórczości pod taką postacią. Moja chłopczykowi będzie zatem w całości subiektywna. Tomik poezji zatytułowany "Violet robi mostek na trawie" zaintrygował mnie tytułem i okładką. Tytułowy wiersz wzbudził we mnie najwięcej emocji ze wszystkich, co oczywiście nie oznacza, że pozostałe nie wzbudziły we mnie ich wcale. Autorka w własnych wierszach porusza głównie takie tematy jak miłość, szczęście czy smutek. Lana Del Ray ma wyjątkowy dar wzbudzania silnych emocji w czytelniku a także słuchaczu. Z częścią wierszy się nie zgadzam, z wieloma wręcz identyfikuje. Tak jak już wspomniałem moja przygoda z poezją dopiero się zaczyna, lecz już teraz wiem, że w bliskich latach moja biblioteczka zaroi się od takowych egzemplarzy. Należałoby wspomnieć też o samym wydaniu, które prócz pięknej okładki składa się na liczne fotografie zrobione przez autorkę a także wiersze w oryginale i przetłumaczone na mowa polski. Dlaczego o tym wspominam? Szczerze przyznaję, że o dużo bardziej przemówiły do mnie wiersze spisane w języku angielskim. Zdaję sobie jednak sprawę, że nie każdy czytelnik będzie w stanie sięgnąć do nich, dlatego cieszę się na taki ruch ze strony wydawcy. Lana Del Ray przekonała mnie do sięgnięcia po poezję jak i posłuchania jej utworów. W obydwu przypadkach się nie zawiodłem. Jestem świadomy, że tomik ten, jak i poezja nie trafią do wszystkich odbiorców jednakowo. Jeśli jednak wahacie się i przeczuwacie, że jest to coś dla was, lub jesteście oddanymi wielbicielami piosenkarki - nie wahajcie się, sądzę, że się nie zawiedziecie.

  • Lenka

    Haiku wiele lepsze niż z wiersze wolne,

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!