Vilcabamba 1572 okładka

Średnia Ocena:


Vilcabamba 1572

Po pierwszej odsłonie konkwisty, zakończonej około roku 1539, z mocarstwa Inków pozostało okrojone państwo, powstałe po upadku Cuzco. Książka ebook składa się z dwóch części. W pierwszej główną postacią jest Manco Inka – władca, który w stosunkach z najeźdźcami najpierw usiłował uzyskać dla Inków możliwie jak najszerszy margines autonomii i dopiero gdy okazało się to niemożliwe, chwycił za broń, by w latach 1536 i 1538–39 zorganizować dwa zakończone klęską powstania. Druga element obejmuje okres po śmierci tego władcy, gdy na tronie Vilcabamby zasiadali synowie Manco Inki – kolejno: Sayri Tupac, Titu Cusi i Tupac Amaru. Każdy z nich był pełnoprawnym i koronowanym inką, w rzeczywistości jednak byli już tylko cieniami swego ojca i nie potrafi li wypracować skutecznej polityki, mogącej powstrzymać Hiszpanów przed ostatecznym zajęciem Vilcabamby.

Szczegóły
Tytuł Vilcabamba 1572
Autor: Warszewski Roman
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Bellona
Rok wydania: 2011
Tytuł Data Dodania Rozmiar
Porównaj ceny książki Vilcabamba 1572 w internetowych sklepach i wybierz dla siebie najtańszą ofertę. Zobacz u nas podgląd ebooka lub w przypadku gdy jesteś jego autorem, wgraj skróconą wersję książki, aby zachęcić użytkowników do zakupu. Zanim zdecydujesz się na zakup, sprawdź szczegółowe informacje, opis i recenzje.

Vilcabamba 1572 PDF - podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby podgląd był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

promuj książkę

To twoja książka?

Wgraj kilka pierwszych stron swojego dzieła!
Zachęcisz w ten sposób czytelników do zakupu.

Recenzje

  • Wojciech Drop

    Bardzo interesująca książka. Napisana bnardzo dobrym jęcykiem, dynamiczna. Bardzo nieźle się ją czyta. Omawia interesujący okres hiostorii Ameryki Południowej, myślę że niezbyt słynny w Polsce. Mnie zafascynowała nie tyle historia powstań Inków, ile traktowanie powstającej kolonni przez Koronę Hiszpańską i wzajemne negocjacje polityczne między Inkami a Kolonistami.Bardzo polecam.