Czytaj więcej:
Uśpiona okładka

Średnia Ocena:Uśpiona

Najwieższa książka ebook autorki bestsellerowych thrillerów "Stażystka", "Obserwatorka" i "Służąca", które sprzedały się w blisko 100 000 egzemplarzy! Kiedy ona zasypia, ktoś odwiedza ją i powoli niszczy jej życie. Weronika Krzycka ma narkolepsję. Każdego dnia musi zrobić sobie dwie godzinne drzemki, aby zwyczajnie funkcjonować. Nie zdaje sobie sprawy, że kiedy zasypia, ktoś wchodzi do jej domu. Ktoś, kto ma na jej punkcie niebezpieczną obsesję. Krzycką zaczyna prześladować nieuzasadniony lęk. Pewnego dnia, tuż po przebudzeniu, widzi coś, co wywraca jej życie do góry nogami. Na podłodze w salonie leży martwy człowiek. Rozpoczyna się drobiazgowe policyjne śledztwo. Weronika stara się pozbierać, lecz sprawa tajemniczej śmierci nie daje jej spokoju. Nie wie, że to dopiero początek koszmaru. "Porywający, klaustrofobiczny thriller z kluczowymi tematami w tle. Nie oderwiesz się od lektury, póki nie poznasz zakończenia! Czekam na więcej!" Marcel Moss Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Szczegóły
Tytuł Uśpiona
Autor: Sinicka Alicja
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo W.A.B.
Rok wydania:

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Uśpiona pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Uśpiona Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Uśpiona PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

  • Oliwia

    „Uśpiona” Alicja Sinicka Weronika Krzycka to trzydziestocztero latka, samotnie mieszkająca w starym domu odziedziczonym po ciotce. Na codzień Weronika zajmuje się udzielaniem prywatnych lekcji z języka angielskiego. Zajęcie to pozwala jej jakoś wiązać koniec z końcem. Dziewczyna rozpacza na narkolepsję, co stanowi nie mały kłopot w codziennym funkcjonowaniu. Aby jakoś sobie z tym radzić, Weronika robi w ciągu dnia dwie godzinne drzemki. Jednak nie zdaje sobie sprawy, że jej przypadłość ktoś może wykorzystać do tego żeby zakradać się do sypialni podczas jej snu. Wera, żeby podreperować domowy budrżet , decyduje się wynająć pokój z osobnym wejściem do domu, w którym mieszka. Tym metodą pod jej dach trafia młody facet Bruno Lira- malarz i grafik komputerowy. Czy jego obecność w domu pozwoli dziewczynie czuć się bezpieczniej? Ostatnio Weronika ma jakieś dziwne przeczucie, że ktoś czai się w mroku. Na podłodze znajduje drobiny piasku, których być tam nie powinno. Pewnego popołudnia budząc się po drzemce, w salonie Weronika odnajduje ciało jednej ze swych uczennic. Jest kompletnie zszokowana. Jak dziewczyna dostała się do jej zamkniętego domu? Co tu robiła? Na miejscu zjawia się aspirant Edyta Walewska a także sierżant Łukasz Wójcik, którzy poprowadzą śledztwo. Główną podejrzaną staje się oczywiście Weronika... „Uśpiona” to najwieższy thriller autorstwa Alicji Sinickiej, której pióro bardzo sobie cenię. Znakiem rozpoznawczym tej autorki, jest fabuła, która przykuwa uwagę czytelnika już od samego początku, wciągając go w pajęczą sieć tajemnic. Tak jest i tym razem! Nie dajcie się zwieść pozorom, ponieważ nic tu nie jest takie, jakim się wydaje. Tym razem autorka jako temat przewodni wzięła na warsztat narkolepsję- chorobę, o której może nie każdy słyszał. Nieustanna się ona tłem do ukazanej tu historii. Pani Alicja lubi zaskakiwać swych czytelników, tak więc i tym razem napewno was nie zawiedzie. Będzie tajemniczo i miejscami dość emocjonująco, a takiego zakończenia napewno się nie spodziewacie! „Uśpiona” to doskonała pozycja dla fanów tego gatunku literatury. Moja ocena 7,5 /10

  • Izabela Wyszomirska

    Czy jesteście w stanie wyobrazić sobie, jak to jest każdego dnia, o dowolnej porze tracić świadomość, niespodziewanie zasypiać w niespodziewanych miejscach i sytuacjach? To groźny stan, który może zagrać życiu nie tylko osobie dotkniętej tą przypadłością, lecz i innym osobom. Takim przykładem może być prowadzenie samochodu. 🔥 "Jesteś dla mnie wyjątkową partnerką. Nieświadomą. Uśpioną. Kiedyś cię obudzę, obiecuję." 🔥 Alicja Sinicka podjęła się tematu narkolepsji. Jednakże nie skupiła się wyłącznie na medycznych aspektach tej choroby, lecz wybiegła dalej. Ukazała jak ten stan może wpływać na psychikę człowieka. Główna bohaterka przez ciągłą potrzebę snu miewa halucynacje, omamy, nie jest pewna co wydarzyło się naprawdę, a co mogło być tylko wytworem jej umysłu. Dodatkowo odkrywamy jej lęki i traumy z dzieciństwa. W tym miejscu dużą rolę odgrywa matka Weroniki i jej stosunek do choroby córki.  🔥 "(...) moje życie nie jest już takie spokojne, a omamów przybyło. Później myślę, że może być również tak, że ktoś nieźle wie, jak działa mój umysł, i mądrze tę wiedzę wykorzystuje. To byłoby straszne. Nigdy przesadnie nie kryłam się ze własną chorobą, jeśli ten temat wypłynął, mówiłam szczerze, jak jest." 🔥 Wyjątkowo intrygowała mnie zagadkowa postać odwiedzająca Weronikę podczas, gdy ta spała. Myślałam że wiem, kto nią jest, lecz autorce naprawdę udało się wyprowadzić mnie w pole. Wewnętrzne monologi i popadanie w szaleństwo tej osoby wprowadzają do fabuły atmosferę niepokoju. Zaczynamy obawiać się o Weronikę... 🔥 "Znowu tu jestem, stoję ponad twoim łóżkiem i patrzę, jak śpisz. Ostatnio prześladuje mnie myśl, że to zaczyna robić się niebezpieczne. Z jednej strony moje odwiedziny u ciebie są istnym szaleństwem, a z drugiej - najprawdziwszą i najnormalniejszą częścią mojego życia." 🔥 "Uśpiona" to nieźle zbudowany thriller psychologiczny z narkoleptycznym światem, w jakim probuje odnaleźć się Weronika, lecz i sam czytelnik. Tajemnicza śmierć, policyjne śledztwo i niebezpieczna obsesja - emocji nie zabraknie. Polecam! 

  • zaBOOKowana

    Weronika Krzycka ma narkolepsję. Żeby zwyczajnie funkcjonować, w ciągu dnia musi zrobić sobie dwie drzemki. Na co dzień dziewczyna jest nauczycielką angielskiego, a własnych uczniów przyjmuje w domu. Bo dom, w którym mieszka, jest duży, pewnego dnia zaczęła szukać lokatora. Poza tym jest partnerką Kuby, który pracuje w korporacji. Alicja Sinicka tym razem podjęła się tematu narkolepsji i to tą chorobą obdarzyła główną bohaterkę. Jednak nie skupiła się wyłącznie na medycznym jej aspekcie, a pokusiła się o przybliżenie Czytelnikowi stanu psychicznego takiej osoby. Weronika przez to, iż musi w ciągu dnia robić drzemki, miewa halucynacje, omamy i nie do końca jest pewna co wydarzyło się naprawdę, a co pojawiło się w sennych marzeniach. Bardzo ciekawym bohaterem w książce pdf jest osoba, która odwiedza Weronikę podczas jej snu. Myślałam, że rozgryzłam tę zagadkę na początku, jednak Autorce udało się wyprowadzić mnie w pole. Wewnętrzne rozterki tej osoby są niepokojące, momentami sprawiają, że dreszcze przebiegają po ciele. Polecam, jest to bardzo niezły thriller!

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!