Czytaj więcej:
Uratuj kotka okładka

Średnia Ocena:Uratuj kotka

Jedyna książka ebook o pisaniu, jakiej potrzebujesz! Blake Snyder spisał bestsellerową książkę, po którą od lat sięgają nie tylko scenarzyści z całego świata, lecz też pisarze i storytellerzy. To zestaw uniwersalnych rad budowania historii, dzięki którym pisanie staje się łatwiejsze niż kiedykolwiek. Dowiesz się, dlaczego powinieneś ocalić kotka, jakie cztery fragmenty zawiera doskonały logline, poznasz 10 gatunków, do których zakwalifikować można absolutnie każdy film, a także jak opanować „bity”. Uratuj kotka! ® to uniwersalny tutorial pisania, który uczy, że każdą historię da się opowiedzieć/napisać/nakręcić w pasjonujący sposób. Książka przetłumaczona przez Katarzynę Mojkowską została opatrzona wstępem Michała Oleszczyka, krytyka filmowego i autora podcastu "Spoiler Master". Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Szczegóły
Tytuł Uratuj kotka
Autor: Snyder Blake
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo W.A.B.
Rok wydania:

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Uratuj kotka pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Uratuj kotka Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Uratuj kotka PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

  • anonymous

    Książka ebook jest poradnikiem dla scenarzystów filmowych. Tłumaczenie jest dobre choć całość mocno spóźniona jeśli chodzi o polski rynek scenariuszopisarstwa i obecnej bibliografii tematu. Zasadniczy tekst poprzedza obszerna przedmowa filmoznawcy i scenarzysty Michała Oleszczyka, który udowadnia że reguły pisania scenariusza podane przystępnie przez S.Blake'a są przydatne także dla rodzimych scenarzystów. Książka ebook nie nauczy nikogo napisania oryginalnego scenariusza ponieważ to jest kwestia indywidualnej fantazji lecz uczy zastosowania pewnych sprawdzonych w praktyce tricków, zasad i chwytów formalno-stylistycznych i dramaturgicznych które scenarzysta winien znać i stosować. Jako scenarzysta - polecam.

  • zaczytania

    Twórca książki, Blake Snyder był amerykańskim scenarzystą, zmarłym w 2009 roku. Udało mu się poza paroma filmami, pozostawić po sobie podręcznik do nauki pisania scenariuszy. Podręcznik pewnie kojarzy Wam się z nudnymi regułkami? W przypadku tej książki nic bardziej mylnego. Twórca prezentuje na przykładach słynnych filmów, na co powinien zwrócić uwagę przyszły scenarzysta. Snyder naprowadza odbiorcę na pytania, które powinien postawić sobie, zanim wystuka na klawiaturze pierwszą literę własnego scenariusza. Otwiera oczy na pozornie łatwe sprawy, które mogą przyczynić się do sukcesu, albo porażki filmu. Książka ebook teoretycznie przeznaczona jest dla tych, których interesuje scenopisarstwo, tworzenie filmów. Ja scenariusza nie planuję pisać, lecz kino uwielbiam, nierzadko oglądam filmy i po przeczytaniu tej książki doszłam do wniosku, że bardzo umniejsza się roli scenarzysty, traktując go po macoszemu, oddając wszystkie pokłony reżyserom i aktorom, aktorkom, a hollywoodzkim gwiazdom to już w ogóle! A przecież to wszystko zaczyna się od scenariusza. “Uratuj kotka” to błyskotliwa, szczera i zabawna książka ebook o sztuce pisania niezłych scenariuszy, o tym, jakie zapytania należy sobie zadać i na jakie warto znać odpowiedzi, żeby dobrym scenarzystą zostać. Lecz wiecie co? Ta lektura będzie również idealnym kompendium dla tych, którzy chcą napisać książkę albo opowiadanie. Tu znajdziecie odpowiedzi na pytanie, jak zahipnotyzować własną historią innych, aby została na długo zapamiętana. Twórca prowadzi Ciebie - czytelniku za rękę i przeprowadza przez kolejne etapy, które zbliżą Cię do opanowania sztuki, jaką jest umiejętność napisania dobrej historii. I pewnie jesteście ciekawi, czym jest tytułowe ratowanie kotka? Ja Wam tego nie zdradzę! Napiszę tylko tyle, że w każdym filmie i w każdej książce pdf powinien być taki bohater, który zlituje się ponad tym puchatym stworzeniem - czy to dosłownie, czy metaforycznie.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!