Czytaj więcej:
Upalne lato Gabrieli okładka

Średnia Ocena:Upalne lato Gabrieli

Trzeci tom wyjątkowej sagi "Upalne lato..." Rok 2015. Gabriela Kern, uznana pisarka i spełniona matka, opuściwszy Warszawę, wiedzie leniwą egzystencję w urzekającym zakątku Mazur. W jej hermetycznym, pozornie poukładanym świecie nie ma miejsca na rozpamiętywanie przeszłości i rozdrapywanie ran. Gaba do perfekcji opanowała sztukę życia hic et nunc, toteż nie tęskni za nikim i za niczym. Incydentalnie wikła się w niezobowiązujące związki, ale od kochanków nie oczekuje deklaracji uczuć – sama także nikomu ich nie składa. Zamiast tego afirmuje wolność, ceni niezależność i uważa, że samotność to stan wyjątkowo wygodny, mimo że współcześnie niedoceniany… Tymczasem nadchodzi kolejne upalne lato. Gaba wydaje kontrowersyjną opowieść o swoim ojcu, znanym opozycjoniście okresu przemian. Rozliczenie się z elementem najwieższej historii, z osobistych przyczyn, nie jest dla niej proste. Ponadto w wyniku nieoczekiwanego telefonu na nowo powracają do niej sprawy, które jakiś czas temu z rozmysłem zamiotła pod dywan niepamięci. Wiadomości z Francji – gdzie przed laty spędziła brzemienne w skutkach wakacje – sprawią, że Gaba będzie musiała opuścić własną strefę bezpieczeństwa, rozwikłać rodzinne sekrety i zajrzeć w głąb siebie. Tylko czy na wybaczenie zadawnionych krzywd nie jest już za późno? Saga "Upalne lato…" to opowieść, której rytm nadają zawirowania historii. Dwudziestolecie międzywojenne, okupacja, PRL i gorączka lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku stanowią barwne tło dla psychologicznego portretu trzech pokoleń kobiet.

Szczegóły
Tytuł Upalne lato Gabrieli
Autor: Zyskowska-Ignaciak Katarzyna
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Mg
Rok wydania: 2015

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Upalne lato Gabrieli pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Upalne lato Gabrieli Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Upalne lato Gabrieli PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

  • Anna Sikorska

    Wojenny gwałt może przemienić życie nie tylko poszkodowanej, lecz i kolejnych pokoleń kobiet. Żal, zawiść względem sprawcy sprawiają, że spoglądanie na dzidziuś przynosi duży ból prowadzący do licznych depresji i rodzinnej tragedii. Niekochane dzidziuś nie potrafi okazać miłości swojemu dziecku. Kalinę i Gabę łączy nieobecność matki w ich życiu. Nieumiejętność budowania relacji pomiędzy córką i matką nie jest tak łatwa jak może się wydawać na pierwszy rzut oka. Wyrodna matka opuszczająca dzidziuś dla kochanka może nie funkcjonować z egoistycznych pobudek, lecz właśnie z miłości do jedynego dziecka. Lata zmagania się z emocjami, potyczki o kontakt, traktowania córki jako karty przetargowej przez byłego męża doprowadzają do całkowitego zniszczenia relacji Kaliny z Gabrielą. Dopiero śmierć profesora (ojca Gaby) pozwala stopniowo wyjaśnić dużo tajemnic. Nie jest to proces szybki, lecz przyspiesza po napisaniu przez Kern kontrowersyjnej biografii ojca i wizji najbliższej śmierci matki, której mąż po latach odzywa się do autorki książki. Czy córka, która potrafiła przebaczyć ojcu dużo kłamstw zdobędzie się na to samo względem umierającej rodzicielki? Czy jest w stanie ją zrozumieć? Jak poradzi sobie z odkrytymi rodzinnymi tajemnicami?„Upalne lato Gabrieli” to ciekawa opowieść o konieczności podejmowania niełatwych decyzji, godzenia się ze sobą, otoczeniem, życiem, sztuce przebaczania rozciągającej się nad osobistymi żalami i umiejętności dostrzeżenia swoich błędów.Książka jest ostatnią częścią trylogii, lecz dzięki umiejętnej konstrukcji można sięgnąć po nią bez znajomości wcześniejszych części. Zalecam fanom ebooków stawiających przed czytelnikami niełatwe historie pełne konieczności podejmowania niełatwych decyzji. Czyta się świetnie. Autorka porywa nas bardzo subtelnie, przez co nie możemy oderwać się od zawiłej historii.

  • Joanna M.

    na szóstkę z plusem.....Czytałam z wielkim zainteresowaniem....

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!