Trylogia rzymska. Tom 1-3 okładka

Średnia Ocena:


Trylogia rzymska. Tom 1-3

Wydanie zawiera trzytomowy cykl o starożytnym Rzymie. Jego bohaterem jest Marek Tulliusz Cycero, wybitny mówca, polityk i popularyzator filozofii greckiej, który żył w I wieku p.n.e."Cycero"Młody adwokat Marek Cycero pragnie zostać konsulem Rzymu. Pierwszym krokiem do zrealizowania tej ambicji będzie proces Gajusza Werresa, namiestnika Sycylii, którego oskarża się o grabież, korupcję i bezprawne skazywanie na śmierć własnych przeciwników. To cios wymierzony w skorumpowaną arystokrację, której rządy osłabiają republikę. Ambitny adwokat udaje się na Sycylię, by zebrać potrzebne dowody winy. Potem zaś, otoczony przez nieprzyjaciół, snuje skomplikowane intrygi, od których zależeć będą dalsze dzieje państwa..."Spisek"Rok 63 p.n.e. Pięciu facetów rywalizuje o władzę w republice rzymskiej: prawnik i idealny mówca Marek Tulliusz Cycero, który właśnie objął stanowisko konsula; jego niezrównoważony psychicznie zaciekły wróg, zadłużony po uszy arystokrata i populista, Katylina; młody i pozbawiony wszelkich skrupułów Gajusz Juliusz Cezar; przywódca legionistów Pompejusz a także Krassus – najbogatszy człowiek w Rzymie. Cycero broni tradycji republikańskich, występuje przeciw stronnictwu popularów, zwolenników przejęcia władzy przez lud. Popularzy, wspierani przez Juliusza Cezara, planują zabójstwo świeżo mianowanego konsula. Tymczasem Katylina, chcąc dekretem unieważnić własne długi, przygotowuje zamach stanu. Cycero jednak demaskuje spisek, domagając się dla konspiratorów kary śmierci. Gdy trzej najpotężniejsi ludzie republiki – Cezar, Pompejusz i Krassus – zawierają nieoficjalne przymierze, dni młodego prawnika wydają się policzone..."Dyktator"Był czas, kiedy Cycero trzymał życie Juliusza Cezara w garści. Teraz jednak role się odwróciły i karty rozdaje Cezar, który stał się dominującą postacią na arenie politycznej starożytnego Rzymu. Powrót Cycerona z wygnania będzie możliwy wyłącznie dzięki obietnicy wsparcia dawnego przeciwnika, a także dzięki przebiegłości, oratorskim zdolnościom i odwadze samego Cycerona. Czy lata świetności znanego mówcy bezpowrotnie minęły, czy również zdoła ożywić republikę rzymską i stawić czoła dyktatowi Cezara? Kiedy w politycznej rozgrywce giną kolejni wielcy wodzowie, Cycero zaczyna pokładać własne nadzieje w młodym Oktawianie. Jaka przyszłość czeka republikę rzymską?

Szczegóły
Tytuł Trylogia rzymska. Tom 1-3
Autor: Harris Robert
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Albatros
Rok wydania: 2016
Tytuł Data Dodania Rozmiar
Porównaj ceny książki Trylogia rzymska. Tom 1-3 w internetowych sklepach i wybierz dla siebie najtańszą ofertę. Zobacz u nas podgląd ebooka lub w przypadku gdy jesteś jego autorem, wgraj skróconą wersję książki, aby zachęcić użytkowników do zakupu. Zanim zdecydujesz się na zakup, sprawdź szczegółowe informacje, opis i recenzje.

Trylogia rzymska. Tom 1-3 PDF - podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby podgląd był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

promuj książkę

To twoja książka?

Wgraj kilka pierwszych stron swojego dzieła!
Zachęcisz w ten sposób czytelników do zakupu.

Recenzje

  • Krzysztof Niespodziany

    Polecam, idealna fabuła i historia. Bardzo wciąga.

  • maaars45

    Przyznam, że nie jestem wielbicielem tematyki starożytnej, lecz zaciekawiła mnie recenzja Dyktatora. Nie wiedząc,że jest to ostatnia element trylogii udałem się do księgarni i wówczas okazało się że jest jak jest. Kupiłem trylogię jako całość. Przyznam, że zabierałem się do niej ze dwa tygodnie. Aż wziąłem i zacząłem czytać. Od wstępu, poprzez opisy osób, które mnie przeraziły i podziękowania. Wreszcie zacząłem... I popłynąłem. Książka ebook super. Wciąga od samego początku. Choć brak w niej dynamicznej akcji , nie można się od niej oderwać. Zalecam z czystym sumieniem.

  • talli

    Najlepiej fabularyzowany element historii st. Rzymu od czasu Gravesa.