Czytaj więcej:
Trylogia nowojorska okładka

Średnia Ocena:Trylogia nowojorska

Najbardziej zagadkowe dzieło Paula AusteraNowy Jork - mroczne i zagadkowe miasto, którego ulicami przemykają postaci uwikłane w ciąg nierzeczywistych wydarzeń i przedziwne śledztwa. Tajemnicze cudowne dziewczyny i mężczyźni, którzy nie potrafią ich kochać. Pisarz Quinn, którego życie całkowicie odmienia odebrany przypadkiem telefon. Detektyw Blue, który nawet nie wie, że sam jest wciąż śledzony. A także bezimienny biograf, który niepostrzeżenie wciela się w rolę swego zaginionego przyjaciela. Trzy historie, w których prawdziwą zagadką jest tożsamość bohaterów, niełatwa do uchwycenia w labiryncie przenikającej się fikcji i rzeczywistości.Auster, tworząc pozory kryminalnej intrygi, wciąż zwodzi czytelnika, bawi się konwencją i do ostatniego słowa nie przestaje zaskakiwać.

Szczegóły
Tytuł Trylogia nowojorska
Autor: Auster Paul
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Społeczny Instytut Wydawniczy Znak
Rok wydania: 2012

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Trylogia nowojorska pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Trylogia nowojorska Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Trylogia nowojorska PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • aza

  Zachęciła mnie okładka i zapowiedź klimatu słynnego z filmów noir. Poddałem się po pierwszych paru stronach

 • Zuzka

  Poddałam się tej książce pdf całkowicie. Mimo, że nie jest to prosta lektura, chłonęłam ją w błyskawicznym tempie, czując jak przechodzi na mnie cały ciężar, którym twórca obciążył myśli i czyny własnych bohaterów. Ta książka ebook potrafi wywiercić dziurę w umyśle, wgryza się, a przy tym nie można zaprzeczyć, że nie jest to wszystko bardzo przemyślaną kompozycją. Czytelnik się nie nudzi, podgląda zmyślone i prawdziwe wydarzenia, szuka ich przyczyn i daje się zaskakiwać do samego końca.

 • pressentiment

  To wyjątkowe dzieło wybitnego autora jest utrzymane w klimacie kryminału. Opowiadania płyną z pozoru spokojnie. Sprawy są niebanalne, napięcia nie da się pozbyć, wyczekiwania puenty również. Opowieści pochłaniają czytelnika tak, jak zagadki i sytuacje głównych bohaterów. Bez reszty, bez opamiętania, z zatraceniem siebie samego.

 • szyszka

  Sięgnęłam po tę książkę zachęcona pozytywnymi opiniami i nie zawiodłam się. W zachwytach ponad Austerem nie ma ani cienia przesady. Lecz jeśli ktoś spodziewa się typowego kryminału z detektywem, zagadką i jej rozwiązaniem, może być zawiedziony. Twórca igra sobie z konwencji, żeby pokazać jak kruchym tworzywem jest zarówno literatura, jak i ludzkie życie, jak prosto odejść od codziennych zasad i jak prosto popaść w obłęd. Mamy detektywa, a nawet trzech, lecz nie są oni typowi, czasem może się nawet wydawać, że to jedna i ta sama postać. Mamy zagadkę, niejedną, lecz z jej rozwiązaniem nie jest tak prosto. Auster stawia swoim bohaterom sytuacje bez wyjścia, a czytelnikom zapytania bez odpowiedzi. „Trylogia nowojorska” na długo pozostaje w głowie. Polecam.

 • Małgorzata G.

  Wymagająca książka ebook Paula Austera przenosi nas w świat ulic Nowego Jorku. Na gigantyczne miasto patrzymy oczami bohatera-szpiega, bohatera-detektywa. Twórca w sposób spektakularny operuje konwencją, żongluje nastrojem, prowadzi nieustanną grę z czytelnikiem. Fabuła przypomina dzieła Kafki, jest zaplątana, tajemnicza, mroczna, wydaje się nierozwiązywalna. Na „Trylogią nowojorską” składają się trzy części: „Szklane miasto”, „Duchy” i „Zamknięty pokój”. Każda z nich połączona jest oczywiście miejscem akcji, czyli gigantycznym, nieusypiającym Świeżym Jorkiem, lecz też bohaterem o podobnym profilu psychologicznym. Z treści wyłania się zagadka, tajemnica, która zmienia życie głównego bohatera, staje się jego pasją, która z czasem przeradza się w niebezpieczną obsesję… Obce życie pochłania go na tyle, że potrafi zrezygnować dla nigo ze własnej wygody i szczęścia. Bardzo polecam!

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!