Czytaj więcej:
Trylogia kosmiczna okładka

Średnia Ocena:Trylogia kosmiczna

Klasyka w najszerszym tego słowa znaczeniu. Pozycja obowiązkowa w kanonie wykształconego człowieka. Nieznajomość Lewisa dyskwalifikuje w towarzystwie.

Szczegóły
Tytuł Trylogia kosmiczna
Autor: Lewis C.S.
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Harbor Point
Rok wydania: 2009

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Trylogia kosmiczna pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Trylogia kosmiczna Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Trylogia kosmiczna PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • Jarosław Pióro

  Podobno klasyka to takie książki, które każdy chciałby mieć wśród przeczytanych, lecz nikomu nie chce się ich czytać. "Trylogia kosmiczna" to powieści, które warto przeczytać i które czyta się lekko i przyjemnie. Moralna SF, która długo zostaje w głowie.

 • Wkp

  Nikt prawdopodobnie nie zaprzeczy temu, że najsłynniejszym dziełem C.S. Lewisa są "Opowieści z Narnii" i gdy kogoś zapytać o inne jego utwory, będzie miał kłopoty z wymienieniem czegokolwiek. A przecież nie jest on autorem tylko jednego dzieła, a choćby taką "Trylogią Kosmiczną" udowadnia, że jego inne powieści w niczym nie ustępują - tak literacko jak i pod wobec przebogatej fantazji - Narnijskim przygodom.Bohaterem "Trylogii..." jest lekar Elwin Ransom, angielski lingwista, który podróżując poprzez kraj trafia w końcu w okolicę, gdzie nie może znaleźć noclegu. Jedyną szansą wydaje się pewien budynek, pretekstem zaś by wejść na jego teren – prośba napotkanej kobiety. Ransom dostaje się w gościnę, lecz dynamicznie traci przytomność, kiedy zaś się budzi, leci już statkiem kosmicznym. Tak trafia na planetę Malakandrę, gdzie poznaje wyjątkowe plenery tego miejsca a także nie mniej wyjątkowych mieszkańców…I wyjątkowa jest też sama książka, a właściwie trzy powieści zebrane w jednym, grubym tomie („Z milczącej planety”, „Perelandra” i „Ta straszna siła”). Typowa w najlepszym tego słowa znaczeniu, przypominająca po trosze dzieła Verne’a i Wellsa, po trosze zaś „Władcę pierścieni”, przesycona dziewiczym spojrzeniem na to, co niezbadane i anglosaskimi klimatami, wciąga, absorbuje i urzeka prezentacją światów. Też techniczne aspekty powieści, choć zdawałoby się już dawno nieaktualne, intrygują pomysłowością i realizmem (w szczególności rozwiązanie kwestii przyciągania na statku kosmicznym), tak że czasami aż ciężko uwierzyć, iż pierwsza opowieść powstała w roku 1938!Druga strona powieści, głębsza warstwa mocno korzystająca z tradycji baśni – ponieważ przecież baśnią dla dorosłych jest „Trylogia…” właśnie – to zawsze aktualne przesłanie o prawdziwej naturze człowieka, a także rzut oka na utopię, a także nad wszystko mocno osadzona w całości dyskusja religijna. Lewis, który wtedy powrócił do chrześcijaństwa, przesycił „Trylogię…” odwołaniami do Biblii, szczególnie w „Perelandrze”, gdzie ukazuje uwodzenie pary mieszkańców Wenus. Dzięki temu powieści te proponuje wiele więcej niż tylko i wyłącznie rozrywkę.Lubicie fantastykę i szukacie ciekawej lektury na długie wakacyjne wieczory? „Trylogia Kosmiczna” to coś w sam raz dla Was. Dzieło, które po prostu trzeba poznać, klasyka i klasa sama w sobie. Dlatego polecam, wydawnictwu Media Rodzina zaś składam podziękowania za udostępnienie mi egzemplarza do recenzji.

 • Ewa Buzała

  C.S. Lewis słynny jest głównie z fantastycznego cyklu "Opowieści z Narnii", chociaż jest także autorem "Trylogii kosmicznej", czyli idealnej serii trzech powieści z gatunku science-fiction. Dużym plusem tego wydania jest, że posiadamy tutaj wszystkie trzy części zamknięte pomiędzy dwoma okładkami. O ile sama fabuła książki jest wyjątkowo wciągająca i omówiona z literacką wyobraźnią, to twórca nie byłby sobą, gdyby jego historia nie posiadała drugiego dna. Tak jest i tym razem - "Trylogia kosmiczna" to też filozoficzna opowiadanie o wierze chrześcijańskiej. Nie zabrakło także pytań o następstwa technologicznego rozwoju ludzkości. Całość przepojona jest charakterystycznym dla tego pisarza humorem. Serdecznie zalecam to dzieło wszystkim, a zwłaszcza fanom science-fiction, gdyż lektura zapewnia dużo godzin dobrej zabawy a także mnóstwo pozytywnych wrażeń.

 • wyro5200

  Idealna książka ebook w pełni dojrzałą literatura skierowana głównie do dorosłego czytelnika jedak gorąco zalecam każdemu

 • Daż

  "Trylogia Kosmiczna" to esencja stylu C. S. Lewisa. Prawdziwe arcydzieło i jedno z najistotniejszych dzieł w dorobku pisarza. Zachwyt wzbudzają zarówno barwne, ekspresyjne opisy zdarzeń i postaci a także idealny styl, jak też pełne twórczej inwencji idee autora. Coś wspaniałego, czytałem wielokrotnie i zdecydowanie zalecam tym, którzy nie znają tego dzieła.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!