Trójka z dżemem - palce lizać! Biografia pewnego radia okładka

Średnia Ocena:


Trójka z dżemem - palce lizać! Biografia pewnego radia

"Trójka z dżemem - palce lizać! Biografia pewnego radia" to książka ebook przygotowana specjalnie na pięćdziesięciolecie III Programu Polskiego Radia. Rozmowy z byłymi i obecnymi pracownikami stacji a także kilometry taśm archiwalnych to materiały, dzięki którym Marcin Gutkowski przenosi czytelników do świata radiowców. Kto odpowiadał za największą kompromitację w historii polskiej piłki nożnej? Dlaczego towarzysz Gomułka tak chętnie słuchał audycji nadawanych w III Programie Polskiego Radia? Jak Orwell i Jezus przeszli cenzurę? Czy Bach i Bethoveen próbowali obalić system? Wojciech Mann, Artur Andrus, Marek Niedźwiecki, Jacek Fedorowicz, Magda Jethon i inni reporterzy opowiadają o kulisach pracy w radiostacji przy ulicy Myśliwieckiej. Błyskotliwe anegdoty, śmieszne historie o słynnych programach, wpadki na antenie - o tym wszystkim przeczytacie w "Trójce z dżemem". Wciągająca lektura dla wszystkich wiernych słuchaczy Programu III a także dla tych, który chcieliby poznać Trójkę "od kuchni".

Szczegóły
Tytuł Trójka z dżemem - palce lizać! Biografia pewnego radia
Autor: Gutowski Marcin
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Społeczny Instytut Wydawniczy Znak
Rok wydania: 2012
Tytuł Data Dodania Rozmiar
Porównaj ceny książki Trójka z dżemem - palce lizać! Biografia pewnego radia w internetowych sklepach i wybierz dla siebie najtańszą ofertę. Zobacz u nas podgląd ebooka lub w przypadku gdy jesteś jego autorem, wgraj skróconą wersję książki, aby zachęcić użytkowników do zakupu. Zanim zdecydujesz się na zakup, sprawdź szczegółowe informacje, opis i recenzje.

Trójka z dżemem - palce lizać! Biografia pewnego radia PDF - podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby podgląd był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

promuj książkę

To twoja książka?

Wgraj kilka pierwszych stron swojego dzieła!
Zachęcisz w ten sposób czytelników do zakupu.

Recenzje

  • Barbara Wrzesińska

    Trójkowicze to dla Was

  • Marcin Ramotowski

    Lektura obowiązkowa dla słuchaczy Trójki i nie tylko.

  • jamessz

    dla każdego fana radiowej trójki to wędrówka po słynnych i lubianych miejscach ze słynnymi i lubianymi ludźmi których znamy tylko z głosu

  • Martin_Klos

    Jeśli Twoja ulubiona stacja to Trójka odnajdziesz w tej książce pdf szereg świetnych anegdot i historii z życia radiowego zespołu. Polecam!

  • Ania

    To książka ebook opowiadająca nie tylko historię radiowej Trójki. To świetne, nierzadko śmieszne historie, to portrety ludzi, który towarzyszyli i towarzyszą na co dzień wielu z nas. Do tego fantastyczne zdjęcia, pokazujące Trójkę od kuchni.

  • BogdanH.78

    Trzeci Program Polskiego Radia to legenda, niestety obecnie traci coraz bardziej, lecz jeszcze kilka niezłych lat temu to było coś. W tej książce pdf poznamy śmieszne i mniej śmieszne historię związane z radiową trójką. Warto przybliżyć sobie historię tak kluczowego programu radiowego w polskiej kulturze. Zalecam

  • Szaduj

    Książka ebook jest świetna. Czyta się ją fenomenalnie ze względu na wypowiedzi różnorakich osób związanych z programem 3 polskiego radia. Poznamy kilka bardzo zaskakujących faktów. Mamy tu dużo bardzo zabawnych anegdot dotyczących samych autorów radiowych, lecz również i ich gości. Serdecznie polecam. Idealna lekka lektura.

  • Rafał Salamoniuk

    Niezła ksiązka zarówno dla tych młodszych, jak i dla tych starszych czytelników. Wiele dobrej zabawy, garść anegdot, troche historii, dużo ciekawostek z radiowego życia. Książka ebook wciąga jak najlepsza powieść. Polecam!

  • make_my_day

    Idealnie pamiętam czasy, kiedy w domu rodziców słuchałam Listy Przebojów Trójki. Uwielbiałam te wieczorne godziny tylko z Markiem Niedźwieckim :) A książkę kupiłam z ciekawości – chciałam poznać Trójkę „od kuchni”. Nawet nie wiem, kiedy ją przeczytałam, bawiąc się przy tym znakomicie.Świetne!

  • Basia Krajewska

    Idealnie napisana historia Trójki, z której dużo można się dowiedzieć - jak wyglądały początki radia i legendarnych dzisiaj audycji, w ogóle jak kiedyś wyglądała praca w radio, jak radzili sobie z cenzurą i wieloma innymi kłopotami PRLu. Twórca omawia wszystko z humorem, sypie anegdotkami, opowiada o słynnych postaciach radia. Polecam, bardzo wciągająca książka.

  • Dale

    Ciekawi ludzie, interesujące czasy i dobre radio - z tego musiała być niezła historia! Jeśli ktoś kiedyś słuchał, wie o czym mowa. Trochę martwiłem się o autora, czy udźwignie ciężar pisania o kultowej wręcz Trójce, lecz na szczęście poradził sobie wyśmienicie. Zalecam słuchaczom, a także tym, którzy niewiele o Trójce wiedzą. Ta książka ebook Was zaskoczy!

  • Biedronaaa

    Zastanawiałam się długo zanim kupiłam tę książkę. Bałam się nudnego zestawu dat i anegdot, które trącą myszką. Mimo to kupiłam i ruszyłam w szalenie ciekawą i zabawną podróż aż do początków radiowej Trójki. Nie spodziewałam się, ze ta książka ebook mnie tak zafascynuje i dostarczy tylu interesujących informacji! Bardzo polecam!

  • PaulinazLubomina

    Ta książka ebook to nie tylko biografia bardzo kluczowego radia, lecz to też bardzo interesująca lekcja. Czytając o pracownikach, gościach, przygotowaniu audycji Trójki jakby mimochodem uczestniczymy w szybkim kursie kultury i historii! Przeczytałam jednym tchem także dlatego, że M. Gutowski bardzo zgrabnie to wszystko opisał!

  • ladybird

    Trójka jest jednym z moich ulubionych programów radiowych. Mam jednak dopiero 25 lat, czyli połowę tego co Trójka, więc nie mogę pamiętać jej początków. Marcin Gutowski daje szansę zapoznania się z historią radia, i robi to nie w nudny, „datowy” sposób, lecz za pomocą przezabawnych historyjek i anegdot. Razem z nim wędrujemy przez lepsze i gorsze, trudniejsze i łatwiejsze czasy radia, i towarzyszymy tak wybitnym ludziom, jak Wojciech Młynarski, Jonasz Kofta, czy – w już bardziej współczesnych czasach – Wojciech Mann czy Marek Niedźwiecki. Idealna sentymentalna podróż.

  • buster

    Zalecam „Trójkę z dżemem” nie tylko słuchaczom tej rozgłośni. Sięgnięcie po książkę Marcina Gutowskiego jest świetną okazją do poznania bliżej słynnych z radia reporterów i redaktorów a także losów stacji, która wyemitowała swą pierwszą audycję 1 kwietnia 1962. To zaprezentowane półwiecze było wyjątkowo ciekawe – od początków, kiedy Trójka powoli budowała własne miejsce w PRL-u, starając się zachować niezależność i walczyć z ograniczeniami narzucanymi przez cenzurę, i później walcząc o słuchaczy ze stacjami komercyjnymi. Pół wieku historii pewnego radia to szmat czasu – zmieniały się ustroje, technika a także gusta słuchaczy, co czyni Trójkę jeszcze bardziej fascynującym radiem, które nie bez kłopotów odnajdywało się w zmieniającej się rzeczywistości.

  • Jona

    Historia trójki odbywała się w czasach niełatwych. Potyczka z cenzurą, programy polityczne i odgórne nakazy towarzyszyły przez dużo lat rozwojowi radia. A mimo to udało się stworzyć ciekawe, nie tylko, muzycznie programy. Ludzie pracujący w trójce przeszli już do historii: Jonasz Kofta, Agnieszka Osiecka, Ryszard Kapuściński. Duże talenty i wyjątkowe indywidualności. Kabaret pod Egidą, Klub Grającego Krążka i Ilustrowany Tygodnik Rozrywkowy to tylko jedne z wielu kultowych audycji. Biografia radia jest wyjątkową lekturą dla ludzi starszych, pamiętających czasy, które wspomina. Jednak dla młodych będzie także ciekawą lekcją historii, napisaną szybko z dużą dawką dobrego humoru.

  • Margaret

    Trójki słucham bardzo sporadycznie. Z ramówki znam kilka programów a także paru najpopularniejszych dziennikarzy. Książkę kupiłam tacie w prezencie, ponieważ słucha Trójki "od zawsze". Widząc ją w zapowiedziach wydawniczych od razu wiedziałam, że przypadnie mu do gustu. Niestety tato nie mógł dostać prezentu od razu, bo zaczęłam ją czytać po drodze i nie mogłam oddać nie przeczytawszy jej do samego końca. :-)Autor odwalił kawał dobrej roboty. Godziny spędzone na odsłuchiwaniu radiowego archiwum a także rozmowy z byłymi i obecnymi pracownikami Trójki zaowocowały tą jedyną w swoim rodzaju, pełną humoru i zaskakujących faktów biografią, która wciąga od pierwszych stron. Wierzę, że wszyscy czytelnicy będą mieli frajdę z tej książki.

  • Zuzka

    Losy Trójki to dzieje wielu pokoleń naszego społeczeństwa. Ja słucham radia jako jedna z młodszych i czytając tą biografię nie mogłam się nadziwić ile świetnych audycji musiało mnie ominąć, ponieważ Trójka powstała, kiedy mnie jeszcze na świecie nie było. Nie do końca przepadam za ebookami skrojonymi z anegdot, lecz te są na prawdę na poziomie. Przez Trójkę przewinęło się wielu wówczas młodych i zaangażowanych, dziś już starszych i słynnych gwiazd takich jak Monika Olejnik czy Tomasz Mann, najwięcej mieli prawdopodobnie jednak dyrektorów... To co pozostało niezmienne to niezła muzyka, ciekawe programy i niezależność przekonań chociaż nie pozbawiona ograniczeń.

  • LeoniMa

    Historia Trójki jest nam potrzebna, aby przypomnieć sobie, przez co, jako kraj, przeszliśmy. Starsi przypomną sobie więcej, młodsi mniej. Później wszyscy uświadomią sobie, że Trójka towarzyszyła im przez cały ten czas i ten proces, zakończony wzruszeniem, będzie, jak sądzę, zrealizowaniem celu założonego przez Marcina Gutowskiego. Jeśli natomiast są wśród nas ludzie o stalowych nerwach, być może ujmie ich lekki język, humor, bogactwo anegdot a także intelektualna (tak!) atmosfera panująca w radiu i omówiona w książce. Na wypadek, gdyby stale pozostali niewzruszeni – twórca zamieszcza fotografie – względem nich nie można pozostać obojętnym ;)

  • Małgorzata G.

    Jak udawało im się zachować niezależność w obliczu cenzury Peerelu, w jaki sposób przemycali powiew zachodu do własnych audycji? Jak wyglądały relacje pomiędzy zespołem w rozgłośni? W czym tkwi tajemnica nieustającej popularności Trójki w czasach różnorodności medialnej? Tego, i jeszcze wielu innych ciekawostek, dowiadujmy się z książki Marcina Gutowskiego „Trójka z dżemem – palce lizać! Biografia pewnego radia”. Zestaw licznych wypowiedzi osób zaangażowanych w działalność Trójki a także zapisów z archiwalnych taśm, podzielonych na różnorakie przedziały tematyczne i ułożonych w kolejności chronologicznej tworzy wspaniałą biografię radia, które historię ma bardzo bogatą. Polecam!