Upload dokumentów - promocja książek - darmowy hosting pdf - czytaj fragmenty
Z jednej strony książka ebook jest opowieścią o życiu Nelsona Mandeli, jednego z największych przywódców XX wieku, który za sukcesy w polityce zapłacił wysoką cenę w życiu osobistym. Z drugiej strony jest to historia Freddiego Maake, twórcy wuwuzeli − trąbek słynnych podczas mistrzostw świata w piłce nożnej w RPA. Maake to normalny Afrykańczyk. Żyje nie polityką, lecz piłką nożną. Politycznych burzy, strajków, zamieszek, debat i wstrząsających państwem rewolucji niemal nie zauważa – w każdym razie niewiele z nich rozumie. W jaki sposób jego los splata się z losem Mandeli?Dziennikarstwo to także pasja. Za opisywanie historii autor, jeden z najwybitniejszych polskich i europejskich reporterów, też płaci wysoką cenę. A z nim jego bliscy. W dalszym ciągu uważa jednak, że warto iść za głosem wolnego człowieka, za głosem Mandeli.
Szczegóły | |
---|---|
Tytuł | Trębacz z Tembisy. Droga do Mandeli |
Autor: | Jagielski Wojciech |
Rozszerzenie: | brak |
Język wydania: | polski |
Ilość stron: | |
Wydawnictwo: | Społeczny Instytut Wydawniczy Znak |
Rok wydania: | 2013 |
Tytuł | Data Dodania | Rozmiar |
---|
PDF Upload - Zapytania o Książki - Dokumenty © 2018 - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Recenzje
Cudowna książka ebook o życiowych pasjach - ich kreatywnej i destrukcyjnej stronie
Książka ebook interesująca. Ciekawie napisana. Zalecam wszystkim wielbicielom Mandeli.
Uwielbiam Wojciecha Jagielskiego, cenię jego wiedzę a także sposób postrzegania rzeczywistości. Książka, którą nam zaproponował jest bardzo ciekawa, napisana idealnym językiem, oczywiście z humorem jak to u Jagielskiego. Całość czyta się bardzo lekko i przyjemnie. Zalecam gorąco
Jagielski wyjątkowo barwnie przedstawia RPA: sposób życia jej mieszkańców, kulturę, biedę, kontrasty, codzienne problemy, lecz również radość z życia. Poza pięknym krajem pozwala nam bliżej poznać trzy postacie: Nelsona Mandelę walczącego z apartheidem, Freddiego Maake - zagorzałego fana piłki nożnej i wynalazcę wuwuzeli a także samego siebie. Tym metodą przedstawia głównego bohatera: pasję. Siłę namiętności, bez której nie potrafimy żyć, lecz która nierzadko uderza w naszych najbliższych. Zmusza do wyborów niezależnie od tego, czy chodzi o walkę o wolność czy o radość z meczu. Każda pasja ma własną cenę. Sylwia Kasperczuk, empik Lublin
"Trębacz z Tembisy" diametralnie różni się od innych ebooków Wojciecha Jagielskiego. To nie tylko przedstawienie postaci Nelsona Mandeli, ale też sposób na osobiste rozliczenie się z życiem. Jagielski obrał sobie za cel przedstawienie czytelnikowi pojęcia pasji. Na przykładzie Mandeli, szczegółowo opisując jego życie i codzienną walkę o wolność, prezentuje jak pasja wpływa na życie prywatne. Ciekawym urozmaiceniem jest też postać drugiego bohatera - Freediego Maake, twórcy nieodłącznego atrybutu kibiców piłkarskich - wuwuzeli, który też postawił własną pasję nad życie osobiste. Książka ebook bardzo osobista, głębsza i bardziej refleksyjna od innych pozycji autora, obok której nie można przejść obojętnie.
„Wypalanie traw” to reportaż o apartheidzie, lecz omówiony literacką prozą, jak powieść, nie zaś jak nierzadko niełatwy do strawienia dokument czy podręcznik. Głównym obiektem zainteresowania bohaterów książki – a są nimi twórca reportażu i zaprzyjaźniony z nim Saddam – jest duży przywódca, laureat Pokojowej Nagrody Nobla, Nelson Mandela. Jagielski opowiada o własnej fascynacji tą postacią, przybliża proces gromadzenia informacji na temat jego życia. Saddam jest z kolei futbolowym i Mandelowym fanatykiem jednocześnie, więc kilka historii łączy się w jedną, dotyczącą współczesnej historii RPA. Jagielski omawia kluczowe zjawisko historyczne z perspektywy ludzi, jednostek. Dzięki temu czytelnik angażuje się emocjonalnie i przy okazji dokształca w bardzo poważnej kwestii. Zalecam każdemu.
Mądry reportaż. Wojciech Jagielski jest mistrzem, lecz tym razem wspina się na wyżyny! Prawdopodobnie po raz pierwszy czytałam jego tak refleksyjny reportaż, a przede wszystkim bardzo osobisty. Podoba mi się zestawienie kultu Nelsona Mandeli ze historią Maake, który żyje własną pasją - futbolem - naprawdę interesująca perspektywa! Gorąco polecam!
Uwielbiam czytać reportaże, a Wojciech Jagielski jest jednym z najlepszych twórców tego gatunku. Dzięki jego książce pdf możemy przenieść się do dalekiej Afryki i poznać od środka okrutne oblicze apartheidu a także przyjrzeć się bliżej postaci Nelsona Mandeli. Książka ebook oparta na życiu, na faktach – to jest to, co może być najlepsze. Do tego Jagielski ma idealny język, „Trębacza z Tembisy” czyta się z prawdziwą przyjemnością literacką. Gorąco zalecam wszystkim wielbicielom reportażu i nie tylko.
Jagielski w własnej nowej książce pdf przenosi nas do południowej Afryki, świata kontrastów, obszaru, który przez długi czas zmagał się z podziałami, segregacją rasową. Przywołuje legendę dużego Nelsona Mandeli, prowadzi czytelnika przez dokonania tego przywódcy, walki, które toczył i robi to z tak idealnym wyczuciem dziennikarskim, że mamy wrażenie, że jesteśmy w centrum burzliwych wydarzeń. Jednak porusza też inną stronę tych zajść. Książka ebook Jagielskiego wkracza w sferę intymną, osobistą. Reporter prezentuje jaki jest koszt podążania za wymarzonym celem. Mandela przepłacił własny sukces polityczny relacjami z rodziną, najbliższymi, inny bohater reportażu Freddie „Saddam” Maake, autor wuwuzeli, zatracił się kompletnie w piłce nożnej, a i sam Jagielski... Świeża książka ebook Jagielskiego jest zupełnie inna od poprzednich. Moim zdaniem, wiele lepsza, głębsza, bardziej refleksyjna. Polecam!
Wojciech Jagielski w „Trębaczu z Tembisy” omawia własne dążenia do spotkania z Nelsonem Mandelą, przedstawia relacje osób, które go znały. Twórca rozlicza nie tylko laureata Pokojowej Nagrody Nobla, lecz też siebie – reportera chcącego omówić najistotniejsze zdarzenia, najbardziej rozpoznawalnych ludzi. Bycie w centrum zdarzeń nie pozwala mu na dostrzeżenie szans, które otrzymał od losu, jak w przypadku, kiedy rozmawiał o pewnym rewolucjoniście, współtowarzyszu Mandeli, w gronie osób, wśród których zignorował cichą i niepozorną gospodynię. Po okresie okazało się, że mogła odpowiedzieć na każde zapytanie związane z tym przywódcą, bowiem była jego kochanką i nikt nie znał go lepiej od niej. Refleksji Jagielskiego o swoim doświadczeniu i pracy reportera, wychodzących od takich wręcz niepozornych wydarzeń jest w tej książce pdf więcej, a do tego dzieje Mandeli bez upiększeń i trwający na stadionach Republiki Południowej Afryki w 2010 piłkarski Mundial czynią tę książkę wyjątkową w dorobku autora.
Myślę, że Wojciecha Jagielskiego nie trzeba nikomu przedstawiać. Ten dziennikarz z państwie ponad Wisłą zjednał sobie tysiące czytelników zarówno w własnej ojczyźnie, jak i w innych częściach Europy. Jagielski nie boi sie niczego, ani nikogo. Dla niego nie ma niełatwych pytań a także tematów, o których nie należy/nie wypada pisać. Potrafi słuchać, zjednać sobie rozmówcę a także w bezprecedensowy sposób przelać to wszystko na papier. Dziennikarz z duszą - myślę, że to najlepsze określenie, za pomocą którego mogę omówić własne wrażenia po lekturze Trębacza z Tembisy. Perełka. Dziękuję wydawnictwu znak za wydanie tej publikacji. :)