Czytaj więcej:
Teoria Teorii wielkiego podrywu. Czego ulubiony serial może nas nauczyć o fizyce, flagach i dziwactwach naukowców okładka

Średnia Ocena:Teoria Teorii wielkiego podrywu. Czego ulubiony serial może nas nauczyć o fizyce, flagach i dziwactwach naukowców

Wszystko zaczęło się od dużego wybuchu! A co było dalej? Cyjanobakterie zaczęły produkować tlen, neandertalczycy wynaleźli narzędzia, ludzkość zbudowała piramidy i Duży Mur Chiński. Starożytni Grecy zauważyli, że obiekty na niebie się poruszają, i nazwali je planetami. Kopernik wstrzymał słońce, Newton oberwał w głowę jabłkiem, a Einstein… co właściwie zrobił Einstein? Uwielbiasz "Teorię dużego podrywu", lecz kiedy słyszysz o liniach Fraunhofera, spektroskopii atomowej czy dysku protoplanetarnym, czujesz się jak Penny na lekcji fizyki z Sheldonem Cooperem? Kiedy ktoś zaczyna rozmowę o ostatnim sezonie Doktora Who lub pyta, czy twoim zdaniem orkowie poradziliby sobie podczas walki pod Gettysburgiem, milkniesz jak Raj Koothrappali w towarzystwie kobiet? W takim razie ta książka ebook jest dla Ciebie! Dzięki niej dowiesz się wszystkiego, co zawsze pragnąłeś wiedzieć o fizyce, flagach i science fiction, lecz bałbyś się o to zapytać doktora Coopera! Dlaczego Sheldon uznał, że na imprezę kostiumową warto przebrać się za wynik Dopplera, a Raj wybrał strój nordyckiego boga Thora? Do kogo powinien zadzwonić Howard, gdyby skonstruowany przez niego łazik natrafił na Marsie na kosmitów? Czy Leonard naprawdę musi się obawiać, że w wyniku nieudanej teleportacji powstanie wielu Sheldonów? Poznaj odpowiedzi na wszystkie te pytania! Przed tobą pełen naukowych ciekawostek przewodnik po wszechświecie i zakamarkach umysłów bohaterów "Teorii dużego podrywu". I nie, to nie jest bazinga! Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Szczegóły
Tytuł Teoria Teorii wielkiego podrywu. Czego ulubiony serial może nas nauczyć o fizyce, flagach i dziwactwach naukowców
Autor: Brake Mark
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Społeczny Instytut Wydawniczy Znak
Rok wydania: 2020

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Teoria Teorii wielkiego podrywu. Czego ulubiony serial może nas nauczyć o fizyce, flagach i dziwactwach naukowców pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Teoria Teorii wielkiego podrywu. Czego ulubiony serial może nas nauczyć o fizyce, flagach i dziwactwach naukowców Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Teoria Teorii wielkiego podrywu. Czego ulubiony serial może nas nauczyć o fizyce, flagach i dziwactwach naukowców PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • pati8919

  Dla wielbicieli serialu, lecz i nie tylko. Dla każdego kto chciałby się czegoś dowiedzieć ze świata nauki. Szkoda, że w taki sposób nie uczą w szkołach ;)

 • Anonim

  Lekko napisana, dynamicznie się czyta, w przyjemny sposób można się dużo dowiedzieć o lepiej zrozumieć serial. Dla fanów TBBT i nie tylko, dla lepszego odbioru warto jest się orientować choć trochę w (pop) kulturze. . Jak dla mnie duzy plus za "puszczanie oczka" do wielbicieli innych serii. Polecam!

 • Natalia

  Spodziewałam się po książce pdf nieco więcej nawiązań do serialu, a wyszła bardziej literatura naukowa. Ogólnie objaśnia dużo pojęć, lecz sama okładka skłania czytelnika ze względu na Teorię Dużego Podrywu, natomiast ma z nią raczej tylko trochę wspólnego...

 • Igor Czyhin

  Dość zabawna i napisana łatwym mową dla każdego.

 • Patrycja

  Książka, która usiłuje w bardzo łatwy sposób wyjaśnić dość skomplikowane zagadnienia. Istnieje na rynku wydawniczym dużo publikacji, które robią to w bardziej przystępny i bardziej trafiony sposób. Bardzo ograniczone objętościowo epizody , co powoduje, że temat, który podejmuje twórca kończy się zanim się zacznie, co pozostawia czytelnika z poczuciem niedosytu. Z drugiej jednak strony książka ebook może spodobać się czytelnikom, którzy lubią takie krótkie ciekawostki z dziedziny nauk ścisłych a przy okazji posiadają pewną wiedzę w tym temacie. Raczej nie zalecam młodym czytelnikom. Odniesienia do Teorii Dużego Podrywu są raczej marginalne i są najsłabszą częścią tej pozycji.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!