Czytaj więcej:
Temeraire. Tom 1. Smok Jego Królewskiej Mości okładka

Średnia Ocena:Temeraire. Tom 1. Smok Jego Królewskiej Mości

Załoga HMS Reliant przechwytuje francuską fregatę i odkrywa na jej pokładzie drogocenny ładunek – jajo rzadkiego smoka, gotowego niemalże do wyklucia. Wskutek zrządzenia losu kapitan Will Laurence zostaje opiekunem stworzenia i nadaje mu imię Temeraire. Musi zapomnieć o zamierzchłym życiu, porzucić służbę we flocie, wstąpić do Korpusu Powietrznego, brytyjskiej jednostki smoków, i przejść niezwykle intensywne szkolenie bojowe. Napoleon bowiem szykuje już śmiałą inwazję na Anglię przy użyciu swoich sił powietrznych...

Szczegóły
Tytuł Temeraire. Tom 1. Smok Jego Królewskiej Mości
Autor: Novik Naomi
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Dom Wydawniczy Rebis
Rok wydania: 2007

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Temeraire. Tom 1. Smok Jego Królewskiej Mości pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Temeraire. Tom 1. Smok Jego Królewskiej Mości Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Temeraire. Tom 1. Smok Jego Królewskiej Mości PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • Agata Świerczek

  Naprawdę polecam! ❤

 • Triskel

  "Smok Jego Królewskiej Mości" to książka ebook wyjątkowa, która pozostaje w pamięci czytelnika na długo po zakończeniu lektury. Smoki wykreowane przez autorkę są ciekawe, nieszablonowe i wiernie służą Imperium Brytyjskiemu w wojnie przeciwko Napoleonowi Bonaparte. Książka ebook to spektakularne połączenie fantastyki z powieścią historyczną z czasów napoleońskich. Naomi Novik pozwala pogrążyć się w świecie pełnym wojen, chaosu a także magii. Gdzie wszystko jest możliwe.Kapitan załogi HMS "Reliant", Will Laurence przystępuje do przejęcia francuskiej fregaty. Jednak nie spodziewa się na nim tak niespotykanego ładunku, a mianowicie jaja smoka, które bliskie jest wyklucia. Kapitan w niecodziennych okolicznościach zostaje opiekunem tego wyjątkowego gada i jego życie zmienia się nie do poznania. Smokowi nadaje dźwięczne imię Temeraire i przystępuje do Korpusu Powietrznego - brytyjskiej jednostki smoków. Przechodzi ciężkie szkolenie żeby móc wspomóc własny kraj w potyczce z nadciągającymi siłami powietrznymi Napoleona.Akcja książki jest dynamiczna i wartka, nie sposób się nudzić ani przez moment podczas czytania. Bohaterowie zostali wykreowani ciekawie i z pomysłem. W szczególności przypadł mi do gustu smok Temeraire, którego zachowania i dialogi nie raz doprowadzały mnie do salw śmiechu. Jego opiekun Laurence też został stworzony realistycznie i bardzo miło czyta się też o jego perypetiach. W książce pdf prócz znacznej dawki akcji nie zabraknie wątków przyjaźni, miłości a także wielu intryg i spisków. Naomi Novik pisze mową barwnym i lekkim, dzięki czemu lektura to prawdziwa przyjemność. Magiczny klimat bardzo przypadł mi do gustu, a Temeraire stał się jednym z moich ulubionych smoczych bohaterów. Naomi Novik dzięki tak doskonałemu cyklowi "Temeraire" nieustanna się jedną z moich ulubionych pisarek. Jej pióro jest barwne, bogate i treściwe przedstawiając sceny bitew z prawdziwą lekkością. Z całą pewnością sięgnę po kolejne pozycje autorki."Smok Jego Królewskiej Mości" to przyjemna i dynamiczna lektura, pełna humoru i dowcipnych dialogów. Zgrany duet Temeraire i Laurence'a daje mieszankę iście wybuchową. Autorka idealnie pokazała alternatywną historię wojen napoleońskich, za co należą się jej wielkie brawa. Naomi Novik to amerykańska autorka o polskich korzeniach, nierzadko wspominająca, że bardzo utkwiły jej w pamięci polskie baśnie i legendy. Będące inspiracją do wielu książek. Wprowadzenie smoków do wojen napoleońskich bardzo przypadło mi do gustu i ufundowało miły czas spędzony z książką. Autorka stworzyła bogaty i różnorodny świat, pełen charakterystycznych postaci. Dzięki szybkiej akcji i znacznej dawce humoru opowieść czyta się w błyskawicznym tempie, mając ciągle ochotę na więcej. Serdecznie polecam.

 • Inverno

  Mimo, że w nielicznych elementach fabuła podchodzi pod lekko flegmatyczną, książka ebook wywarła na mnie wielkie wrażenie. Autorka naprawdę nieźle prowadzi nas po dziejach bohaterów i ich relacjach, wprowadza w świat zdrady, wojny i kłamstwa, lecz również wierności, przyjaźni i przywiązania. Czytając to można wręcz przenieść się duszą do tamtych czasów i samemu uczestniczyć w bitwach, samemu odczuwać wstyd, wzruszenie i złość bohaterów, a także osobiście odkrywać różnorakie sekrety i zagadki. Zagłębiając się w losy opisane, nieraz na mojej twarzy zaigrał mimowolny uśmiech, lecz również pojawiły się uczucia smutku, wstrząsu a także współczucia. Na zakończenie ujmę to tak – jeśli jesteś człowiekiem wyjątkowo wrażliwym na punkcie potyczek i śmierci, nie sięgaj po tę książkę. Jeżeli jednak szukasz czegoś niezwykłego, co pomimo wyżej wspomnianych rzeczy niesie ze sobą przesłanie o honorze, przywiązaniu, lojalności i przyjaźni, co ukazuje różnorakie zagadnienia w zupełnie innym świetle, co wprowadza cię w świat oryginalnych bohaterów, trudnych decyzji i ich konsekwencji, jest to książka ebook dla ciebie.

 • norsevia3

  Doskonała książka, w której połączono historię z fantastyką - bardzo interesujący i udany zabieg - smoki w czasach wojen napoleońskich. Największym plusem książki są jednak smoki - wielbiciele tych mitycznych stworzeń powinni koniecznie przeczytać.

 • Bishoujo

  Książka, której moją opinię czytacie, to wyjątkowo udane połączenie fantasy i powieści historycznej. Naomi Novik (jej matka jest Polką!) zgrabnie wplotła to, co fikcyjne w wydarzenia, które naprawdę miały miejsce: takie jak walki pomiędzy Anglią a Francją w czasach napoleońskich. Dużymi atutami książki są wartka akcja i idealnie wykreowane postaci głównych bohaterów: smoka Temeraire'a i jego opiekuna Laurence. Zwierzę już od początku wzbudziło moją sympatię. A i sam Laurence, początkowo uprzedzony, później nie wyobrażał sobie życia bez Temeraire'a. 10/10!

 • postry

  Owszem jest kilka literówek lecz tylko prawdziwy krytyk by zwracał na to uwagę. Moim zdaniem książka ebook jest fantastyczna i bardzo interesująca

 • BSkye

  Muszę przyznać, że pierwszy tom przeczytałam dosyć dynamicznie i bardzo mi się podobał, lecz z następnymi było już gorzej. Dotrwałam tylko do trzeciego tomu. Lecz sam pomysł połączenia świata fantastycznego z faktami historycznymi bardzo interesujący :)

 • Janghart

  Wiele można mówić o nowej fantastyce. Mnie zwykle brakowało w niej czegoś. Dzieło pani Naomi Novik rzuciło nowe światło na dzisiejszą fantastykę. Autorka pokazała, że jeszcze naprawdę można stworzyć coś niezwykłego. Połączenie fantastyki i historii. Coś wręcz niesamowitego. Autorka prezentuje nam wyjątkowe smoki w formacji armii sił Brytyjskich i Francuskich. A jednocześnie przybliża nam historię Willa Laurenca i jego smoka Temeraire. Mnie osobiście zadziwiły nie tak smoki jak ich dokładne przedstawienie, podział na klasy. A także przedstawienie załogi smoków. Książkę zalecam zarówno wielbicielom literatury Fantasy jak i ludziom lubiącym działania wojskowe, gdyż jednego i drugiego nie brakuje.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!