Czytaj więcej:
Tankiści. Prawdziwa historia czterech pancernych okładka

Średnia Ocena:Tankiści. Prawdziwa historia czterech pancernych

Wojenną epopeję czterech pancernych i ich psa znają wszyscy. Serial emitowany jest niemalże bez przerwy na wszystkich możliwych kanałach. Janek, Olgierd, Gustlik i Grigorij to postacie fikcyjne. Dla wielu jednak ich los to synonim bohaterstwa Polaków walczących w drugiej wojnie światowej. Rozmach, doskonałe aktorstwo i idealny scenariusz serialu zapewniły „Czterem pancernym” niesłabnącą popularność.Scenariusz prawdziwy – napisany krwią i ofiarą życia – słynny jest jednak nielicznym. Kim byli prawdziwi pancerni? Za co walczyli? Czy naprawdę wierzyli, że niosą Polsce wolność? A może normalnie za wszelką cenę chcieli się wyrwać z Rosji?„Tankiści. Prawdziwa historia czterech pancernych” opowiada o żołnierzach 1. Brygady Pancernej im. Bohaterów Westerplatte. Przeczytamy o walce pod Lenino, Studziankach, przyczółku magnuszewskim, Wale Pomorskim, walkach o Berlin. Poznamy zwykłych żołnierzy takich jak zesłany z całą rodziną na Sybir lwowiak – zwiadowca Marian Chodor, radiotelegrafistka Lidia Mokrzycka, która do brygady trafiła z Cieszyna przez Omsk i Uzbekistan, czy pochodzący z małej wioski na Nowogródczyźnie dowódca T-34 Mikołaj Romanowski.To oni byli tankistami – prawdziwymi pancernymi. Ich historia to historia chwały i hańby, patriotyzmu i zdrady. Nie sposób się od niej oderwać.

Szczegóły
Tytuł Tankiści. Prawdziwa historia czterech pancernych
Autor: Śledziński Kacper
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Społeczny Instytut Wydawniczy Znak
Rok wydania:

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Tankiści. Prawdziwa historia czterech pancernych pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Tankiści. Prawdziwa historia czterech pancernych Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Tankiści. Prawdziwa historia czterech pancernych PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • Mateusz Figura

  Książka ebook jest bardzo interesująca dla osób zainteresowanych II Wojną Światową. Nie opowiada o jednej załodze czołgu, ale o całych kompaniach. Bardzo polecam.

 • Wojciech Karpiński

  Książka ebook napisana przystępnym językiem. Omawia trudno drogę tenkistów do państwie w sposób interesujący i pełen dramatyzmu.

 • Derliker

  W młodości byłem wiernym wielbicielem ""Czterech pancernych i psa"" - ten serial wielbiony był zresztą przez całe moje pokolenie. Książka ebook Kacpra Śledzińskiego uświadomiła mi jednak jak niewiele wiedziałem w rzeczywistości na temat owych pancernych - o tym kim byli, i jak ich historia wyglądała poza filmowym scenariuszem. To książka ebook ważna, którą warto znać.

 • Sandell

  Ten serial to klasyka, znają go prawdopodobnie wszysacy widzowie. Z tym większym zainteresowaniem sięgnąłem po książkę autorstwa Kacpra Śledzińskiego. To prawdziwy obraz i historia żołnierzy 1. Brygady Pancernej im. Bohaterów Westerplatte. Historia dramatu wojennego, niekoniecznie w czarno-białych barwach, w interesujący sposób przedstawiona przez Śledzińskiego.

 • buster

  Książki Kacpra Śledzińskiego nadają się wręcz doskonale do popularyzowania historii. Twórca na ich tematy wybiera dzieje drugowojennych polskich jednostek, będących w jakimś stopniu wyjątkowymi, jak dywizja gen. Maczka, cichociemni czy elitarni w marynarce wojennej podwodniacy. Jego książki przykuwają też uwagę ze względu na padający w nich akcent na historie pojedynczych żołnierzy, a w wypadku najwieższej książki, „Tankistów”, są to zesłani na Sybir Polacy, którzy otrzymali szansę na powrót do ojczyzny, służąc w 1. Brygadzie Pancernej im. Bohaterów Westerplatte. Droga „tych, którzy nie załapali się do Andersa”, wiodła z syberyjskiej tajgi, walcząc po drodze nie tylko z niemieckimi okupantami pod Lenino czy Studziankami, lecz też z polskimi partyzantami na Kresach. Należy też pamiętać o stylu, w jakim pisze Śledziński, ponieważ ten idealnie współgra z dynamiką i dramaturgią przedstawionych zdarzeń.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!