Tankiści. Prawdziwa historia czterech pancernych okładka

Średnia Ocena:


Tankiści. Prawdziwa historia czterech pancernych

Wojenną epopeję czterech pancernych i ich psa znają wszyscy. Serial emitowany jest niemalże bez przerwy na wszystkich możliwych kanałach. Janek, Olgierd, Gustlik i Grigorij to postacie fikcyjne. Dla wielu jednak ich los to synonim bohaterstwa Polaków walczących w drugiej wojnie światowej. Rozmach, doskonałe aktorstwo i idealny scenariusz serialu zapewniły „Czterem pancernym” niesłabnącą popularność.Scenariusz prawdziwy – napisany krwią i ofiarą życia – słynny jest jednak nielicznym. Kim byli prawdziwi pancerni? Za co walczyli? Czy naprawdę wierzyli, że niosą Polsce wolność? A może normalnie za wszelką cenę chcieli się wyrwać z Rosji?„Tankiści. Prawdziwa historia czterech pancernych” opowiada o żołnierzach 1. Brygady Pancernej im. Bohaterów Westerplatte. Przeczytamy o walce pod Lenino, Studziankach, przyczółku magnuszewskim, Wale Pomorskim, walkach o Berlin. Poznamy zwykłych żołnierzy takich jak zesłany z całą rodziną na Sybir lwowiak – zwiadowca Marian Chodor, radiotelegrafistka Lidia Mokrzycka, która do brygady trafiła z Cieszyna przez Omsk i Uzbekistan, czy pochodzący z małej wioski na Nowogródczyźnie dowódca T-34 Mikołaj Romanowski.To oni byli tankistami – prawdziwymi pancernymi. Ich historia to historia chwały i hańby, patriotyzmu i zdrady. Nie sposób się od niej oderwać.

Szczegóły
Tytuł Tankiści. Prawdziwa historia czterech pancernych
Autor: Śledziński Kacper
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Społeczny Instytut Wydawniczy Znak
Rok wydania:
Tytuł Data Dodania Rozmiar
Porównaj ceny książki Tankiści. Prawdziwa historia czterech pancernych w internetowych sklepach i wybierz dla siebie najtańszą ofertę. Zobacz u nas podgląd ebooka lub w przypadku gdy jesteś jego autorem, wgraj skróconą wersję książki, aby zachęcić użytkowników do zakupu. Zanim zdecydujesz się na zakup, sprawdź szczegółowe informacje, opis i recenzje.

Tankiści. Prawdziwa historia czterech pancernych PDF - podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby podgląd był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

promuj książkę

To twoja książka?

Wgraj kilka pierwszych stron swojego dzieła!
Zachęcisz w ten sposób czytelników do zakupu.

Recenzje

  • Mateusz Figura

    Książka ebook jest bardzo interesująca dla osób zainteresowanych II Wojną Światową. Nie opowiada o jednej załodze czołgu, ale o całych kompaniach. Bardzo polecam.

  • Wojciech Karpiński

    Książka ebook napisana przystępnym językiem. Omawia trudno drogę tenkistów do państwie w sposób interesujący i pełen dramatyzmu.

  • Derliker

    W młodości byłem wiernym wielbicielem ""Czterech pancernych i psa"" - ten serial wielbiony był zresztą przez całe moje pokolenie. Książka ebook Kacpra Śledzińskiego uświadomiła mi jednak jak niewiele wiedziałem w rzeczywistości na temat owych pancernych - o tym kim byli, i jak ich historia wyglądała poza filmowym scenariuszem. To książka ebook ważna, którą warto znać.

  • Sandell

    Ten serial to klasyka, znają go prawdopodobnie wszysacy widzowie. Z tym większym zainteresowaniem sięgnąłem po książkę autorstwa Kacpra Śledzińskiego. To prawdziwy obraz i historia żołnierzy 1. Brygady Pancernej im. Bohaterów Westerplatte. Historia dramatu wojennego, niekoniecznie w czarno-białych barwach, w interesujący sposób przedstawiona przez Śledzińskiego.

  • buster

    Książki Kacpra Śledzińskiego nadają się wręcz doskonale do popularyzowania historii. Twórca na ich tematy wybiera dzieje drugowojennych polskich jednostek, będących w jakimś stopniu wyjątkowymi, jak dywizja gen. Maczka, cichociemni czy elitarni w marynarce wojennej podwodniacy. Jego książki przykuwają też uwagę ze względu na padający w nich akcent na historie pojedynczych żołnierzy, a w wypadku najwieższej książki, „Tankistów”, są to zesłani na Sybir Polacy, którzy otrzymali szansę na powrót do ojczyzny, służąc w 1. Brygadzie Pancernej im. Bohaterów Westerplatte. Droga „tych, którzy nie załapali się do Andersa”, wiodła z syberyjskiej tajgi, walcząc po drodze nie tylko z niemieckimi okupantami pod Lenino czy Studziankami, lecz też z polskimi partyzantami na Kresach. Należy też pamiętać o stylu, w jakim pisze Śledziński, ponieważ ten idealnie współgra z dynamiką i dramaturgią przedstawionych zdarzeń.