Czytaj więcej:
Taka tragedia w Tałtach okładka

Średnia Ocena:Taka tragedia w Tałtach

W Tałtach, małej mazurskiej wiosce, w willi słynnego piosenkarza pięciu starych przyjaciół świętuje Świeży Rok. Niestety, jeden z nich nie doczeka pokazu fajerwerków... Dwa miesiące potem u brzegu jeziora operator koparki natrafia na ciało mężczyzny. Sprawą zajmuje się komisarz Paweł Ginter. Czy przyczyn zabójstwa należy szukać w pamiętnej imprezie sylwestrowej? Okazuje się, że nie tylko koleżanki nieboszczyka mieli motyw, by się go pozbyć. Podejrzanych jest więcej. Tymczasem Rozalia Ginter, odnosząca sukcesy zawodowe weterynarka, a prywatnie małżonka komendanta, ma twardy orzech do zgryzienia. Ktoś poznał jej największą tajemnicę. Jeśli tajemnica wyjdzie na jaw, Rozalia trafi do więzienia. Wszystkiemu przygląda się z boku kotka Burbur. I zapisuje pełne ironii spostrzeżenia w swoim świeżym pamiętniku. "U Marty Matyszczak nawet martwy sezon nie jest nudny! Morderstwo na Mazurach, coraz więcej tajemnic rodzinnych i mowa ostry jak pazury kotki Burbur to dopiero początek…" kryminalnatalerzu.pl Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Szczegóły
Tytuł Taka tragedia w Tałtach
Autor: Matyszczak Marta
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie
Rok wydania:

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Taka tragedia w Tałtach pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Taka tragedia w Tałtach Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Taka tragedia w Tałtach PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • kryminalnatalerzu

  „Taka dramat w Tałtach” Marty Matyszczak to drugi tom serii Kryminałów z pazurem, które gatunkowo można zaliczyć do nurtu cozy crime. Fabuła powieści (jak i całego cyklu) toczy się na malowniczych Mazurach, jednak każdy tom przedstawia opowiadanie z innej miejscowości. Tu główna oś wydarzeń toczy się w malutkich Tatłach. Mamy zbrodnię popełnioną na terenie posiadłości emerytowanego piosenkarza, prywatną zagadkę Rozalii, bohaterki serii, która już w tomie pierwszym przytłoczona została pewną mroczną tajemnicą, a także jej kłopoty w małżeństwie, które teraz przechodzi wielki kryzys. Wątków więc jest naprawdę wiele jak na trzystustronicowy kryminał, a wszystko to dodatkowo poprzetykane jest komentarzami, którymi częstuje nas swoim kocio-sarkastycznym okiem kotka Burbur, mieszkanka i we swóim mniemaniu pani domu Ginterów. Akcja poprowadzona jest sprawnie, wątki, mimo ich ilości, ładnie się zazębiają, a kilka pobocznych zdarzeń i sama Burbur nieźle rozładowują napięcie, jakie mogłoby wywołać takie nagromadzenie intryg kryminalnych. Poza tym znajdziemy tu kilka nawiązań do Kryminałów pod psem. Ogólnie bawiłam się przy książce pdf nieźle i na pewno z przyjemnością sięgnę po kolejne tomy mazurskich przygód rodziny Ginterów.

 • Alza

  Drugi tom serii trzyma poziom! Pani Marta jest jedną z moich ulubionych autorek, zawsze pozytywnie zaskakuje i jej warsztat wciąż się rozwija. Książka ebook jest idealnym połączeniem kryminału (wątek Rozalii, morderstwa itp) a także komedii (Burbur wymiata!). Nie muszę prawdopodobnie zaznaczać, jak idealnym tłem akcji są Mazury? Od książki nie można się oderwać, z niecierpliwością czekam na następny tom!

 • Bei

  Zalecam ! Przyjemna bryza znad jeziora nie wieje nudą!

 • Alicja

  Marta Matyszczak jak zawsze nie zawodzi :)

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!