Czytaj więcej:
Tak to ten okładka

Średnia Ocena:Tak to ten

Książka ebook jednego z najwybitniejszych pisarzy średniego pokolenia, Jerzego Sosnowskiego. Tak, to ten to współczesna powieść, której kanwą jest na poły fantastyczna przygoda przydarzająca się dziennikarzowi prowadzącemu nocną audycję w stacji komercyjnej radia w Kołobrzegu. W tle wojna i jej tajemnice, na pierwszym planie sensacyjna intryga. Konstrukcja powieści przypomina strukturę nocnego programu radiowego, gdzie istnieje bardzo najbliższy kontakt ze słuchaczami. "Nocne pogaduchy” prowadzi słynny warszawski radiowiec, który uciekł na prowincję, z powodu miłosnego zawodu. Codziennie, po północy obejmuje "rząd dusz” ponad słuchaczami, którzy powierzają mu własne osobiste historie, komentują opowieść radiową o wojennych losach Kołobrzegu, który został doszczętnie zniszczony w niejasnych do dzisiaj okolicznościach, lub poszukują sposobów na przetrwanie nocy. Równolegle rozwija się bardzo zagadkowa historia, która wcina się w rzeczywistość nocnych programów i w życie głównego bohatera. Dialog z innego wymiaru, który wdziera się nagle w eter nocnej audycji, przywołuje czas wojny i historię Domu Higieny Rasowej, gdzie hodowano dzieci o parapsychicznych zdolnościach. To porada do rozwiązania tajemnicy zburzonego miasta i śmierci jego ówczesnych mieszkańców. Wojenna sekret ma też własne kontynuacje w czasach współczesnych. Dzieje zamierzchłych zbrodniarzy splatają się z dziejami ludzi, którzy zasiedlili opuszczone miasto i dopisali ciąg dalszy jego dziejów. Tak, to ten jest powieścią o poszukiwaniach swojego miejsca i sensu życia. O miłości, śmierci i prawach historii, które tworzą nieprzewidywalny labirynt ludzkich losów. Fantastyczna, sensacyjna i pełna sekretów książka, która toczy się szalonym rytmem i zmierza do zaskakującego finału. Opowieść napisana z rozmachem, godnym Bułhakowa, przypominająca niepowtarzalna atmosferę Mistrza i Małgorzaty.

Szczegóły
Tytuł Tak to ten
Autor: Sosnowski Jerzy
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Rok wydania: 2006

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Tak to ten pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Tak to ten Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Tak to ten PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

  • Anonim

    "A kiedy w progu moim stanie hafciarka mroku jak na scenie, to poczęstuje ją herbatą i dam się skreślić ściegiem. Kolory spłyną w dół i w poprzek, ... i pójdę, gdzie się dzieją sny." Ja bym ją poczęstował kawą z mlekiem.

  • poczytalny

    To jedna z książek, którą wrzuciłem do wakacyjnego bagażu. Ciekawie napisana, intrygująca opowiadanie rozgrywająca się współcześnie, lecz z wieloma wątkami z czasów wojennego Kołobrzegu i lat 70-tych. Opowieść wielowątkowa, moim zadaniem nawet trochę za bardzo. Wszystkie wątki jednak zawiązują się ze sobą, zwieńczone zupełnie zaskakującym zakończeniem. Fajna, lecz z klimatem „Mistrza i Małgorzaty”, obiecywanym w recenzji książki, opowieść ta ma niewiele wspólnego. Na zwrócenie uwagi zasługuje też interesujące wydanie powieści. Układ wierszy, rozmieszczenie słów na niektórych stronach podąża tym samym rytmem co treść, oddaje niemalże obrazowo znaczenie niektórych słów i zdań. Bardzo interesujący zabieg. Natomiast przeszkadzał mi niewyraźny podział wątków. Przy zupełnym braku epizodów i naprawdę wielowątkowej, nieco skomplikowanej fabule, czyta się to trochę ciężko.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!