Czytaj więcej:
Ta piękna mitomanka. O Izabeli Czajce-Stachowicz okładka

Średnia Ocena:Ta piękna mitomanka. O Izabeli Czajce-Stachowicz

Książka ebook przybliża postać i koleje życia Izabeli Czajki-Stachowicz, gwiazdy modnych, przedwojennych kawiarni i salonów warszawskich, muzy pisarzy i malarzy, zaprzyjaźnionej z bohemą Paryża, Wiednia, Warszawy, podróżniczki, dziennikarki i pisarki, barwnej postaci wybijającej się na tle szarej, socjalistycznej rzeczywistości Polski lat pięćdziesiątych i sześćdziesiątych XX wieku. Obecnie trochę zapomniana, żyjąca już tylko w legendzie i literackiej anegdocie, na nowo przypomniana zachwyca witalnością, śmieszy stylem bycia, wzrusza poplątanymi losami, przywołuje swą osobą i twórczością czasy choć niedawne, bezpowrotnie minione.

Szczegóły
Tytuł Ta piękna mitomanka. O Izabeli Czajce-Stachowicz
Autor: Sołowianiuk Paulina
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Iskry
Rok wydania: 2011

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Ta piękna mitomanka. O Izabeli Czajce-Stachowicz pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Ta piękna mitomanka. O Izabeli Czajce-Stachowicz Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Ta piękna mitomanka. O Izabeli Czajce-Stachowicz PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

  • kunegunda

    Zanim sięgnęłam po biografię przeczytałąm książki "Moje pierwsze małżeństwo", "Nigdy nie wyjdę za mąż", "Dubo... Dubon... Dubonnet", "Ocalił mnie kowal" a także "Moja wielka miłość". Biografia odrobinę sprowadza na ziemię po przeczytaniu szalonych przygód Izy Bell, lecz jest bardzo nieźle napisana. Dla osób, które lubią czytać biografię ciekawych, szalonych kobiet. Polecam.Kogóż ona nie znała, gdzie nie była. Nie wiem jak to możliwe, że tak garściami potrafiła z życia brać. I to przekonanie o swoim cudownie :) dziewczyna bez kompleksów :)

  • NikoRetKa

    "Ta cudowna mitomanka" to opowieść, która w głównej mierze skupia się na postaci Izabeli Czajki-Stachowicz – podróżach, znajomościach, karierze pisarskiej – pokazując ją jako osobę barwną, rozrywkową, która swego czasu była gwiazdą na salonach. Gdzieś z boku Solowianiuk kreśli też barwny obraz lat 50 i 60, zwyczaje bohemy warszawskiej, paryskiej i wiedeńskiej, zgrabnie wplatając anegdotki dotyczące twórczości epoki i jej osobistości. Książka ebook ma niesamowity klimat i warto ją przeczytać.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!