Czytaj więcej:
Szukając diagnozy okładka

Średnia Ocena:Szukając diagnozy

Profesor Wydziału Medycznego Uniwersytetu Yale, autorka bestsellera „Zagadki medyczne i sztuka diagnozy”, felietonistka „The New York Times Magazine”, inspiratorka, a potem konsultantka serialu Dr House. Lisa Sanders doświadczyła już prawdopodobnie wszystkiego, co nieoczywiste w jej profesji. Stale bywa jednak  zdezorientowana, analizując osobliwe przypadki schorzeń i dolegliwości, które omawia w własnej wyjątkowo poczytnej autorskiej rubryce „Diagnosis”. To z niej pochodzą opublikowane w niniejszej książce pdf zaskakujące i zagadkowe koincydencje symptomów, które zostały rozszyfrowane przez nią albo przez jej kumpli po fachu. Młody mężczyzna, spędzający własne narodziny na Bahamach, podczas kolacji usiłuje barakudy. Kilka godzin później, tańcząc, upada na parkiet z obezwładniającym bólem brzucha. Dziewczyna w średnim wieku wraca do lekarza dwa dni po wizycie, na którą przyszła z lekką wysypką na grzbiecie dłoni. Teraz wysypka zrobiła się fioletowa i pokrywa całe jej ciało. Treser słoni w wędrownym cyrku, którego kilka lat wcześniej kopnęła zebra, niespodziewanie zaczyna cierpieć na nieznośny ból głowy – czuje, jakby coś wprost „tłukło mu się w czaszce”. W każdym z tych przypadków droga do wyjaśnienia objawów i leczenia jest kręta i frustrująco mglista. Dr Sanders w pasjonujący sposób opisuje, jak doktorzy dochodzą do postawienia właściwej diagnozy – dzięki obszernej specjalistycznej wiedzy, drobiazgowej analizie, a czasem… odrobinie szczęścia. Książka ebook „Szukając diagnozy” stawia czytelnika na miejscu lekarza usiłującego rozwikłać medyczną zagwozdkę – pozwala poczuć tę specyficzną niepewność, a nade wszystko doświadczyć jedynego w swoim rodzaju dreszczyku emocji, gdy wszystkie fragmenty skomplikowanej układanki wreszcie trafiają na właściwe miejsce. "Lisa Sanders to wcielenie medycznego detektywa. Wyróżnia ją oko godne Sherlocka Holmesa – potrafi wypatrzyć każdy szczegół – i zupełnie nieholmesowskie współczucie dla cierpiących pacjentów." Atul Gawande, twórca ebooków „Śmiertelni” i „Komplikacje” Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Szczegóły
Tytuł Szukając diagnozy
Autor: Sanders Lisa
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Insignis
Rok wydania: 2020

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Szukając diagnozy pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Szukając diagnozy Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Szukając diagnozy PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

  • Anna

    Niestety z doktorami i diagnozami mam styczność odkąd pamięta, jednak mimo tego bardzo lubię oglądać wszelkie filmy, seriale itp. o lekarzach, diagnozach itp. Postanowiłam sięgnąć po książkę pt.: „Szukając diagnozy. Zagadkowe i zaskakujące przypadki medyczne”, żeby się przekonać czy znajdę w niej to, co znajduję w telewizji. Jak wrażenia po przeczytaniu? Miłe zaskoczenie, książka ebook zdecydowanie mi się spodobała, a przeczytanie jej sprawiło dużo przyjemności. Książka ebook podzielona jest na osiem działów, a każdy to inne objawy, jak np. gorączka. W każdym rozdziale znajdziemy kilka dziwacznych przypadków. Bardzo podobało mi się, że nie są to „suche” fakty czy wskazówki, a realni ludzie, realne poszukiwania choroby, szukanie diagnozy na różnorakie sposoby. To przyciągało mnie do książki, sprawiało, że chciałam ją czytać dalej, znaleźć odpowiedzi na zapytania wraz z autorką, poznać diagnozę.... Cała recenzja na moim blogu - https://anka8661.blogspot.com/2020/07/wydawnictwo-insignis-ksiazka-pt_12.html

  • Ewelina Półtorak

    Bardzo dynamicznie się czyta. Wciąga. Mimo, że jest trochę oderwana od naszej rzeczywistości czyta się lekko. Mnóstwo przypadków. Szczegółowo i jednocześnie krótko opisanych. Same bardzo rzadkie jednostki chorobowe. Kilka bardzo ciekawych. Warta przeczytania, szczególnie dla osób ciekawych się zawodowo tematem.

  • aneta_taka

    Książka ebook stanowi zestaw dziwacznych i nietypowych przypadków medycznych. Niektóre z nich pojawiły się nagle, inne trwały latami. Autorka w mądry sposób omawia je, opisuje diagnozy i rolę bliskich w jej ustalaniu. Każdy przypadek jest inny,zaskakujący, z zagadkowymi koicydencyjnymi symptomami. 🩺 Wiecie nieźle jak działa służba zdrowia. Nie mam tu na myśli lekarzy i personelu pomocniczego, lecz ogólnie systemu. Człowiek odchodzi od zmysłów kiedy rozlicza PITa i widzi jakie kwoty są odciągane, a nieźle wie, że na wizytę z NFZ u specjalisty czeka się latami, lub trzeba za nie płacić (i kolejki wówczas nie zawsze są krótsze). Co zatem zrobić w sytuacji kiedy pojawia się problem? Niestety książka ebook tego problemu nie rozwiąże. Jednak czytając zyskujemy wiedzę na co zwrócić uwagę, które symptomy powinny dać nam do myślenia i jak znaczna jest rola niezatajania pewnych faktów o naszym zdrowiu, zażywanych lekach i sytuacjach, które mogły mieć na to wpływ. 🩺 Książka ebook podzielona jest na osiem działów: gorączka, ból brzucha, głowy, duszności itp. a w każdym z nich opisano kilka dziwacznych przypadków. Czasem zaczyna się od nietypowej wysypki, omdlenia, złamanych kilka lat temu żeber. Wszystko to może mieć wpływ na przyszłe choroby. Niektóre z nich wprawiają w osłupienie, nie tylko czytelnika, lecz i samych specjalistów. Prócz tego czytelnik może prześledzić na jakiej zasadzie funkcjonuje służba zdrowia w USA, jakie są tam kompetencje lekarzy i pielęgniarek. I właśnie tutaj zaskakuje to czytającego najbardziej. 🩺 Mimo specyficznej tematyki czyta się super. Każda historia potrafi zadziwić. Autorka prezentuje własną fachowość- jest profesorem medycyny, inspiratorką i konsultantką serialu "Dr House", lecz przede wszystkim, ma w sobie dużo empatii. Nie ma tutaj medycznych przynudzań. Jest konkret i słownictwo dostosowane do odbiorcy. Znalazło się też miejsce na odrobinę emocji, dreszczyku i niepewności. Niestety są również przypadki, które nie zakończyły się powodzeniem i to one powinny nam pokazywać, że czasem pewnych rzeczy nie wolno lekceważyć. 🩺 Jeśli lubicie Housa to książka ebook jest w sam raz dla Was. Ja uwielbiam taką tematykę. Polecam!

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!