Upload dokumentów - promocja książek - darmowy hosting pdf - czytaj fragmenty
Najwieższa opowieść Jacka Piekary pt. "Szubienicznik" to wielowątkowa historia kryminalna i jednocześnie studium zachowań i obyczajów Polaków żyjących u końca XVII wieku.Podstarości łęczycki Jacek Zaręba przybywa na dwór starego przyjaciela, by pomóc mu w rozwiązaniu zagadkowej sprawy.Kto i w jakim celu zgromadził obcych sobie ludzi w majątku stolnika Ligęzy? Co łączy owych gości? Duży skarb, nienawiść, zemsta? Kto jeszcze padnie ofiarą knowań okrutnego demiturga plączącego ludzkie losy?
Szczegóły | |
---|---|
Tytuł | Szubienicznik. Tom 1 |
Autor: | Piekara Jacek |
Rozszerzenie: | brak |
Język wydania: | polski |
Ilość stron: | |
Wydawnictwo: | Wydawnictwo Otwarte |
Rok wydania: | 2013 |
Tytuł | Data Dodania | Rozmiar |
---|
PDF Upload - Zapytania o Książki - Dokumenty © 2018 - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Recenzje
spisał pan duży pisarz piekara opowieść kryminalną bez zakończenia.... może za 10 lat coś wymyśli to dopisze? tom 1 - 2013 tom 2 - 2014 tom 3 - ??? za 10 lat??? czytanie tego jest stratą czasu....
jest rok 2017 aktualnie, więc z perspektywy czasu mogę powiedzieć, że przeczytanie pierwszych 2 części tej powieści było zwykłą stratą czasu, a to dlatego, że po pierwszym tomie w 13 roku, drugi tom pojawił się w roku 14, natomiast trzeci do sierpnia 2017 nie pojawił się i nic nie wskazuje na to, że pojawi się kiedykolwiek. bo 'szubienicznik' jest poniekąd powieścią kryminalną i wszyscy chcą wiedzieć 'kto zabił' to czekanie 5+ lat na kolejny, trzeci tom (jeśli w ogóle nastąpi taka publikacja) jest znacznym nieporozumieniem i moim skromnym zdaniem pan duży pisarz piekara powinien oddać ludziom pieniądze za kupione księgi, ponieważ czasu straconego na czytanie niestety nie zwróci...........
Szubienicznik, to napisany nowoczesnym mową kryminał, który wciąga bez reszty od pierwszej do ostatniej strony. Charakterystyczne postacie, zostały idealnie zarysowane przez autora, który odtwarza świat dawno miniony z dużą swobodą , a co najistotniejsze tworzy skomplikowaną intrygę. Kto i po co zaprosił niezwiązanych pozornie ze soba ludzi na dwór stolnika, kto mówi prawdę , a kto kłamie. Jeśli sadzisz, że jesteś przenikliwym czytelnikiem, to musisz przeczytać szubienicznika,gdzie nic nie jest takie ,jak się wydaje.
Ksiażka bardzo mi się podobała, bo cenię takie lektury, które prócz ciekawej fabuły zawierają coś jeszcze. W tej książce pdf możemy przeczytać o obyczajach i życiu ludzi z XVII wieku. Całość jest bardzo ciekawa, historia kryminalna swoim charakterem doskonale współgra z czasami w jakich została osadzona.
Nieźle budowane napięcie, zestaw historii idealnie oddających ducha epoki, a przy tym śledztwo, w którym więcej jest pytań niż odpowiedzi. Godne polecenia dla wielbicieli gatunku.
Piekar typowy- interesujący pomysł, łatwość czytania, czyta sie dynamicznie , czekasz na nastepsna stronę
Z pewnością mało kto potrafi stworzyć tak wyrazistych bohaterów, którzy nie powszechnieją w miarę zbliżania się do końca książki-Piekara potrafi i udowodnił to po raz następny w "Szubieniczniku". Stylizowanie języka, idealna znajomość okresu oligarchii w Rzeczpospolitej, niepospolity pomysł na fabułę to niewątpliwie ogromne plusy książki. Wady? No cóż, mimo że kolejni wprowadzani przez autora goście są fascynującymi postaciami to jednak gdzieś zatraca się fragment zaskoczenia, prosto przewidzieć główną linię ich historii. Jakby nie spoglądać to jednak walorów jest więcej i maskują one niedociągnięcia. Jeśli ktoś lubi kryminały, zagadki i powieści z fragmentami historycznymi to powinna być dla niego obowiązkowa lektura. Zalecam jak najbardziej. ;)
Książkę zakupiłem bo pisano o niej dużo dobrego. Miałem nadzieję że wciągnie mnie ona tak jak np. trylogia husycka Sapkowskiego. Jednak jest to zupełnie inaczej napisana pozycja. Na minus zaliczyłbym przeciągane rozmowy, rozciągane dialogi, przydługie opisy. Na plus fabuła która z każdą stroną sprawia że jest się ciekawym co będzie dalej, jak to się potoczy. Ogólnie książka ebook jest bardzo niezła i warto ją przeczytać. Jednak mnie nie powaliła. Zastanawiam się ponad jej drugim tomem. Od tak, dla zasady. Zobaczymy.
Ta książka ebook jest nudna. Nie czytajcie jej. Strata czasu. I pieniędzy.
Przez nad 400 stron bohaterowie siedzą, jedzą, piją i opowiadają własne historie, które nie trzymają w napięciu, ponieważ wiadomo, że opowiadający przeżyje, skoro siedzi i opowiada. Przez 400 stron właściwa akcja nie posuwa się ani trochę do przodu. Czytając opis na tylnej okładce właściwie poznajemy całą treść książki. Naprawdę niewiele więcej się wydarzy. Tak reklamowane barwne przedstawienie ówczesnego świata i poglądów, w rzeczywistości trąci infantylizmem. Trudno uwierzyć, że spisał to ten sam Piekara, co Cykl Inkwizytorski i Przenajświętszą.
Ta książka ebook będzie dobrym wyborem zarówno dla fanów powieści historycznych, przygodowych, kryminałów jak i thillerów :). Wszystko w jednym! Ciekawie napisana, pełna barwnych i pełnokrwistych postaci powieść, która wciągnęłą mnie od pierwszej strony. Dodatkowo interesujące studium polskiej szlachty! Polecam, polecam, POLECAM!
Nuda, nuda i jeszcze raz nuda!!! aż szkoda.
Tę książkę można z czystym sercem polecić wielbicielom kryminału, prozy historycznej, a także powieści fantastycznej. Twórca posługując się idealnym mową i stonowaną ironią przedstawia w niej polską szlachtę końca XVII wieku. Ukazuje jej rozmaite twarze i idealnie pokazuje metody zachowania i postrzegania ówczesnego świata. Stosując specyficzny mowa i barwne opisy sprawia, że czytelnik postrzega siebie jako biorącego udział w opisanych wydarzeniach. Pasjonująca akcja nie pozwala na oderwanie się od książki i zapewnia grono czytelników, którzy będą oczekiwać kolejnego tomu cyklu. Tomasz Rędzia, empik Warszawa
Każda moneta ma dwie strony. Ba! Każdy z nas ma też strony dwie. Ciekawie było odkryć drugą Jacka Piekary, twórcy jednej z najbarwniejszych postaci literatury jakie znam. Świeży bohater z "Szubienicznika" nijak się ma do Mordimera słynnego z poprzednich utworów autora. Jacek Zaręba jest inny. Jest polski, jest inteligentny, czasem cyniczny, czasem praktyczny. Następny idealny pomysł Piekary, zrealizowany z dużym kunsztem i przemyślany w najdrobniejszych szczegółach. Wszystko to, co uwielbiam u Dukaja i Sapkowskiego, Piekara ułożył po swojemu w nowej ekscytującej formie. Karolina Szczerba, Empik Świdnica
Jak Ali-Baba magicznymi słowami "Sezamie otwórz się" uchylał wrota skarbca, tak Jacek Piekara za pomocą własnej nowej powieści ukazuje nam odległy i idealny świat szlacheckiej Rzeczypospolitej w czasie jej największej potęgi. Mimo że z książki aż kipi duma z tego okresu, nie jest to opowieść historyczna, a idealnie napisana fabuła kryminalna i awanturnicza. Akcja opowieści wciąga niczym wir, nieubłaganie i w zawrotnym tempie. Jeśli czytelnikowi uda się wydedukować rozwiązania poszczególnych narracji, będzie mógł być z siebie dumny, bo będzie oznaczać to, że ma nietuzinkową głowę. Mateusz Czubienko, Empik Bielsko-Biała
Z czystym sumieniem mogę tę lekturę polecić nie tylko fanom podobnych historii, lecz również wszystkim tym, którzy boją się zmierzyć z "Potopem", który przecież jest lekturą . Czym "Szubienicznik" zaplusował? Zdecydowanie JĘZYKIEM. Będę wychwalać pana Piekarę jeszcze długo za tak trafne odwzorowanie stylu i wypowiedzi poszczególnych bohaterów. Ta książka ebook to również mądra nauka historii, lecz tej przyjemniejszej części - ciekawostek z życia i obyczajów ówczesnej szlachty. Dowiemy się na przykład, co ówcześni mężczyźni sądzili o piciu, kobietach, dotrzymywaniu słowa, czy szeroko pojętej gościnności. Książka ebook z samego początku średnio wciąga i ciężko jest się przestawić na niepopularny już dziś styl pisania, lecz po około stu kartkach zainteresowanie czytającego wzrasta z każdą kolejną przeczytaną stroną. Jedyną większą wadą "Szubienicznika" jest to, że nigdzie nie jest wystarczająco nieźle zaznaczone, że to tom pierwszy większej serii!Czekam na następny tom z niecierpliwością!
Otrzymujemy opowieść historyczną, z mową stylizowanym na siedemnastowieczny. Twórca wysilił się nawet, by - podobnie jak Sienkiewicz - włączać do wypowiedzi bohaterów liczne wtręty łacińskie. Jednym słowem uczta dla fanów historii. Piekara stara się nam przybliżyć życie codzienne tamtych czasów, odtwarza realia i mentalność szlachty. Nie zapomina o przywarach braci Polaków. Trunki będą się lały szeroką rzeką. Dzięki licznym dygresjom przypomniałam sobie, czym był sarmatyzm, jak widzieli świat panowie. "Szubienicznik" pozostawia jednak pewien niedosyt. Dużo wątków zostało w nim rozpoczętych, lecz zakończenie nie daje rozwiązania ich wszystkich. Opowieść trzyma czytelnika w napięciu do ostatnich stron. Wprawdzie Piekara zastosował niezwykłą narrację, ponieważ większość wątków poznajemy w stylu tragedii greckich - z relacji uczestników, nie jesteśmy ich świadkami. Oddał w ten sposób hołd siedemnastowiecznemu gawędziarstwu. A ja czekam na następny tom.
„Szubienicznik” to barwna opowieść o Polsce z epoki Jana III Sobieskiego, lekko awanturnicza i wyjątkowo ciekawie napisana. Początkowo wymagała ode mnie skupienia i przestawienia się na staropolski mowa a także liczne wtrącenia łacińskie, jednak im dalej - tym było lepiej. Postacie wykreowane przez Jacka Piekarę są oryginalne i każda z nich stanowi indywidualność, mocno zarysowaną. To studium życia szlachty z końca XVII wieku, ukazująca jej różnorakie twarze, metody zachowania, czy wizje postrzegania świata. Powszechna megalomania, awanturniczy i hulaszczy tryb życia nie są obce polskim szlachcicom. Piekara prezentuje to z przymrużeniem oka i lekką ironią. Specyficzny mowa i barwne opisy sytuacyjne sprawiają, że mamy wrażenie jakbyśmy sami przenieśli się w okresie i uczestniczyli w rozmowach imć panów. Akcja początkowo snująca się spokojnie z czasem nabiera tempa i wigoru, aż żal kiedy opowieść się kończy. A że oznakowana jest jako „tom 1”, pozostaje nam cierpliwie czekać na jej kontynuację.