Czytaj więcej:
Sztuka życia według stoików okładka

Średnia Ocena:Sztuka życia według stoików

Jak nie zagubić się we współczesnym, chaotycznym i pełnym pokus świecie? Jak w pełni efektywnie wykorzystać swe życie? Jak nie marnować czasu, nie dać się zaskoczyć nieszczęściu czy uniezależnić nasze samopoczucie od tego, na co i tak nie mamy wpływu? Odpowiedzi na te i podobne zapytania znajdziemy w „Sztuce życia według stoików” Piotra Stankiewicza. Za jej pośrednictwem twórca dostarcza czytelnikowi szereg wypracowanych przez Senekę, Epikteta a także Marka Aureliusza recept, które pomogą nauczyć się „sztuki dobrego życia” i wskażą jak zostać nowoczesnymi stoikami. Dzięki zestawieniu starożytnych cytatów ze współczesnymi realiami, licznym przykładom wziętym z życia i położeniu nacisku na praktyczny aspekt stoicyzmu, niniejsza książka ebook jest nie tylko ciekawą lekcją dotyczącą tej szkoły filozofii, lecz również podręcznikiem konkretnego, realnego sposobu myślenia.

Szczegóły
Tytuł Sztuka życia według stoików
Autor: Stankiewicz Piotr
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo W.A.B.
Rok wydania:

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Sztuka życia według stoików pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Sztuka życia według stoików Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Sztuka życia według stoików PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • anna

  Znakomira ksiazka napisana bardzo przystepnym jezykiem, pelna cytatow. Jest to podrecznik o nazwie "nauka szczesliwego zyciz". Ksiazka naprowadza czytelnika na droge zycia z rezewa, kiedy wylaczyc emocje, kiedy nabrac dystansu, etc. Wazna ksiazka dla tych, ktorzy chcieliby sie przekonac, ze nasz rozum jest mimo wszystko najwazniejszy w zyciu. Polecam, ponieważ na okresie jest ten dialog z samym soba. Jak zwykle dostawa szbka.

 • Leon Kozera

  Czy filozofia może się nam przydać? Czy warto poznać bliżej zasady stosowane przez Senekę czy marka Aureliusza? Co mogą nam powiedzieć o teraźniejszości? Stankiewicz udowadnia, że warto sięgnąć do ich myśli nawet teraz. Daje nam do ręki narzędzie mogące z powodzeniem ułatwić nam codzienne życie. Książka ebook dla wszystkich, nie ograniczona do takich filozoficznych nałogowców jak ja. Powiedziałbym, że wprost praktyczna. Szczególnie zalecam wszystkim osobom o zbyt bujnej fantazji przedstawiającej przeważnie negatywne scenariusze wydarzeń. Tutorial szczęśliwego życia. Im wcześniej sięgniesz, tym lepiej dla ciebie

 • hej

  Brawurowe uwspólcześnione poruszanie tematu filozofii

 • Bożenna Urbańczyk-Koprowska

  dla zainteresowanych filozofią stoicką przystępna interpretacja zasad i porad prowadzących do szczęśliwego życia

 • Maja Żak

  Świetna, przepełniona mądrością książka. Jej przeczytanie bardzo dużo mi dało, jakkolwiek banalnie to brzmi. Odkryłam tu dużo prawd dla siebie, pozornie prostych, lecz jakże odkrywczych i przynoszących wewnętrzny spokój ducha i komfort psychiczny. Bardzo wszystkim polecam, przydaje się w życiu.

 • Oskar Janicki

  Trudno momentami nie czuć się zagubionym w obecnie pędzącym z taką prędkością świeci, można poczuć się zagubionym i zdezorientowanym. Warto jednak przystanąć na chwilę i zapoznać się z mądrością starożytnych już myślicieli, ponieważ chociaż świat się zmienia, to ludzka natura pozostaje stale taka sama, a Ci filozofowie poznali się na niej bardzo nieźle i potrafili udzielić cennych porad życia i nie tylko.

 • Jarosław Boczarski

  Jeśli poszukujesz natchnienia i tropów, które skierują Cię do zastanowienia się ponad życiem, jego sensem, opanowaniem strachu przed śmiercią czy metodą ponad życiem pełnią życia - to jest ta książka. Oczywiście przedstawia stoicyzm, lecz w spósób współczesny, pragmatyczny i praktyczny, bez wydumanego filozofowania. Piekielnie spójna, klarowna i mocna książka. Odziera zasłony rzeczywistości do żywego i poddaje odpowiedzi na najistotniejsze zapytanie - jak nieźle przyżyć życie.

 • PoonAva

  Bardzo dużo cennych rad dotyczących różnorakich aspektów życia. To jedna z takich ebooków do których można wracać w każdej sytuacji w jakiej się akurat znaleźliśmy. Pomaga porządkować i zrozumieć otaczający nas świat, nie zawsze przecież prosty. Dla mnie bardzo kluczowa i pomocna pozycja.

 • flateryk

  Książka ebook świetna. Filozoficzna, lecz prosta. Bardzo nieźle omawiająca zasadu stoicyzmu, przy tym inteligentny tutorial dobrego życia :-)

 • drukarz10

  Warto przeczytać-można lepiej się w życiu znaleźć.wszystkim polecam..:)

 • klapklap

  Po przeczytaniu książki w okresie wypoczynku wakacyjnego: zdecydowanie zalecam jako świetne wprowadzenie do filozofii stoicyzmu. Książka ebook zawiera teksty oryginalne a następnie obszerne i nieźle zobrazowane przykładami opisy. Czytałam wszystkie opracowania "stoickim" na polskim rynku książkowym i ta wg mnie jest najciekawsza. Warto kupić dla siebie albo na upominek dla podlamanego przyjaciela

 • martscapes

  Ze wszech miar mądra książka. Fantastyczne i błyskotliwe przedstawienie Stoicyzmu. To z pewnością pozycja, na którą filozofujący mogli czekać całe życie. Mam nadzieję, że to niezwykłe dzieło doczeka się wydań zagranicznych, ponieważ z pewnością na nie zasługuje.

 • Mroowa

  Fantastyczna książka! Bardzo fajna szczególnie dla osób zainteresowanych filozofią, lub dla samych wykładowców tego przedmiotu. Ja książkę kupiłem znajomemu, który od zawsze był takim stoikiem i filozofem. Książka ebook bardzo mu się spodobała. Jak nauczyć się sztuki dobrego życia? Na pewno książka ebook w tym mocno pomoże.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!