Czytaj więcej:
Szatańskie wersety okładka

Średnia Ocena:Szatańskie wersety

Samolot Bostan, lot AI-420 z Bombaju do Londynu, zostaje porwany przez terrorystów i wysadzony w powietrze ponad kanałem La Manche. Z katastrofy cudem uchodzą dwaj indyjscy aktorzy. To miękkie lądowanie przyniesie jednak pewne nieoczekiwane konsekwencje..."Szatańskie wersety" to jedna z najgłośniejszych i najbardziej kontrowersyjnych powieści XX wieku, przez jednych uważana za bluźnierstwo, przez drugich zaś za arcydzieło literatury współczesnej. Przeplatają się tu liczne historie między teraźniejszością a przeszłością, pomiędzy światem rzeczywistym a światem marzeń sennych, pomiędzy wschodem i zachodem, pomiędzy dobrem a złem. Wszystkie one składają się na monumentalny pean na cześć wielokulturowości a także swobodnego mieszania się idei i ras ludzkich.Autor inspirował się historią powstania islamu. Fikcyjny Prorok ukazany jako człowiek z krwi i kości wywołał w muzułmańskim świecie falę protestów. Wynikiem było ogłoszenie przez ajatollaha Chomejniego fatwy równoznacznej ze skazaniem autora na śmierć. Był rok 1989, dla autora początek potyczki o życie i wolność słowa."Szatańskie wersety" to jedno z najistotniejszych dzieł naszych czasów. To pełna literackich aluzji, misternie zbudowana opowieść o tym, "w jaki sposób nowe wkracza do świata".

Szczegóły
Tytuł Szatańskie wersety
Autor: Rushdie Salman
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Dom Wydawniczy Rebis
Rok wydania: 2013

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Szatańskie wersety pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Szatańskie wersety Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Szatańskie wersety PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • Leszek Skorupa

  O gustach się nie dyskutuje. Nie będę więc pisać moich wrażeń. Wiem tylko tyle, że nie zalecam ponieważ to strata czasu.

 • Anonim

  Bardzo ładne wydanie. Na temat treści się nie wypowiem, gdyż muszę jeszcze ją przetrawić i przemyśleć.

 • zdzislaw2

  Jeśli pragniesz wiedzieć dlaczego twórca został skazany przez ajatollaha Iranu na kare śmierdci/chwała Bogu zaocznie/ koniecznie przeczytaj

 • Ireneusz Bytomski

  Czytałem, czytałem.... i nie wiem jaki środek zażyć, aby coś zobaczyć by o zrozumieniu nie wspominać.

 • Anna Domańska

  Książka ebook która obrosła już legendą, o mało której książce pdf można również powiedzieć że jest tak kontrowersyjna co ta. Dlatego również pomiędzy innymi chciałam ją przeczytać, zbierałam się dość długo, ponieważ jej objętość jest dosyć imponująca. Szatańskie wersety to nie jest prosta książka, ale warto poświęcić jej trochę uwagi. Jest to bowiem jedna z tych pozycji których lektura daje szerszą perspektywę na kwestie niezła i zła. Książka, o której śmiało można powiedzieć że jej treść jest ponadczasowa. Wyjątkowa jest jej wielowarstwowość, pozwala więcej zrozumieć i uświadomić sobie, pod wieloma względami jest też odkrywcza.

 • zielono_mi

  To prawdopodobnie jedna z najlepszych ebooków jakie miałem okazję czytać w ostatnim czasie. Tak złożonej powieści dano nie miałem w ręce. Wielość wątków i ich prowadzenie jest niesamowita, a wszystko połączone jest w niesamowitą całość. Szczerze zalecam ponieważ tak książka ebook was zaskoczy.

 • Janek_Grzegorz

  Wokół książki było tyle kontrowersji, które sprawiły, że nieustanna się bestsellerem. Dla mnie ta książka ebook nie jest wcale wysoce kontrowersyjna. Jest to genialna lektura pokazująca jak świat się zmienia i jak tych zmian nie jesteśmy w stanie zatrzymać. Zalecam jeśli ktoś lubi wyrabiać sobie swoje zdanie na różnorakie tematy dotyczące współczesnego świata.

 • Maciej Miecznikowski

  Szatańskie wersety to niebezpiecznie wciągająca ksiażka. Trudno sie od niej oderwać. Aby lepiej ją zrozumieć trzeba choć trochę poznać kulture Indii i dowiedzieć się dlaczego twórca został skazany za tą opowieść na śmierć. Książka ebook jest wielopoziomowa i bardzo ciekawa!

 • Lola21

  Podobno twórca dostał wyrok śmierci w państwach islamskich za tę książkę. Je niedawno kupiłam, i jestem mniej więcej w połowie lektury. Podoba mi się chociaż nie do końca jeszcze rozumiem o co tyle krzyku. Prawdopodobnie po prostu muzułmanom nie podoba się gdy ktokolwiek o nich pisze.

 • agnieszka szumska

  jak na razie dotrwalam do setnej strony i ksiazke odlozylam na bok. ciezko sie ja czyta. Jesli ktos nie za bardzo lubi hinduskie filmy a także to ta ksiazka nie jest dla niego. Mialam wrazenie, ze ogladam jakis bolowoodzki film, gdzie dziewczyny i mezczyzni ciagle tancza i spiewaja.... jednym slowem okropnosc. Mysle, ze za jakis czas worce do tej ksiazki by ja skonczyc- taki juz moj charakter, lecz nie mam niezłych przeczuc co do mojej koncowej opini na temat tej powieci.

 • Laura

  Kiedy usłyszałam, że to jedna z najbardziej kontrowersyjnych ebooków XXI wieku wiedziałam ,że muszę ja przeczytać! Interesuje mnie islam, kultura i religia z tym większą przyjemnością sięgnęłam po tę pozycję... Książka ebook robi wrażenie, zdecydowanie! Książka ebook dała mi dużo do myślenia i ''kazała'' zweryfikować dużo pogladów. Polecam!

 • Ekspert Empiku

  Głośna i kontrowersyjna książka, zakazana w wielu krajach. Autorowi, po ogłoszeniu fatwy przez ajatollaha Chomeiniego, stale grozi śmierć z rąk muzułmańskich fanatyków. A to jeszcze bardziej zainspirowało mnie do przeczytania "Szatańskich wersetów". Niesamowicie napisana opowieść o wielokulturowości, próbie odnalezienia się w różnicach religijnych, obyczajowych i kulturowych. To pozycja o różnorodności. Przeplatają się w niej teraźniejszość z iście baśniowym światem. Nie należy do łatwych i wymaga od czytelnika pełnego skupienia. Jednak warto poświęcić jej ten cenny czas, ponieważ z pewnością nie zawiedzie. Godna polecenia.Magdalena Subocz, Empik Goleniów

 • Ekspert Empiku

  "Szatańskie wersety" to jedna z najbardziej kontrowersyjnych powieści XX wieku. Entuzjaści widzą w niej arcydzieło, wrogowie - bluźnierstwo. Na Salmanie Rushdiem od 24. lat ciąży fatwa, w której ajatollah Chomeini skazał pisarza na śmierć za obrazę islamu. Krytyka islamu nie jest w niej jednak najważniejsza. "Szatańskie wersety" są wspaniałą, wielowątkową opowieścią o multikulturowym świecie, w którym wyobraźnia przenika do realności, a przeszłość do teraźniejszości. Książki, z uwagi na mnogość symboli islamu, nie czyta się łatwo, lecz odkąd zanurzyłam się w jej magicznym świecie, chcę do niej wracać.Aleksandra Glinka, Empik Stare Miasto

 • smag

  Głośna i kontrowersyjna książka, zakazana w wielu krajach. Autorowi groziła kara śmierci. A to jeszcze bardziej zaintrygowało mnie do jej przeczytania. I choć według niektórych jest ona o życiu w krajach islamskich, dla mnie jednak jest ona o wielokulturowości, próbie odnalezienia się w różnicach religijnych, obyczajowych i kulturowych. To pozycja o różnorodności. Przeplatają się w niej teraźniejszość z iście baśniowym światem. Nie należy do łatwych i wymaga od czytelnika pełnego skupienia. Jednak warto poświęcić jej ten cenny czas, ponieważ z pewnością nie zawiedzie. Godna polecenia.

 • Scorpionica

  Niełatwa dlatego, że twórca zmierzył się z tabu. Wkroczył na święty teren islamu, łamiąc wszelkie nakazy, przedstawił inną wizję świata cywilizacji Wschodniej i Zachodniej. Niełatwa też dlatego, że trudno połapać się we wszystkich historiach zawartych w książce, historiach, które można porównać do rosyjskiej matrioszki, jedna zawiera w sobie mniejszą, ta z kolei jeszcze mniejszą, a ta następną. „Szatańskie wersety” to książka ebook przez jednych uważana za arcydzieło, przez innych za obrazę narodu i religii. Dla mnie jest to wyjątkowa opowieść ukazująca różnice kulturowe, balansująca pomiędzy prawdą a kłamstwem i odkrywająca nowe treści za każdą kolejną lekturą.

 • kasandra_85

  Dżibril Farista, indyjski aktor a także Saladyn Camca,naśladujący różnorakie głosy, to główni bohaterowie. Ta dwójka spotyka się w samolocie.Jednak w okresie lotu dochodzi do ataku terrorystów i maszyna spada ponad kanałem La Manche. Wszyscy giną, lecz ta dwójka dziwacznym metodą uchodzi z życiem. Jeden z nich przeistacza się a anioła, drugi w diabła, co okaże się być dopiero początkiem opowieści.. Powyższa lektura jest niełatwa i skomplikowana, zwłaszcza jeżeli nie znamy nieźle kultury Wschodu. Dużo tu symboliki, metafor, ukrytych motywów, odnośników do różnorakich kwestii a także połączenia świata realnego i fantastyki. Wielopłaszczyznowa i mająca niejedno dno pozycja, która zainteresuje fanów oryginalnych, dzielnych ebooków i słynnych motywów ukazanych w trudny sposób. Choć treść jest nierówna, raz wciąga, raz odrzuca, czytanie „idzie” dość opornie, lecz warto dotrwać do końca lektury. Plusem jest szczypta realizmu magicznego, groteski, magii.Klimat iście baśniowy,nierealny. Warto przeczytać.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!