Czytaj więcej:
Stulecie chirurgów okładka

Średnia Ocena:Stulecie chirurgów

Nowe wydanie wyjątkowej opowieści o początkach i dziejach chirurgii.[...] Książka ebook brutalnie pokazuje, jakim macaniem w ciemności była chirurgia jeszcze w XIX wieku. Narzędzia, z którymi ma do czynienia narrator, ów żądny wiedzy chirurg z nowego świata, to nóż rzeźnicki, piła, żelazo. Opowiada, jak prowincjonalny lekarz z Kentucky, który ulega błaganiom umierającej pacjentki, wycina jej na żywo olbrzymią torbiel. Mężna dziewczyna wyje psalmy, pod oknem gromadzi się tłum, który grozi »mordercy« pętlą. Pacjentka przeżywa zabieg, co pozwala także przeżyć chirurgowi. Lekarz ten jednak wkrótce umiera, ponieważ nie odnalazł się podobny do niego ryzykant, który wyciąłby mu wyrostek. [...] Twórca omawia eksperymenty z narkozą. Jeden z jej pionierów, który wykorzystuje do znieczulania gaz rozweselający, nie wytrzymuje kpin środowiska, popełnia samobójstwo. Opowiadanie kończy się spotkaniem z Louisem Rehnem, chirurgiem z Frankfurtu. W 1896 r. zszywa on serce zranionego chłopca, chociaż znakomitości wiedeńskie oświadczyły niedawno, że chirurg, który by kiedyś tego próbował, »na zawsze straci szacunek kolegów«. Rehn z lękiem odsłania ów święty organ i widzi, że nie reaguje on gniewem.

Szczegóły
Tytuł Stulecie chirurgów
Autor: Thorwald Jurgen
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Społeczny Instytut Wydawniczy Znak
Rok wydania: 1996

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Stulecie chirurgów pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Stulecie chirurgów Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Stulecie chirurgów PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • Bogumiła Bąk

  Czas spędzony z ta pozycją był dla mnie bardzo cenny. Jak duże znaczenie miało odkrycie narkozy, pierwsze śmiałe operacje chirurgiczne? Jestem szczęśliwa, ze narodziłam się w kolejnym stuleciu i medycyna może korzystać z tych milowych kroków bez bólu.

 • Klaudiak

  Idealnie napisana książka, którą pochłania się na wdechu. Zalecam nie tylko osobom związanym z medycyną.

 • Natalia Jasińska

  Każdy z nas kto jest fanem chirurgii na pewno będzie zachwycony tą książką. Jej tematyką są właśnie losy chirurgii. Ja podchodziałam do książki sceptycznie, bo nie nie jestem olbrzymią wielbicielką medycyny. Jednakże sposób w jaki tutaj została ukazana powalił mnie na kolana. Ani przez chwilę się nie nudziłam. Czasami przeszywał mnie dreszczyk emocji, opisy były bardzo naturalistyczne i szokujące, lecz tak to właśnie było w średniowieczu. Całość napisała lekkim i przystępnym językiem, aż chce się czytać. Zalecam gorąco, na pewno się nie zawiedziecie.

 • kaaasiaa

  Książka ebook jest przerażająco dokładna w własnych opisach, lecz przez to również rewelacyjna. Czytałam z zapartym tchem i moment i nie mogłam uwierzyć jak kiedyś wyglądała operacja. Zalecam każdemu, kto interesuje się historią, lecz również medycyną .

 • kamila wiznerowicz

  Stuleciem chirurgów obdarowałam już większość znajomych. Historia medycyny jest fascynująca. Myślę, że dużo osób nie sięga do tej książki, ponieważ normalnie o niej nie słyszały. A warto. Ze zwykłej ludzkiej ciekawości. Ponieważ jak odkryto rękawiczki jednorazowe? Wszyscy używają, a czy ktoś się zastanowił? Ha, i o tym właśnie jest ta mądra książka!

 • Joanna Janicka

  Książka ebook estetycznie wydana, pomimo ilości stron dosyć lekka. Interesująca pozycja nie tylko dla osób ciekawych się medycyną. Napisana w interesujący sposób, mową przystępnym dla każdego.Przede wszystkim pozwala zobaczyć jak wielki był rozwój sztuki chirurgicznej w okresie zaledwie stu lat.

 • easyman1988

  sobu ktore interesuja sie medycyna zeszlych czasow, stanowczo obowiazkowa lektura ! ksiazka jest dluga niekiedy ciezko jest przebrnac przez niektore tematy,ale ze strony na strone wciaga jeszcze bardziej. z jednej strony szokuje z drugiej wzbudza zainteresowanie. Obowiazkowa lektura dla milosnikow medycyny!

 • Lómelindë

  Twórca w bardzo interesujący sposób przedstawia przemiany jakim ulegały nie tylko sposoby operacji czy badań, lecz także jak zmieniała się mentalność ludzi a także ich podejście do medycyny. Sposób pisania, a także opisane w mistrzowski sposób wydarzenia w przełomowym dla chirurgii stuleciu wręcz nie pozwalają oderwać się od tej lektury. Książka ebook ta uświadamia jak duży postęp w medycynie dokonał się od czasu wynalezienia narkozy. Gorąco zalecam wszystkim, gdyż czytanie tej książki, prócz znacznej dawki wiedzy, to prawdziwa przyjemność.

 • Steffek

  Stulecie chirurgów to książką warta przeczytania! Doskonała dla wielbicieli medycyny i nie tylko! Gorąco zalecam :)

 • Ginger

  Zalecam książkę wszystkim. Nie tylko zainteresowanym medycyną, nie tylko zainteresowanym historią, lecz wszystkim, którzy mają ciało i kiedykolwiek byli u lekarza. Nieprawdopodobne jest jak przemieniła się medycyna w ciągu stu lat. W "Stuleciu chirurgów" znajdziecie fascynujące historie osób, które pchnęły medycynę na nowe tory i często sami przypłacili to zdrowiem, życiem, reputacją. Prawdzie opowieści o lekarzach-herosach i o pacjentach, którzy mieli odwagę oddać się w ich ręce. Ile trzeba mieć determinacji (albo jaki odczuwać ból), aby pozwolić na otworzenie własnego żołądka w czasach, kiedy jeszcze nikomu wcześnie nie udało się czegoś takiego przeżyć. W jaką cierpienie może popaść lekarz, który (w czasach, kiedy nie odkryto jeszcze bakterii) dowiaduje się, że on sam "zabijał" pacjentów nie myjąc rąk ? Duże nazwiska, wyjątkowe historie. Polecam.

 • Aleksandra Pawlicka

  chorowałam na te pozycję od 2 roku studiów(czyli ładne pare lat) wydanie cudowne, jest perełką mojej okazałaej biblioteki. Fajny pomysł na upominek dla ludzi zainteresowanych medycyną.

 • ewelina2523

  wow, wow, wow! co za książka! przerażające jak kiedyś leczyło się ludzi, aż nie chce się odrywać od tej książki...

 • Martyna Kowalczyk

  Niezła książka ebook na upominek dla przyszłego lekarza :)

 • tutejszaidiotka

  Cofnijmy się do XIX wieku - ówcześni doktorzy i cyrulicy stawiają dużo milowych kroków w dziedzinie chirurgii. „Stulecie chirurgów” przenosi czytelnika do problematyki tamtych czasów, pokazując nie tylko kłopoty natury czysto medycznej, lecz także przekazuje całą moc uniwersalnych prawd moralnych. Dzięki przystępnej formie to pozycja nie tylko dla młodego adepta sztuki lekarskiej, który zainspirowany dokonaniami profesora Rafała Józefa Czerwiakowskiego (albo po obejrzeniu paru sezonów „Chirurgów”) pragnie w przyszłości używać skalpela by pomagać ludziom. To książka ebook dla każdego, kto interesuje się historią, medycyną, a także lubi rozmyślać ponad względnością czasu. Czytelnik dzięki „Stuleciu chirurgów” zda sobie sprawę, że tylko przez jeden wiek – pstryknięcie palcami w obliczu ogromu historii świata – tak dużo się wydarzyło, powstała i rozwinęła się ta kluczowa dziedzina medycyny. I niech rozwija się nadal!

 • beatka

  Idealna książka ebook o niełatwych początkach chirurgii i anestezji. Zdecydowanie zalecam tym, który choć trochę interesują się taką tematyką.

 • vitrin

  Książka ebook o tym, jak rozwijała się chirurgia na przestrzeni ostatnich stu lat. Momentami naprawdę zadziwiająca, a nawet dość przerażająca, lecz jednak stanowi interesujący zapis historii tej jakże ważnej gałęzi medycyny. Doktorem nie jestem, a jednak książka ebook była dla mnie dość prosta w odbiorze i wyjątkowo interesująca.

 • Rawlicati

  Twórca ukazuje jak chirurgia przemieniła się w ciągu 100 lat - lata świetlne. Książka ebook jest bardzo fajnie napisana, wszystko jest jasno określone, daje to całkowity obraz sytuacji. Niektóre opisy są dość bezpośrednie i mocno oddziałujące na wyobraźnię, myślę jednak, że warto po nią sięgnąć, głównie ze względu na oryginalną tematykę.

 • monika rejchel

  Jest to książka, której się nie czyta a pożera wzrokiem. Jeżeli jesteś osobą, która fascynuje się historią i odkryciami medycyny to ta książka ebook jest dla Ciebie. Nie musisz pracować w zawodzie medycznym, aby rozumieć o czym twórca pisze. To nie jest sucha opowiadanie o tym jak np. człowiek wpadł na pomysł, że istnieje coś takiego jak bakterie. Jest to opowiadanie także o rozterkach i problemach ludzi, którzy pchnęli medycynę na przód.

 • Nicerflex

  Ostatnio przeczytałem ksiażkę która dotyczyła metod leczenia jakimi posługiwano się w XVII wieku. Na tyle mnie to zainteresowało, że postanowiłem dalej zgłębiać podobną tematykę. Stulecie chirurgów porusza dużo ciekawych tematów, ale również niekiedy i szokujących. Polecam, wyjątkowa kopalnia wiedzy na temat wszystkiego co wiążemy z chirurgią.

 • k-julia

  Fantastyczna książka. Nie tylko dla lekarzy. Zalecam gorąco.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!