Czytaj więcej:
Strzeżcie się niezwykłych kobiet okładka

Średnia Ocena:Strzeżcie się niezwykłych kobiet

Pięć przyjaciółek o różnorakich osobowościach i poglądach na politykę, religię, miłość i rodzinę. Mimo różnic łączy je więź, która przetrwała wzloty i upadki. Poznały się na Akademii Sztuk Pięknych, kiedy miały po dwadzieścia lat, po studiach każda zamieszkała w innym miejscu, a teraz znów się spotykają. Czy stawią czoło niedopowiedzeniom i skrywanym sekretom, które nagromadziły się pomiędzy nimi przez lata? Czy przyjaźń wytrzyma kolejną próbę? To dojrzała, naładowana emocjami opowiadanie o przyjaźni.

Szczegóły
Tytuł Strzeżcie się niezwykłych kobiet
Autor: Delannoy Claire
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Czarna Owca
Rok wydania: 2016

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Strzeżcie się niezwykłych kobiet pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Strzeżcie się niezwykłych kobiet Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Strzeżcie się niezwykłych kobiet PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • Marta Parol

  Jedna z najgorszych ebooków jakie w życiu przeczytałam: chaotyczna, o wszystkim i o niczym. Zdecydowanie nie polecam, szkoda czasu!

 • PannaKac

  Na początku – narracja. Brak tu idealnie słynnych z powieści dialogów, brak modnego narratora pierwszoosobowego. Wszystkie treści przekazane są w mowie zależnej, przenikającej przez myśli bohaterek, wdzierającej się do najbardziej skrywanych przez nich części. Przyznaję, że taki układ tworzy trochę chaosu, zwłaszcza, że każda cząstka skupia się na innej bohaterce, a autorka eksperymentowała także z układem czasu zdarzeń, z retrospekcjami. Brak bezpiecznego, ułożonego przedstawiania poszczególnych bohaterów, więc role niektórych trzeba zgadywać po tropach znajdujących się w tekście, szukać ich pomiędzy zdaniami. Czy jest to jednak wyraźny minus powieści? Byłby to problem, gdyby książka ebook liczyła więcej stron. Jej objętość jest jednak optymalna – to dość, by zawrzeć wszystko, co należało przekazać, lecz nie przytłoczyć odbiorcy nadmiarem informacji, nie przedłużyć treści na siłę. Dość, by zostawić nieco tajemnicy. Jaka jest to historia? Bolesna, smutna i szczęśliwa ni mniej, ni więcej jak samo życie. To opowiadanie o tym, jak w rzeczywistości wyglądają przyjaźnie. Brak tu doskonałej wizji, regularnych spotkań, dzielenia się wszystkimi sekretami i lojalności za wszelką cenę. Brak tu czystej sympatii, brak również natychmiastowego wybaczania sobie kłótni. Przyjaźń pięciu dziewczyn jest silna i niezwykła właśnie przez to, że jest najbardziej daleka od ideału, jak to tylko możliwe. Z biegiem lat wszystkie doceniają własną znajomość jeszcze bardziej, potrafią z niej czerpać. Pomimo odrobiny chaosu – albo właśnie dzięki niej – sylwetki wszystkich bohaterek z każdym elementem są coraz bardziej wyraziste. Cenne jest to, że nie poznajemy ich za sprawą wszechwiedzącego narratora, lecz zdobywamy o nich info przez całą opowieść – na dodatek z różnorakich perspektyw. To, co dla jednych stanowi zalety, dla drugich jest wadą. To, co wydawało się oczywiste, przy zmianie punktu widzenia okazuje się kryć duże zaskoczenie. Oto najmocniejsza strona książki – portrety psychologiczne bohaterek, ich losy, niepowtarzalne, a jednocześnie takie, jakie możemy zaobserwować w ludziach wokół.Przez cały czas byłam zainteresowana zawartością. Ciekawiły mnie dzieje bohaterek, chciałam zrozumieć ich zachowania. Narracja poprowadzona jest w taki sposób, by powoli odkrywać przed czytelnikiem najistotniejsze fragmenty układanki. Nie od razu dowiadujemy się, jak kluczowe są spotkania, nie od razu rozumiemy, pomiędzy którymi przyjaciółkami są najtrudniejsze relacje. Ostatecznie historia zadziwia, a koncept jest wyjątkowo chwytliwy. Spędziłam z tą powieścią parę niezłych wieczorów. Jedynym minusem było to, że musiałam zatrzymywać się i zastanawiać, które z elementów odnoszą się do której kobiety. Było jednak warto poznać tę autorkę.Pełna opinia: http://pannakac-pisze.blogspot.com/2016/09/strzezcie-sie-niezwykych-kobiet-claire.html

 • patka

  Czasami lubię przeczytać coś innego, coś co chyba wykracza poza moją czytelniczą strefę komfortu - tak właśnie było w przypadku tej pozycji. Zaczynając od dość interesującego i odrobinę filozoficznego opisu, a kończąc na tym, że nigdzie nie mogłam znaleźć o tej książce pdf opinii (nawet na goodreads.com), co jest dla mnie dość częstą wytyczną sięgania po lektury. Mimo wszystkich tych aspektów, postanowiłam spróbować i bardzo się z tego powodu cieszę :)!Tym co najbardziej mi się podobało była intrygująca fabuła. Miałam z nią kilka problemów, jednak coś w tej historii wciąga i ma się ochotę poznać jej zakończenie. Autorka ciekawie zrównoważyła akcję pomiędzy bohaterkami, długość też okazała się odpowiednia - nie jest ani rozwleczona, nie czułam też, aby czegoś mi brakowało w rozwoju wydarzeń. Oczywiście momentami chciałam wiedzieć więcej, jednak uznaję to za części intrygującej wizji autorki.Interesujący w tej książce pdf jest sposób narracji - nie ma w niej klasycznych w polskich tłumaczeniach myślników, wypowiedzi bohaterów, czy dialogi nie są w żaden sposób oddzielone od zwyczajnej narracji. Jest to sposób dość chaotyczny, który sprawiał mi momentami trochę kłopotów - trudniej zorientować się w tym kto mówi. Jednak zabieg ten bardzo upłynnił całą historię a także nadał jej ciekawej różnorodności.Widocznym fragmentem tej pozycji jest jej "różnorodność". Wszystkie przyjaciółki bardzo się od siebie różnią - religią, upodobaniami, czy orientacją, w moim odczuciu Claire Dellanoy chciała być za bardzo postępowa. Nie chcę być tu źle zrozumiana, nie sądzę tego za wadę samą w sobie, jednak bardzo ostentacyjny sposób przekazu już tak. Dość nierzadko odnosiłam wrażenie jakby autorka tworzyła bohaterów tylko po to, aby włożyć im w usta jakieś bardzo filozoficzne, górnolotne a także ultra tolerancyjne (często kontrowersyjne - zdrady, aborcje, otwarte związki etc.) prawdy. Przez to nierzadko główny temat przyjaźni i relacji schodził na drugi plan."Strzeżcie się wyjątkowych kobiet" budzi we mnie mieszane uczucie, jednak mimo wszystko lektura ta okazała się bardzo ciekawym i pobudzającym do myślenia doświadczeniem. Nieźle jest czasami przeczytać coś z czym się w całości nie zgadzamy - funkcjonuje to odświeżająco. Jeśli ktoś lubi trochę inne pozycje, intrygujące, jednak takie do których trzeba podejść z dużą dozą tolerancji cudzej wizji świata to zalecam :DMój regał z książkamipatsy-books.blogspot.com

 • Zaczytany w Książkach

  Claire Delannoy jest redaktorką i pisarką. Opublikowała cztery powieści, z których pierwsza, La guerre, L'Amérique (Wojna, Ameryka), w 2003 roku otrzymała prestiżową Nagrodę Goncourtów za debiut.*Diane, Chris, Maria, Sofia i Nour poznały się na Akademii Sztuk Pięknych, gdy miały po dwadzieścia lat, później rozjechały się po świecie, lecz ich przyjaźń stale trwała. Gdy mąż Diane zmarł, postanowiły spotkać się i rozprawić z półprawdami, które pomiędzy nimi się nagromadziły.„Strzeżcie się wyjątkowych kobiet” to historia o trudnej przyjaźni, która trochę boli, lecz trwa już bardzo długo. To nie jest lekka książka, którą przeczyta się ot tak. Trzeba przy niej chwilę posiedzieć, czasem odłożyć i zastanowić się ponad czymś. Minusem dzieła jest lekki chaos, panujący w książce.Dzieło to porusza kilka kluczowych problemów, m.in. przemoc domową, aborcję a także zdradę.W tej książce pdf nie chodzi o to, że akcja ma pędzić na łeb na szyję. Nie ma strzelanin i rzeczy w tym stylu. Tu najważniejsi są bohaterowie, których portrety psychologiczne zostały bardzo szczegółowo stworzone a także emocje, których w tym krótkim utworze jest mnóstwo.Bohaterki tej książki są różnorakie i mają inne problemy. W tym przypadku przysłowie: przeciwieństwa się przyciągają jest trafne. Poznajemy biseksualną paryżankę Dianę, sławną malarkę Chris, rozsądną pani domu Marię, Sofię, która jest lesbijką wychowującą dzidziuś a także niezależną muzułmankę Nour.Podsumowując: książka ebook bardzo mi się spodobała, mimo iż spodziewałem się czegoś innego. Głównie ze względu na to, iż jest ona bardzo prawdziwa, do bólu emocjonalna i poruszająca. Nie jest ona dla wszystkich, dlatego zalecam ją przede wszystkim osobom, które lubią czytać utwory, w których kluczowe są postaci, a nie fabuła i akcja.Za przekazanie egzemplarza do recenzji dziękuję wydawnictwu Czarna Owca.Tytuł: „Strzeżcie się wyjątkowych kobiet”Tytuł oryginału: „MEFIEZ-VOUS DES FEMMES EXCEPTIONNELLES”Autor: Claire DelannoyWydawnictwo: Czarna OwcaPrzełożyła: Ewa KaniowskaProjekt okładki: Izabella MarcinkowskaKorekta: Małgorzata Denys, Weronika Girys-CzagowiecWydanie: IOprawa: miękka (ze skrzydełkami)Liczba stron: 255Data wydania: 06.07.2016ISBN: 978-83-8015-282-3** Źródło – skrzydło książki.

 • Aleksandra Pikos

  Ile może przetrwać kobieca przyjaźń? Co musi się wydarzyć, żeby zamierzchłe przyjaciółki znów się spotkały? Dziś chciałabym Wam opowiedzieć o książce pdf o paru wyjątkowych kobietach, których przyjaźń połączyła na lata, nie zmieniły tego rozjazdy w różnorakie zakątki świata, ani sytuacje, które je spotkały. Jest to opowieść Claire Delannoy „Strzeżcie się wyjątkowych kobiet”.Autorka wyżej wymienionej powieści jest zarówno redaktorką, jak i pisarką. Za własną pierwszą opowieść „Wojna, Ameryka” otrzymała prestiżową Nagrodę Goncourtów za debiut. „Strzeżcie się wyjątkowych kobiet” przyciąga nas niezwykłą okładką, która zachęca nas do sięgnięcia po to co jest w środku. Diane, Chris, Maria, Sofia i Nour poznały się przed lat na Akademii Sztuk Cudownych mając zaledwie po dwadzieścia lat, potem każda z nich rozjechała się po świecie próbując własnego szczęścia. Każda z nich jest inna, lecz wbrew wszystkim różnicom ich wieloletnia przyjaźń. Kiedy jedną z nich spotyka życiowa dramat spotykają się ponownie, żeby zmierzyć się z półprawdami i zdradami, które stworzyły się przed laty.Kiedy do moich rąk trafiła książka ebook Claire Delannoy spodziewałam się czegoś zupełnie innego, myślałam, że będzie to lekka i przyjemna w odbiorze książka ebook o kobiecej przyjaźni. Nie przyszło mi do głowy, że będę się tak bardzo mylić, bowiem „Strzeżcie się wyjątkowych kobiet” to książka ebook pełna zawiłości, prosto zgubić się w opisanych wątkach, ponieważ choć są uporządkowane miesiącami to jednak dużo w nich flashbacków. „Strzeżcie się wyjątkowych kobiet” to książka, której należy poświęcić nieco czasu, żeby zgłębić jej treść i zrozumieć. Nie można przeczytać jej na szybko. Z powieści Claire Delannnoy możemy dużo wnieść do własnego życia, gdyż w powieści widzimy jak nierzadko tworzenie własnej wizji wydarzeń powoduje różnice i paradoksy. To opowieść dla wymagających, nie mniej jednak warto po nią sięgnąć, gdyż „życie” bohaterek może nas dużo nauczyć.Za możliwość przeczytania dziękuję Wydawnictwu Czarna Owca

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!