Czytaj więcej:
Strażnik skarbu okładka

Średnia Ocena:Strażnik skarbu

Rok 1888. Kalisz. Miastem wstrząsają wiadomości o nagłych zgonach. W okrutny sposób giną też dwaj mnisi.Dochodzenie prowadzi Walery Konstantyn Jezierski, agent do specjalnych poruczeń w stopniu radcy stanu. W śledztwie pomaga mu młody, zdolny lekarz i erudyta dr Jakub Zaif. Dr Zaif i agent Jezierski zostają zmuszeni do zmierzenia się z tajemnicami miasta. Czy uda się zapobiec dalszym zbrodniom i wykryć sprawcę makabrycznych czynów? Kim jest strażnik? Jakiej tajemnicy strzeże?Strażnik skarbu łączy zgrabną intrygę kryminalną z wątkami miłosnymi będąc jednocześnie idealnym przewodnikiem po XIX-wiecznym Kaliszu. Poznaj mroczne sekrety XIX - wiecznego Kalisza.

Szczegóły
Tytuł Strażnik skarbu
Autor: Ponomarenko Aneta
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Szara Godzina
Rok wydania: 2012

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Strażnik skarbu pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Strażnik skarbu Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Strażnik skarbu PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • ewaszek

  Aneta Ponomarenko, kaliszanka z urodzenia, zaprosiła czytelników do Kalisza końca XIX wieku, w którym trup ściele się gęsto, a zabójca zdaje się być nieuchwytny. "Strażnik skarbu" to kryminał historyczny. Na kartach książki zbrodnie „dzieją się” bowiem na tle historii miasta żyjącego pod zaborem rosyjskim. Postaci fikcyjne, do których należy detektyw/agent do specjalnych poruczeń w randze radcy stanu Walery Jezierski, przeplatają się z autentycznymi postaciami historycznymi kluczowymi dla grodu ponad Prosną (np. gubernator Daragan i jego córki). Akcja losy się niespiesznie, bo przenieśliśmy się w czasy dorożek, spacerów, stąd czas jakby wolniej płynie. Kolejne etapy śledztwa pozwalają poznawać elementy historii Kalisza, pomiędzy innymi kwestie wolnomularstwa w mieście i Wielkopolsce. Tych, którzy Kalisza nie znają, autorka zaprasza do śledzenia okrutnych zbrodni w stylu retro, choć i oni zainteresują się z pewnością historią daktyloskopii, czy pojawianiem się nowinek technicznych na ziemiach polskich. Poczynania duetu śledczego złożonego z agenta Jezierskiego (w połowie Polaka w połowie Rosjanina) i lekarza pochodzenia żydowskiego Jakuba Zaifa, wciągają czytelnika w opowiadaną historię. Obaj panowie idealnie się uzupełniają: jeden znając miasto na wylot, drugi poznając je w trakcie śledztwa. Obaj na karatach tego tomu przeżywają perypetie miłosne szczęśliwe i nieszczęśliwe. Dla kaliszan byłych i obecnych lektura obowiązkowa. Do następnego wydania dołożyłabym mapkę Kalisza końca XIX wieku, bo zamierzchłe nazwy ulic mają się nijak do współczesnych, co dezorientuje nawet obytego w Kaliszu czytelnika.

 • Piotrus

  Książka ebook to klasyka kryminału. Interesująco prowadząca akcja utrzymująca czytelnika w ciągłym napięciu. Przeplatana ciekawostkami z XIX wiecznego Kalisza. Niezła propozycja nie tylko dla fanów kryminału lecz również historii.

 • Lolko

  Bardzo fajnie się czyta. Autorka ma lekki styl, a jej mowa jest żywy nieomalże plastyczny. Skutkuje to tym, że opowieść pochłania się dość szybko. Bardzo spodobał mi się pomysł na fabułę. Po przeczytaniu tej powieści nabrałem ochoty, żeby odwiedzić to miasto :) Moja ocena tej książki to zasłużone 4/5. Pozdrawiam i życzę miłej lektury.

 • Alter

  Bardzo przyjemna opowieść na leniwe popołudnia na hamaku :) Autorka pisze z wyobraźnią i budzi w czytelniku chęć na więcej. Po przeczytaniu tej powieści na bank chętnie sięgnę po inne jej dzieła. Co do tej książki zalecam ją szczególnie wielbicielom niezłych kryminałów a także czytelnikom pochodzących z Kalisza. Pozdrawiam.

 • Brajan K

  Bardzo spodobał mi się pomysł na umiejscowienie akcji, dlatego po przeczytaniu opisu do książki sięgnąłem po ten tytuł. Nie żałuję własnej decyzji w ciemno, bo autorka w żaden sposób mnie nie zawiodła. Książka ebook jest zdecydowanie warta uwagi, dynamiczna, bogata w język, a co najistotniejsze idealnie się ją czyta. Polecam.

 • Pauliś

  "Strażnik skarbu" to książka, której miejsce akcji osadzone jest w Kaliszu, co tylko dodaje jej autentyczności, zwłaszcza tym, którzy znają uliczki, którymi przechadzał się Jezierski. Fabuła nie jest skomplikowana, bohaterowie są różnorodni, mniej i bardziej autentyczni, jednak warto zwrócić uwagę na tę książkę ze względu na wartość historyczną. Ponomarenko musiała bardzo nieźle przygotować się do stworzenia tła tej powieści.

 • Natala

  "Strażnik skarbu" jest niezwykłą ksiażką, dzięki której poznałam własne miasto na nowo i dowiedziałam się więcej o historii Kalisza. Mam nadzieję, że następna książka ebook pani Anety Ponomarenko ukaże się już niedługo i będzie też tak ciekawa. "Strażnika skarbu" polecem wszystkim, a w szczególności kaliszanom;)

 • aleksnadra

  "Strażnik skarbu" jest debiutem literackim Anety Ponomarenko, z urodzenia kaliszanki. Autorka zdobyła obszerną wiedzę na temat historii własnego miasta, odkrywa ją przed nami i mądrze wykorzystuje poznane fakty komponując interesujący i wciągający kryminał. Wplata w dialogi i akcję książki dużo autentycznych miejsc i postaci. Żeby nie spowalniać akcji pani Aneta posiłkuje się przypisami i tam umieszcza większość informacji. Jest to doskonały sposób dla tych, którzy pragną wiedzieć więcej. Inni mogą bez żadnych konsekwencji je ominąć.Dodatkowo bogate i plastyczne opisy pozwalają na łatwą wizualizację czytanych miejsc.Intryga kryminalna jest ciekawie zarysowana. Zagadkowy morderca, który najpierw pozoruje samobójstwa własnych ofiar a później z każdą kolejną zbrodnią staje się nieobliczalny a zabójstwa coraz bardziej makabryczne. Wydaje się drwić z wymiaru sprawiedliwości, umyka przed pościgiem. I co z tym wspólnego mają Masoni? Bardziej spodziewałabym się ich w światowych bestsellerach a nie w ma

 • Kącik z książką

  Strażnik skarbu jest niezłym czytadłem, które zapewni Wam dobrą rozrywkę, pod warunkiem że przymkniecie oko na zbędne opisy i raczej niską wiarygodność niektórych bohaterów. Pomijając te nietrafione fragmenty, akcja płynie wartko, a fabuła jest dopracowana w niemalże każdym szczególe. W własnej powieści Ponomarenko złożyła swoisty hołd miastu, w którym się narodziła i wychowała. Z pewnością zalecam ją wszystkim mieszkańcom Kalisza i okolic, którzy będą mogli znaleźć w książce pdf dużo anegdot i historii związanych z miastem.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!