Czytaj więcej:
Strażnicy Veridianu. Tom 1. Straż okładka

Średnia Ocena:Strażnicy Veridianu. Tom 1. Straż

Ethan miał zaledwie cztery lata, kiedy została zabita jego starsza siostra, Sera. Teraz, dwanaście lat później, Ethan prowadzi podwójne życie. Z jednej strony jest normalnym uczniem liceum w australijskim mieście Angel Falls. Z drugiej – wyjątkowo utalentowanym agentem organizacji nazywanej Strażą – strażnikiem czasu, którego misją jest chronienie historii. Nie wolno dopuścić, żeby samolubna, nieobliczalna potęga przemieniła bieg przeszłych wydarzeń, żeby w przyszłości ugruntować własną władzę. Tymczasem jednak Ethana spotyka zaszczyt, połączony z olbrzymią odpowiedzialnością: zadanie wyszkolenia nowej Strażniczki. Gdyby jeszcze nie była najmłodszą siostrą jego byłego najlepszego przyjaciela…Isabel niemal już zapomniała o chłopaku, w którym podkochiwała się jako dziecko. Nie widziała go od czasów, kiedy pokłócił się z jej bratem. Oczywiście o dziewczynę, piękną Rochelle, która wybrała Matta zamiast Ethana! Lecz to nie ma znaczenia – Ethan i tak nie zauważa istnienia Isabel… Aż do dnia, kiedy przypadkowe wydarzenie postawiło jej świat na głowie. Czy to początki choroby psychicznej, czy również naprawdę ma jakieś dziwne moce? I co ma znaczyć to, że Ethan niespodziewanie szuka jej towarzystwa?W pierwszym tomie trylogii Marianne Curley wraz z bohaterami wkraczamy do świata ukrytego wewnątrz naszego świata. Do rzeczywistości podróży w okresie i potyczki Porządku z Chaosem. Kto okaże się przyjacielem, a kto wrogiem? Co oznaczają słowa starożytnego proroctwa? Gdzie znajduje się starożytne miasto Veridian, kryjące tajemnice dawno zaginionej cywilizacji?Nagrody:An International Reading Association’s Young Adult Choice 2004A “Recommended Read” Red House Children’s Book Award 2003A “Recommended Read” in the WAYRBAWest Australian Young Reader’s Book Awards 2005

Szczegóły
Tytuł Strażnicy Veridianu. Tom 1. Straż
Autor: Curley Marianne
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Jaguar
Rok wydania:

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Strażnicy Veridianu. Tom 1. Straż pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Strażnicy Veridianu. Tom 1. Straż Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Strażnicy Veridianu. Tom 1. Straż PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • XYZ

  Łatwy język, mało opisów, żaden bohater się niczym nie wyróżnia. Doskonała dla osób, którym nie przeszkadza niespójna fabuła, niezdecydowanie autorki i niepotrzebne sceny.Zachowanie i mowa klasyczny dla naszych czasów w trakcie podróży kilkaset lat wstecz? Nie ma problemu. Śmierć jako jedyny, ostateczny i nieodwracalny sposób pozbycia się wroga? W porządku. No chyba, że jesteś główną bohaterką. W takim wypadku miłość twojego życia może trafić za tobą do magicznej krainy między życiem i śmiercią i ocalić cię od odejścia na wieki. W książce pdf możemy również znaleźć mnóstwo przeskakiwania od jednej przygody do drugiej (w zaledwie paru stronach) i wielu ''dojrzałych'' bohaterów zachowujących się jak dzieci z podstawówki. ,,Straż'' to jedna z najlepszych pozycji dla bardzo młodych osób, które uważają, że magia potrafi wytłumaczyć wszystko i w wypadku dowolnego problemu zawsze znajdzie się ktoś, u kogo niespodziewanie ujawni się moc niezbędna do jego rozwiązania, jak też dla tych, którzy mają kłopot z przeczytaniem innych, w miarę przeciętnych książek. Starczy tylko sięgnąć po ten tytuł a od razu wszystkie inne opcje wydadzą się wiele ciekawsze.

 • markietanka

  "Straż" to pierwszy tom trylogii "Strażnicy Veridianu" napisanej przez Marianne Curley. Cudowna okładka przyciąga wzrok, a logo Jaguara na okładce oznacza dla mnie świetną książkę."Straż" to barwnie odmalowana opowiadanie o odwiecznej potyczce niezła i zła. Jest wyjątkowo realna i prawdziwa, a sylwetki bohaterów budzą naszą sympatię. Atmosfera tajemniczości i wyjątkowy klimat powieści sprawiają, że czytelnik czuje się uczestnikiem wydarzeń. Niesamowite podróże w czasie, uczestnictwo w zdarzeniach historycznych, mnogość wydarzeń sprawiają, że nie sposób oderwać się od lektury.

 • Tasunka

  Nie jest to może dzieło na miarę Wojny i pokoju lecz czyta się tę książkę jak dobrą opowieść. Płynie się przez nią nie czując mijającego czasu. Ja skończyłam ją w jedną noc. I już nie mogę doczekać się kolejnej części. Ponieważ zakochałam się w bohaterach narysowanych przez Marianne Curley. Są ludzcy, nie papierowi. Zalecam tę książkę.

 • gburek

  Miła, lekka i przyjemna - tak w paru słowach mogę omówić tę książkę. Jednocześnie - jest w niej tyle zwrotów akcji, niespodziewanych przełomów i wydarzeń, że można dobrze się zmęczyć. Naprawdę nie wiem jak autorka zmieściła to wszystko na czterystu stronach. Dodatkowo: dobry język, bohaterowie w trójwymiarze - żaden nie jest płaski i nudny, interesująca historia. Lubię takie książki, książki w których coś się dzieje. I chociaż ta momentami jest bardzo, bardzo smutna - to naprawdę można się przy niej dobrze bawić. Czekam na więcej.

 • zojka

  W tłumie atakujących nas zewsząd ebooków wampirycznych, "Straż" zdecydowanie wyróżnia się na ich tle. Z prostego powodu, w niej wampirów nie znajdziecie. Za co ode mnie duży plus, ponieważ przecież nie tylko wampirami, półka fantasy i paranormal romance żyje. A ostatnio zaczęłam w to wątpić. Skoro nie wampiry to co? (Tak, dużo osób uważa, że fantasy to tylko wampiry) Tutaj zupełna odmiana, podróże w czasie, potyczka o zachowanie historii. Razem z głównymi bohaterami - Isabel i Ethanem, wędrujemy przez różnorakie epoki. Historia podana na tacy. Oczywiście, nie byłoby dobrego fantasy, gdyby zabrakło potyczki niezła ze złem. Zakon usiłuje ingerować w historię i przemieniać ją, Strażnicy mają za zadanie do tego nie dopuścić. Ode mnie następny plus za dwuosobową narrację dwóch głównych bohaterów, dzięki czemu poznajemy historię z dwóch stron. Książka ebook jest naprawdę warta przeczytania, ja nie żałuję ani sekundy poświęconej na kontakt ze Strażnikami Veridianu. Moja ocena to zdecydownie 10/10

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!