Czytaj więcej:
Strażak. Życie w ciągłej akcji okładka

Średnia Ocena:Strażak. Życie w ciągłej akcji

Bohaterowie codzienności, którzy narażają swoje życie, żeby uratować setki innych istnień. Ruszają do akcji, nie wiedząc, czy z niej wrócą. Podejmują szybkie decyzje w chwili zagrożenia. Praca strażaka to poświęcenie, które nie zna granic. Odgłos wyjącej syreny. Ogień, brud, duszący dym, sadza, krew, ulatniający się gaz, niezidentyfikowane substancje chemiczne, smród spalenizny, płacz, porozrzucane elementy pojazdów, fekalia, cierpienie, śmierć. Jeden duży bałagan. Obrazy, których nie da się prosto wymazać z pamięci. Praca strażaka to nie tylko potyczka z ogniem. To też pomiędzy innymi ratowanie życia ofiar wypadków drogowych czy zabezpieczanie terenu działań ratowniczych. W tym zawodzie najistotniejsza jest pasja. Bez niej nie uda się długo wytrzymać. Ponieważ to życie w ciągłej gotowości, w ciągłej akcji. To strażacy, pierwsi na miejscu zdarzenia, dają szansę na świeży początek tym, którzy tego potrzebują. Waldemar Pruss, strażak z kilkunastoletnim doświadczeniem, opowiada o własnej pasji i drodze, nierzadko ciężkiej i wyboistej. Prezentuje zaskakujące i nieznane do tej pory kulisy tej pracy. Oddaje najbardziej niebezpiecznie i zatrważające akcje, które wyznaczają rytm życia. Zadaje w końcu pytanie: Czy warto było zostać strażakiem?

Szczegóły
Tytuł Strażak. Życie w ciągłej akcji
Autor: Waldemar Pruss
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo MUZA S.A.
Rok wydania: 2022

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Strażak. Życie w ciągłej akcji pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Strażak. Życie w ciągłej akcji Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Strażak. Życie w ciągłej akcji PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

  • ksiazka_na_talerzu

    Waldemar Pruss - Strażak. Życie w ciągłej akcji Strażak to jeden z tych legendarnych zawodów, o których wykonywaniu dzieciaki marzą od lat: piękne, wielkie czerwone samochody, bohaterskie niesienie pomocy słabszym, potyczka z żywiołami, charakterystyczny ubiór... Jednym z takich marzycieli był twórca tej książki, lecz on z marzeń nie wyrósł. On je spełnił. Z uporem, konsekwentnie, pomimo trudności, kłód rzucanych pod nogi, dopiął swego. Miłą niespodzianką było to, że pełnił służbę w moim rodzinnym mieście (mam szczególny sentyment do książek, których akcja – fikcyjna czy nie – umiejscowiona jest właśnie tu). W własnej książce pdf opowiada o tym jak wygląda codzienność strażaka, wspomina swoją drogę z podwórka do jednostki rarowniczo-gaśniczej, przytacza anegdoty i chwali się sukcesami. Od pierwszej strony widać, że jest człowiekiem pełnym pasji, kochającym to co robi. Pod koniec książki znajdziemy kompendium wiedzy na temat postępowania w przypadku pożarów a także udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, lecz także porady dla przyszłych adeptów szkoły aspiranckiej, wyszczególnione fragmentów munduru strażaka a także rozróżnienie PSP i OSP. Treść uzupełnia zestaw kolorowych fotografii ilustrujących codzienność strażaków. To czego mi zabrakło, to wspomnienia z akcji. Podtytuł sugeruje, że strażacy mają wciąż ręce pełne roboty, tymczasem twórca przywołuje raptem kilka, w formie przypominającej zdawanie raportu. Lecz nie ma się czemu dziwić, na wyjeździe nie ma miejsca na emocje, dramatyzowanie. Jest chłodna ocena sytuacji, zimna krew a także zdecydowanie w działaniu. To praca zespołowa, w której liczą się zaufanie, wiedza, siła, dynamika i odporność psychiczna. Strażak – to brzmi dumnie. Dziękuję autorowi, że zechciał się podzielić własną wiedzą i doświadczeniem. Dziękuję wszystkim strażakom, którzy w dzień i w nocy są gotowi nieść pomoc, nawet narażając swoje życie.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!