Czytaj więcej:
Strachopolis okładka

Średnia Ocena:Strachopolis

„Strachopolis” to opowieść fantastyczna dla dzieci. Głównym bohaterem jest dziesięcioletni Kostek. Dramatyczne wydarzenia sprawiają, że razem z najmłodszą siostrą trafia do podziemi miasta. Rodzeństwem opiekują się tam ukrywające się przed ludźmi potwory. Szereg wydarzeń sprawi, że chłopczyk będzie musiał wybierać pomiędzy światem, z którego pochodzi, a tym, w którym przyszło mu żyć.Pełna humoru i wartkiej akcji opowieść porusza problematykę braku tolerancji a także zła tkwiącego w człowieku. Czy tylko ludzki świat jest tym właściwym? Kto okaże się w tym świecie prawdziwym potworem? Może właśnie człowiek?

Szczegóły
Tytuł Strachopolis
Autor: Wieczorek Dorota
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Skrzat
Rok wydania: 2015

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Strachopolis pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Strachopolis Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Strachopolis PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

  • leopop

    W dobie gier komputerowych i bajek o potworach, nie można nie znaleźć też książek, które są potworowe, zombiakowe i mumiowe. Książka ebook pokazuje, poprzez świat stworów i potworów odrzuconych przez "dobrą" element społeczeństwa, że nie można nikogo uważać po wyglądzie i zachowaniu. Że, najpierw trzeba poznać osobę, dlaczego tak wygląda, dlaczego, w taki, a nie inny sposób się zachowuje, a dopiero potem osądzać. Zalecam dla młodych nastolatków i niemal nastolatków. Każdy z nas jest inny, i, każdy z nas JEST WYJĄTKOWY,

  • Anna Sikorska

    Strachopolis to miasto, w którym władze resocjalizują potwory, zatrudniają pogromców strachu, żeby ludzie mogli żyć bezpiecznie i szczęśliwie. Wszystko wydaje się cudowne do czasu, kiedy poznajemy stwory wychowujące małe dzieci w kanałach. Kostek i Niezapominajka trafili tam uciekając przed ludźmi, którzy chcieli ich zabić. Przyjaźń i miłość otrzymały od wyrzutków społeczeństwa. Z perspektywy mieszkańców kanałów cały obraz bardzo przypomina przymusowe obozy pracy, w których ludzie byli tylko numerkami dostosowującymi się do wymogów nadzorców. Podobnie jest tu: liczą się statystyki, a nie pragnienia i predyspozycje potworów. Konkretne rodzaje przydzielane są do takiej a nie innej pracy, przez co praca jest dla nich męczarnią. To co na pierwszy rzut oka może zachwycać po dokładnym przyjrzeniu budzi wątpliwości. Odkrywamy też, że mniejszości jakimi są stwory wcale nie są takie groźne jak kreują rządzący, chcący całkowicie panować ponad wszystkimi mieszkańcami miasta.Pewnego dnia Kostek budzi się z dziwacznym medalionem na szyi. Nim zdąży go dokładnie obejrzeć trafia w ręce antypotworystów polujących na jego przyjaciół w kanałach. Dzięki ludziom odkrywa własne prawdziwe pochodzenie a także misję, której nie chce podjąć. Jak skończy się opowiadanie przekonajcie się sami.Szybka akcja, ciekawe zwroty, a do tego autorka podsuwa nam aktualne tematy do dyskusji: jaka jest rola mniejszości w społeczeństwie?; czy można tyranizować mniejszości ze względu na jej odmienność?; czy zawsze wizerunek kreowany przez władze i media jest prawdziwy?; jak radzić sobie z drapieżnymi mediami?Książka zabierająca czytelników w świat wyobraźni porusza kluczowe tematy społeczne, dzięki czemu będzie świetną lekturą na lekcjach etyki. Autorka lekturę adresowała dla dzieci pierwszych klas szkoły podstawowej, lecz myślę, że i starszym się spodoba. Ja czytałam z przyjemnością.

  • Ania mama Alicji

    Dzieciaki lubią takie tajemnice, lubią jak coś się dzieje, lubią gdy wszystko wokół jest takie niesamowite. Lecz z drugiej strony wydaje mi się, że to wszystko jest ciut za bardzo zagmatwane i ciut za bardzo niesamowite. Czytałam tą książkę i byłam troszkę zniechęcona. Nie, nie będę ukrywać. Nie podobało mi się i już. Lecz ja nie mam 8, 9 czy 12 lat. Nie jestem także wielbicielką ebooków fantasy, więc moja chłopczykowi będzie pewnie mało obiektywna. Pominę zatem fabułę i skupię się na innych fragmentach książki. Takich jak postacie, które według mnie zostały bardzo ciekawie przedstawione. Albo na samym sposobie opisania tej historii przez autorkę. Akcja toczy się tu szybko, nie ma czasu na nudę. A historia ta napisana jest prostym, łatwym do zrozumienia przez dzieciaki językiem.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!