Czytaj więcej:
Stephen King. Sprzedawca strachu okładka

Średnia Ocena:



Stephen King. Sprzedawca strachu

Jego powieści sprzedały się w 350 milionach egzemplarzy. Wydał 65 książek.  Opublikował nad 200 opowiadań.  Przetłumaczono go na niemalże wszystkie języki świata.  Stephen King to dzisiaj niekwestionowany król nie tylko horroru, lecz literatury słynnej w ogóle.  W Polsce  jednak nikt nie spisał o nim książki… aż do teraz.  STEPHEN KING. SPRZEDAWCA STRACHU – to pierwsza polska książka ebook o królu grozy. Opowiadanie o Kingu i jego twórczości, lecz snuta z perspektywy kina.  Robert Ziębiński opisuje tu każdą ekranizację prozy Kinga. Od pierwszej adaptacji, czyli Carrie, po serial Pod kopułą. Nie jest to leksykon. Filmy i seriale są tu punktem wyjścia do opowieści o samym Kingu – pisarzu, który własną karierę zawdzięcza kinu.  Przez szalone lata siedemdziesiąte, przepitą i przećpaną następną dekadę, po powolną stabilizację lat dziewięćdziesiątych, książka ebook pokazuje, jak przemienił się King, jego pisanie i pozycja na rynku.  Dlaczego Dolores Claiborne to jeden z najistotniejszych filmów w bogatej filmografii Kinga? Po co komu wybuchające puszki piwa? Dlaczego King nie może mówić źle o Stanleyu Kubricku? Na te i dużo innych pytań odpowie wam książka ebook Stephen King. Sprzedawca strachu.

Szczegóły
Tytuł Stephen King. Sprzedawca strachu
Autor: Robert Ziębiński
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Replika
Rok wydania: 2014

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Stephen King. Sprzedawca strachu pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Stephen King. Sprzedawca strachu Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Stephen King. Sprzedawca strachu PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

  • Wkp

    Tak, tak, ta książka ebook nie jest biografią Kinga, chociaż przy okazji przygląda się jego życiu i kulisom pracy twórczej. To dogłębne spojrzenie na filmowe adaptacja utworów Króla Horroru (oraz ich kontynuacje), przez pryzmat których poznajemy także dzieje samego autora. A wszystko to bogato podlane ciekawostkami i naprawdę idealnie podane.Stephen King to nie tylko wyjątkowo płodny pisarz (jest autorem nad 70 książek, w tym też zbiorów opowiadań, w których odnalazła się większość z blisko 200 krótkich tekstów, jakie spisał w własnej karierze), lecz także i twórca wyjątkowo chętnie przenoszony na kinowe i telewizyjne ekrany. Jeśli chodzi o żyjących pisarz jest on bezwzględnym rekordzistą pod wobec adaptacji (na chwilę obecną powstało blisko 90 filmów), a dużo z nich przeszło do historii gatunku jak też kina w ogóle. Napisanie o nich było ze strony Roberta Ziębińskiego, dziennikarza i pisarza, strzałem w dziesiątkę. „Carrie”, „Lśnienie”, „Skazani na Shawshank” , „Smętarz dla zwierzaków”, „Misery”, „Zielona Mila”, „Mgła”, „1408” i wiele, dużo innych dzieł. Każde znalazło tu własne omówienie i analizę, dane odnośnie produkcji, garść faktów o filmie, jak też książkowym pierwowzorze, a także biograficzne przerywniki i porcję zdjęć.Dla mnie, niegdyś nastolatka, który najpierw zakochany w horrorach obejrzał niejedną adaptację prozy Kinga, a później – pod wpływem tego typu obrazów – sięgnął po jego literacki dorobek, „Sprzedawca strachu” to pozycja po prostu rewelacyjna. Książka, przy której odżywają wspomnienia, a w sercu narasta chęć by wrócić do tych filmów (czy również poznać te jeszcze nie obejrzane) i tych powieści, które towarzyszyły mi przez całe nastoletnie życie i towarzyszą nadal. Ziębiński stworzył dzieło od fana, dla fanów. „Sprzedawca…” jest krytyczny, jest profesjonalny, lecz przede wszystkim jest lekki i napisany z pasją. Idealna rzecz!Co kluczowe nie rozczarują się nim także wszyscy ci, którzy sięgną po książkę z nadzieją na poznanie biografii Kinga. Nie jest to wprawdzie pozycja skupiona na tym aspekcie osoby pisarza, lecz na pewno również jej nie pomija. Nie da się w końcu mówić o pisarstwie Króla w oderwaniu od jego życia, a to należy przecież do niezmiernie ciekawych. Ziębiński na dodatek uzupełnił własną książkę o szczegóły dotyczące Richarda Bachmana, literackiego pseudonimu Kinga, jak też oddzielną element poświęconą inspiracjom autora.Polecam gorąco. „Sprzedawca strachu” to idealna i fascynująca lektura. Dzieło konieczne dla wielbicieli Stephena Kinga, jak też filmowego horroru; rzetelnie poprowadzone, czytelnie rozpisane. Po prosu idealna książka! Sięgnijcie, a nie pożałujecie!

  • Sylwiantel

    Uwielbiam Kinga, czytam go pasjami i tylko czasem robię sobie przerwę na coś innego aby odsapnąć. Fajnie, że pojawiła się taka publikacja jak ta, która prezentuje Kinga nie tylko ze strony kina, lecz po prostu jako świetnego pisarza, którego warsztat kształtował się przez lata. Bardzo fajnie napisana i skonstruowana książka. Szczerze polecam.

  • Buddy78

    Bardzo fajny pomysł na książkę. Jest to obowiązkowa lektura dla fanów filmów, które powstały na podstawie tego co spisał Stephen King. Przez właśnie ich pryzmat, twórca prezentuje twórczość Kinga. W chronologicznej kolejności przedstawia czytelnikowi filmografię, "sprzedaje" różnorakie ciekawostki z planów poszczególnych filmów i opowiada o życiu Stephena Kinga. Książkę czyta się lekko i sprawnie. Czuje się, że pan Ziębiński włożył w nią wiele pracy i rzetelnie przygotował się do napisania takiej książki. Polecam.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!