Czytaj więcej:
Stasi i dziecko okładka

Średnia Ocena:Stasi i dziecko

Wschodni Berlin, rok 1975. Gdy porucznik Karin Müller jedzie w okolice muru, by zbadać ciało nastolatki, wydaje jej się, że wszystko już widziała. Jednak na miejscu uświadamia sobie, że ta śmierć jest inna – kobieta uciekała – tyle że nie na Zachód. Wprost przeciwnie.Policjantka zauważa, że w sprawę zamieszane są służby specjalne NRD: Stasi. Karin musi odkryć tożsamość dziewczyny, lecz osoby ze służb, z którymi rozmawia, zapewniają ją, że sprawcy pochodzą z Zachodu, i jednocześnie usilnie starają się zniechęcić ją do zadawania pytań.Materiał dowodowy sugeruje rozbieżne wnioski i Müller wkrótce zdaje sobie sprawę, że miejsce zbrodni jest tylko upozorowaną sceną. Jednak panujący reżim nie toleruje ciekawości i porucznik nie wie jeszcze, że śledztwo zaprowadzi ją niebezpiecznie blisko swojego domu…To błyskotliwa, klimatyczna i wiarygodna debiutancka opowieść Davida Younga. Wciągająca opowieść z wyrazistymi postaciami i idealnie przedstawionym świecie. "Stasi i dziecko" przypomina dzieła Toma Roba Smitha, Phillipa Kerra a także film "Życie na podsłuchu". Jest to misternie poprowadzona przez labirynty zdarzeń historia, która fascynuje opisami intryg, podwójnym życiem bohaterów a także ich wiarołomstwem.

Szczegóły
Tytuł Stasi i dziecko
Autor: David Young
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Marginesy
Rok wydania: 2016

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Stasi i dziecko pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Stasi i dziecko Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Stasi i dziecko PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

  • malutka_ska

    Masz ochotę na dreszczyk emocji? Dawno nie czytałaś/łeś dobrego kryminału? Szukasz cyklu powieściowego, który zapewni Ci godziny niezwykłych emocji? Mam dla Ciebie książkę, która spełni wszystkie Twoje wymagania. Jej autor, David Young zadbał o to, by czytelnik ani przez chwilę się nie nudził. A wszystko przez pewną zbrodnię, która wydarzyła się w minionym stuleciu, pewnej zimowej nocy na wschodzie Niemiec..."STASI i dziecko" to pierwsza element zawodowych i prywatnych przygód porucznik Karin Müller, jedynej dziewczyny na czele wydziału kryminalnego w całej NRD. Ta stanowcza i przebojowa dziewczyna ma na własnej głowie nie tylko Kripo, lecz też kłopoty małżeńskie. W tym i tak już skomplikowanym życiu naszej bohaterki, pojawia się zadanie na miarę jej zdolności. Trzeba odnaleźć sprawcę okrutnej zbrodni dokonanej na młodej dziewczynie, której zwłoki odnaleziono w pobliżu Muru Berlińskiego. Czy w zabójstwo rzeczywiście zamieszany jest ktoś z Ministerstwa Bezpieczeństwa Państwowego, czyli tytułowego STASI? A może sprawca jest mądrzejszy niż nam się wydaje i zręcznie zrzuca podejrzenia na kogoś innego? Nie poznacie odpowiedzi na te pytania, póki nie zaczniecie własnej przygody z książkowym debiutem Davida Younga.Rozpoczynając własną podróż do przeszłości za sprawą lektury tego kryminału, sądziłam, że ofiarą morderstwa jest dziewczyna wysoko postawionego dygnitarza państwowego, a sama akcja powieści nie wykroczy poza granice Berlina. Bardzo dynamicznie okazało się, że jestem w błędzie. Młodziutkie ciało i trop prowadzący na wyspę Rugię, raz na zawsze pozbawiły mnie złudzeń, co do przewidywalności tej, wydawać by się mogło, prostej historii. Na szczęście, twórca zadbał o każdy szczegół, dlatego ta opowiadanie absorbuje nas od samego początku i wprowadza w stan chronicznej ciekawości, która utrzymuje się niemalże do ostatniej strony.O ile postać samej pani porucznik niespecjalnie przypadła mi do gustu, o tyle niezwykle zagadkowa sylwetka jej męża sprawiła, że bardzo dynamicznie stał się on moim ulubionym bohaterem tej powieści. I choć przedstawione przez autora okoliczności zbrodni też pozostawiają dużo do życzenia, to bez wątpienia najlepszymi fragmentami tej książki jest jej przewrotny tytuł i samo śledztwo, które biegnie swoim rytmem, przynajmniej kilka razy sprowadzając nas na manowce. Jeśli dodamy do tego kilka różnorakich narracji i niesamowite tło historyczne, to otrzymamy jedną z najlepszych powieści kryminalny ostatnich miesięcy. "STASI i dziecko" niewątpliwie umili Wam długie, jesienne wieczory i zachęci Was do zakupu kolejnych części tego obiecującego cyklu.

  • Nerw Słowa

    Mądrze wykreowana atmosfera paranoi ustroju komunistycznego, wyraziste postaci, ciekawa intryga, bardzo niezły język. Czekam na więcej - ponieważ to dopiero debiut.A po nieco dłuższą recenzję zapraszam na Nerw Słowa:http://nerwslowa.blogspot.com/2016/08/kryminalny-weekend-7-david-young-stasi.html

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!