Czytaj więcej:
Spojrzenie w otchłań. Neuropsychiatra i tajemnice ludzkich umysłów okładka

Średnia Ocena:Spojrzenie w otchłań. Neuropsychiatra i tajemnice ludzkich umysłów

Wybitny neuropsychiatra próbuje odkryć, co losy się w umysłach jego pacjentów. Patrick cudem przeżył zderzenie z ciężarówką. Chociaż jego ciało wróciło do zdrowia, to umysł nie nadążył. Teraz Patrick jest przekonany, że ktoś podmienił mu żonę, a on sam tak naprawdę jest… martwy. Co sprawiło, że niegdyś energiczny reporter zamienił się w znerwicowanego paranoika? Emma od dłuższego czasu znajduje się w stanie śpiączki. Chociaż żadne badanie nie potwierdza uszkodzeń mózgu, dziewczyna nie reaguje na bodźce. Czyżby to ona sama robiła wszystko, aby nigdy się nie obudzić? Caitlín uważa, że ludzie zbyt wiele uwagi poświęcają jedzeniu i tracą czas, rozmyślając o kolejnych posiłkach. Jej to zupełnie nie interesuje – do tego stopnia, że zaczęła odczuwać jadłowstręt. Czy fakt, że pracuje ponad doktoratem o zbrodniach faszystów, może mieć coś wspólnego z odrazą do jedzenia? Anthony David – dyrektor Instytutu Zdrowia Psychicznego University College London – jest jednym z największych światowych ekspertów w dziedzinie psychiatrii klinicznej. W własnej książce pdf w intrygujący sposób omawia próby przekroczenia otchłani, która dzieli go od umysłów pacjentów. Jak znaleźć przyczynę trapiących ich problemów? Czy winna jest trauma z przeszłości, zaburzenia chemicznej równowagi mózgu, czy może ukryty guz? Kiedy choremu pomoże rozmowa, a kiedy wskazane są elektrowstrząsy? Jak zmniejszyć liczbę samobójstw i co to ma wspólnego z pojemnością opakowań paracetamolu? Gdzie przebiega granica, poza którą nie jesteśmy w stanie poznać tajemnic ludzkiego umysłu? "Fascynujące historie z praktyki wybitnego neuropsychiatry". "Kirkus Review" Książka, która zachwyci wielbicieli Olivera Sacksa! Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Szczegóły
Tytuł Spojrzenie w otchłań. Neuropsychiatra i tajemnice ludzkich umysłów
Autor: Anthony David
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Społeczny Instytut Wydawniczy Znak
Rok wydania: 2020

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Spojrzenie w otchłań. Neuropsychiatra i tajemnice ludzkich umysłów pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Spojrzenie w otchłań. Neuropsychiatra i tajemnice ludzkich umysłów Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Spojrzenie w otchłań. Neuropsychiatra i tajemnice ludzkich umysłów PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • Olga

  Niestety pomimo szumnych zapowiedzi, nachalnej reklamy i szastaniem nazwiska Sacksa, którego następcą miał być twórca tej książki, pozycja bardzo mnie rozczarowała. W publikacji znajdują się treści niemal identyczne (identyczne przypadki) jak w innych książkach, które ukazały się w minionych latach (jak chociażby "Dziwne przypadku ludzkiego mózgu" Sama Keana czy "Nie do pomyślenia" Helen Thomson). Miałam nawet wrażenie, że to spore nadużycie wypuszczać taką publikacje po wszystkich tych, które tak niedawno się ukazały. Z pewnością brakuje tu pogłębionej analizy charakterystycznej dla ebooków Ramachandrana czy Douve Draaismy. Zrelacjonowanie paru własnych przypadków z opisanymi wielokrotnie przypadłościami jak Zespół Capgrasa czy Cotarda, o których już prawdopodobnie wszyscy słyszeli, ponieważ są do znudzenia mielone w takich serialach jak "Rezydenci" czy "Chicago Med", to dla mnie trochę za mało... Niestety bardzo odtwórcza książka.

 • szamanka

  Trudna, lecz szalenie interesująca książka ebook o ludzkim umyśle. A dokładnie o jego dysfunkcjach. Kilka niesamowicie ciekawych przypadków osób z różnorakimi zaburzeniami, które twórca omawia z iście lekarską celnością i wnikliwością. Niekiedy sformułowania są trudne do odczytania dla laika, lecz ogólny sens jest zrozumiały i wciągający. Przerażający jest fakt jak dużo (wszystko!) zależy od mózgu i jego prawidłowego funkcjonowania. Nawet niewielkie uszkodzenia potrafią przemienić osobowość człowieka czy uprzykrzyć mu życie. Twórca z pokorą stwierdza, że jest jeszcze mnóstwo niezbadanych obszarów mózgu , a przed doktorami stoi jeszcze ogromna praca do wykonania, żeby w pełni poznać jego możliwości. Polecam!

 • Marta

  Umysł ludzki jest niezbadany, zachwycający i... przerażający. Anthony David - neuropsychiatra - w własnej książce pdf omawia historie własnych pacjentów. Dotknięci tak powszechnymi chorobami jak depresja czy schizofrenia, lecz również niezbadanymi i nieopisanymi przez współczesną medycynę . Książka ebook napisana jest przystępnym mową i każdemu pozwala zapoznać się z zagadkami ludzkiego mózgu.

 • Anonim

  To idealna pozycja, z której można się dowiedzieć bardzo wielu interesujących rzeczy dotyczących działania naszego mózgu. Książka ebook pokazuje, jak bardzo skomplikowaną strukturą jest mózg i jak niewiele potrzeba, żeby doszło do tego, że całkowicie może przemienić się nasza osobowość, zainteresowania, postrzeganie świata. Twórca przytacza historie własnych pacjentów, u których doszło do uszkodzeń mózgu i szczegółowo opisuje, w jaki sposób wpłynęły one na ich życie i jak bardzo je zmieniły. Książka ebook jest tak ciekawa, że trudno się od niej oderwać, przeczytałam ją w jeden dzień i naprawdę bardzo polecam. To rzetelna, fachowa literatura poparta odpowiednimi przykładami.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!