Czytaj więcej:
Spadkobierczyni z Barcelony okładka

Średnia Ocena:Spadkobierczyni z Barcelony

następny po "Cieniu wiatru" i "Marinie" Zafóna, literacki portret stolicy Katalonii politycy, wojsko, monarchia, zbuntowani anarchiści - cały ten ferment składa się na książkę, od której ciężko się oderwać Barcelona lat dwudziestych zeszłego stulecia jest miejscem fascynującym, gdzie ścierają się ze sobą anarchiści, ludzie prawicy i lewicy, wojsko i arystokracja, gdzie mimo terroru i strachu odbywają się przyjęcia, bale i spotkania towarzyskie. Pablo Vilar, młody reporter i adwokat, katolik i monarchista, wierzy w prawo. Mimo że nie pochodzi z bogatej rodziny dzięki własnej pracy jest bywalcem barcelońskich salonów i obraca się w wysokich kręgach, mając za przyjaciół ludzi z towarzystwa i z arystokracji. Jednocześnie za darmo broni w sądzie ludzi z nizin społecznych. Razem z Vilarem przenosimy się z grot zamieszkałych przez bezdomnych i chorych na wystawne przyjęcia, gdzie zbiera się elita, z zebrań anarchistów na sale sądowe. Znakomitość Barcelony zaczyna powoli blednąć, a w powietrzu czuć nadchodzącą burzę."Wspaniała kronika literacka Barcelony lat dwudziestych. Przenikliwym okiem dziennikarza i z pisarskim wyczuciem Sergiowi Vila-Sanjuánowi udało się napisać powieść, której nie można się oprzeć i która ukazuje w całości fascynujące społeczeństwo, epokę i miasto". Carlos Ruiz Zafón"Niezwykły portret Barcelony lat dwudziestych ubiegłego wieku, zarówno tej Barcelony dystyngowanej i eleganckiej, jak i Barcelony zamachowców i płatnych morderców. Obraz miasta przeżywającego jednocześnie śmierć jednej epoki i oczekującego nadejście burzy, która rozedrze niebawem Hiszpanię i Europę". Arturo Pérez-Reverte

Szczegóły
Tytuł Spadkobierczyni z Barcelony
Autor: Vila-Sanjuan Sergio
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo MUZA S.A.
Rok wydania: 2011

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Spadkobierczyni z Barcelony pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Spadkobierczyni z Barcelony Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Spadkobierczyni z Barcelony PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • Jacek

  Pozycja nie za wysokich lotów. Jednak dla osób zakochanych w Barcelonie pozycja obowiązkowa (dlatego również po nią sięgnęła :-)

 • Smak Truskawek

  Tłumaczenie dobre, lecz sama historia raczej miałka. Dla zabicia czasu można przeczytać - opisy Barcelony bardzo obrazowe.

 • Karolina Szafran

  Tło historyczne faktycznie przedstawione w idealny sposób, lecz cała reszta już niekoniecznie... ani zbytnio wciągająca, ani zbytnio błyskotliwa. Krótko mówiąc - nic specjalnego. Jedna z najsłabszych, jeśli nie najsłabsza z ebooków hiszpańskich autorów, które czytałam.

 • saskia

  Fabuła pozwala czytelnikowi poznać ciekawy epizod historii, lecz tak naprawdę jest ona tylko drugim planem, pretekstem do ukazania ludzi w punkcie zwrotnym ich dotychczasowej egzystencji. Nigdy wcześniej i nigdy potem nie będą już świadkami i współtwórcami dziejów narodu, chociaż przyszłość przyniesie jeszcze dużo zawirowań to właśnie ten krótki okres, parę miesięcy, zaważy na ich dalszym losie. Po latach spotkają się znowu, tym razem nie jako młodzi zapaleńcy, chcący przemieniać świat, lecz zmuszeni do ucieczki ze własnej małej ojczyzny, a powody takiego kroku narodziły się kilkanaście lat wcześniej, właśnie w szalonych latach dwudziestych.Autor także inaczej spojrzy na człowieka, uważanego przez niego za relikt przeszłości, tym razem zobaczy kogoś nie całkowicie innego, ale takiego jakim był i pozostał, chociaż rzadko kto dostrzegał w nim idealistę sprzed lat.

 • jusssi

  Akcja rozgrywa się w Barcelonie lat dwudziestych zeszłego stulecia, jak zdążyłam zauważyć był to czas przemian, a miejsce ciekawe i skrajnie różne. Samo miejsce akcji okazało się fabułą samą w sobie, opisy miejsc, spotkań towarzyskich, panujących zwyczajów tworzy barwne tło do zdarzeń politycznych i głównych wydarzeń w książce. Zadziwiające jest to, że Barcelona jest tak niejednolita. Z jednej strony arystokracja, bale, spotkania towarzyskie, z drugiej bieda, ludzie bezdomni i chorzy. Szczęśliwie Pablo Vilar mógł być świadkiem zarówno jednego, jak i drugiego oblicza tego miejsca. Jego kariery adwokackiej nie można było nazwać oszałamiającą, jego klientelę stanowili raczej ludzie z nizin społecznych, natomiast słynny był z dobrego dziennikarstwa, co pozwalało mu utrzymać renomę. Pewnego dnia dostaje bardzo ciekawą sprawę...

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!