Czytaj więcej:
Smoleńsk 2010. Spisek, który zmienił świat okładka

Średnia Ocena:Smoleńsk 2010. Spisek, który zmienił świat

Jurgen Roth alarmuje, że choć od tragedii smoleńskiej minęło już nad sześć lat, nie została do tej pory przeprowadzona wyważona ocena jej przyczyn. Każda krytyka oficjalnych raportów na temat przyczyn katastrofy była deprecjonowana jako teoria spiskowa i wytwór wyobraźni niezrównoważonych polityków. Z trudną do wytłumaczenia zaciekłością wyciszano wszelkie kwestie wskazujące na to, że w Smoleńsku mogło dojść do zamachu. Na groteskę zakrawa przedstawianie oficjalnych ustaleń rosyjskiego rządu jako szczególnie poważnych czy wiarygodnych, co choćby w kontekście do dzisiaj niewyjaśnionej katastrofy malezyjskiego samolotu pasażerskiego MH-17 w obwodzie donieckim czy również militarnej interwencji Rosji na Ukrainie jest niezwykle cyniczne.Książka Jurgena Rotha osadza wydarzenia z 10 kwietnia 2010 roku w szerszym kontekście rosyjskiej historii, wojny wewnętrznej i zewnętrznej, a także powiązań pomiędzy mafią a rosyjskim biznesem.Czy w sytuacji, gdy po raz następny obserwujemy w Polsce głęboki podział społeczny: my i oni, ten wróg, a tamten przyjaciel, możliwa będzie debata bez politycznej zajadłości?

Szczegóły
Tytuł Smoleńsk 2010. Spisek, który zmienił świat
Autor: Roth Jurgen
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Zysk i S-ka
Rok wydania:

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Smoleńsk 2010. Spisek, który zmienił świat pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Smoleńsk 2010. Spisek, który zmienił świat Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Smoleńsk 2010. Spisek, który zmienił świat PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • jolanta sas

  Bardzo niezła książka. Cała prawda o tragedii smoleńskiej. Moja ocena to 5 gwiazdek

 • grzechoc

  Można się zapoznać ponieważ każda publikacja na ten temat nic nie wnosi lecz .....

 • Arturion

  Jak to jest, iż element kluczowych ebooków o Polsce współczesnej piszą za nas cudzoziemcy? Rozumiem, że temat katastrofy rządowego Tupolewa z prezydentem RP na pokładzie wzbudza u nas duże emocje, a także i to, że został wciągnięty na sztandary w naszej wojnie domowej. Rozumiem, że sprawę bada następna komisja, rozumiem też, że każda publikacja zapewne byłaby odczytana w stylu: "czyją rację twórca przedstawia?". Tak, tu prawdopodobnie leży przyczyna. W każdym razie taki wniosek można wyciągnąć z lektury książki Rotha.Za pewnik należy uznać, że raporty MAK i Millera nie mówią prawdy (w każdym razie większości prawdy). Jednak to one zdominowały dyskurs po jednej stronie naszej politycznej barykady, która zarazem przeciwnikom próbuje wcisnąć wszystkie nieprawdopodobne hipotezy, jako traktowany poważnie wytwór chorej fantazji tychże przeciwników. Podobnie oceniana jest ta sprawa na Zachodzie, gdzie za poważne uważa się tylko takie polskie głosy, które dobiegają z jednej tylko strony barykady - tej antypisowskiej.Roth to niemiecki dziennikarz, który ma poglądy - nie kryje tego - zdecydowanie liberalne i inne niż rządzący obecnie w Polsce. Lecz to on w sprawie katastrofy smoleńskiej przeprowadził bardzo rzetelne dziennikarskie śledztwo, którego owocem jest już druga książka ebook (po "Tajnych aktach S."). Oczywiście nie uzyskujemy odpowiedzi, co tam się naprawdę stało. uzyskujemy za to potwierdzenie, że sprawa jest bardziej skomplikowana, niż potocznie sądzimy, i że teoria zamachu jest mocno prawdopodobna. Twórca przytacza w tym celu interesujące dokumenty niemieckiego wywiadu. Można z nich wyciągnąć wniosek, że był to zamach, a winni są słynni nawet imiennie...Ale największą zaletą tej książki jest omówienie w dwóch rozdziałach prawdopodobnych przyczyn zamachu. A także w jednym - obecnej sytuacji w Polsce i sposobów urabiania opinii na Zachodzie, by odpierała ją jako niebezpieczeństwo dla demokracji. O tym w Polsce już nie raz pisano, lecz ten epizod napisany przez dziennikarza niemieckiego pozwala wierzyć, że i ludzie na Zachodzie mogą zrozumieć fakty, o ile dostaną albo zdobędą obiektywne dane.W skrócie: zagrożenia dla demokracji w Polsce nie ma, przynajmniej ze strony obecnych władz, no i przynajmniej nie w tej chwili.A zamach? Owszem, najpewniej był i są obiektywne przesłanki, by tak sądzić.Przypominam - książkę spisał antypisowski Niemiec.

 • hugoulbrea

  Najlepsza z ostatnio czytanych ebooków z gatunku political-fiction. Idealna narracja, akcja trzymająca w napięciu, ponadto twórca tej sensacji uwiarygadnia własną świetną historię danymi historycznymi wraz z podłożem politycznym w Rosji. Nic tylko brać i czytać to wypasione dzieło sensacyjne. Twórca odświeża ten jakże sztampowy gatunek jakim jest political-fiction. Myślę, że mógłby bez skrępowania stać obok i pić z takimi uznanymi autorami tego gatunku jak George Orwell, Marcin Ciszewski, Vincent V. Severski czy nawet Alistair MacLean i Frederick Forsyth. Polecam.

 • zihard

  Ło matko. To było dla mnie zbyt wiele. Wiem, nie powinienem kupować tej książki, lecz postanowiłem posłuchać "drugiej strony" i jej argumentów. "argumenty" pana Rotha mnie osłabiły. Cała koncepcja zamachu jest oparta na relacji jednego tajemniczego informatora, który "wie" z całą pewnością, że za zamachem stoi zagadkowy pan "T.". Czy tylko mnie zbieżność z pierwszą literą nazwiska byłego premiera wydaje się nieprzypadkowa. Nie wiem. Lecz to, co ta książka ebook zawiera jest tak karkołomne umysłowo, że mnie osobiście opadły ręce. Prawdopodobnie zamieszczę na fb informację, że oddam to political fiction z ręce kogoś, kto lubi totalnie odjechane historie

 • Tomasz Horak

  O samym "Smoleńsku" niewiele. Niby niewiele. Lecz ukazane zostało szerokie mafijne tło naszych czasów. Warto o tym wiedzić.

 • kingabor.1978

  Wow ostatnio same prawicowe książki w natarciu, zwyczajnie młot na lewice. Skoro na chwilę obecną aż 10 pojedynczych gwiazdek i nie słychać o procesach sądowych w mediach, to prawdopodobnie trzeba będzie przeczytać. Hmmm.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!